A Debrecen iskolajátéka

Szirmai György, Bodnár TiborSzirmai György, Bodnár Tibor
2006.12.16. 00:10
Nemrégiben kupamérkőzésen nyolc góllal nyert a Debrecen Nyíregyházán, ám a péntek esti összecsapáson sikerült felülmúlnia a korábbi különbséget.
Pedig az első félidőben kilencgólos hátrányból még felzárkózott a hazai gárda, úgy, hogy hatperces emberhátrányban öt gólt is szerzett, a második játékrészben viszont már nem ismert kegyelmet Dajka István csapata. A hajdúságiak a végén a látványra is adtak, szebbnél szebb góljaikat a hazai közönség is tapsban részesítette.A másik mérkőzésen, Dunaújvárosban elsöprő lendülettel kezdett a hazai együttes, szinte állva hagyva a békésieket. A fordulást követően a cserék is több lehetőséghez jutottak a dunaújvárosiaknál, és a bátrabban játszó vendégek kiegyenlítetté tudták tenni a második félidőt.NYÍREGYHÁZI KSE - DEBRECENI KSE 28–41 (14–18)
Nyíregyháza, 300 néző. V: Kékes Cs.,
Kékes P.
NYÍREGYHÁZA: Nagy L. – Visy, Jurko 4, Burszacs 1, Kopco 1, Kalous 1, Kleis 7. Cs: Lencsés (kapus), Kaplonyi 3, Varga L. 6 (4), Doros 2, Ulics 1, Gyáfrás 2. Edző: Jano Pál
DEBRECEN: DJORDJEVICS – Noris 1, Kiss I. 4, VILOVSZKI 4, FREY T. 11 (3), Tarnavölgyi 2, Sipos T. 2. Cs: Pereverzia (kapus), Habuczki 1, RÉDEI 6, GÚNYA 5, DÖMÖS 3, Ambrus 2, Tóvizi. Edző: Dajka István
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–4. 9. p.: 5–7. 16. p.: 6–10. 18. p.: 6–15. 22. p.: 11–15. 32. p.: 15–18. 41. p.: 20–25.
47. p.: 21–30. 56. p.: 26–37
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3

Mestermérleg
Jano Pál:
– Csak próbáltunk játszani.
Dajka István: – Az első félidőt magunknak tettük nehézzé, de a folytatásban nagyon jól játszott a csapat, amihez gratulálok. Mindenkinek kellemes ünnepeket!

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfi kézilabda-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
DUNAFERR SE- ERSTE-BÉKÉSI FKC 36–24 (20–9)
Dunaújváros, 600 néző. V: Jancsó, Marczinka
DUNAFERR: STOCHL – IVÁNCSIK T. 7, Djukics 2, CSÁSZÁR 8 (1), Zubai 1, NAGY K. 6, TÖRŐ 7. Cs: Kovács R. (kapus), Kemény, Rosta M., Sándor 1, Tóth J. 1, Grebenár 2, Kukucka 1. Edző: Imre Vilmos
BÉKÉS: SZIKORA – Djurisin 2, Hímer 2, dr. Czina 3, Kocsis 4, Gilan 1, VARGA P. 8 (3) Cs: Oláh 4, Stanic. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 8. p.: 6–0. 19. p.: 14–4. 24. p.: 18–7. 38. p.: 22–12. 44.p.: 27–14. 55. p.: 32–23
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/3

Imre Vilmos:
– Minden kézilabdabarátnak kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!
Bakó Botond: – Az első félidőt nagyon megilletődötten kezdtük, meg is lett a következménye, a második játékrésszel elégedett vagyok.