Robog tovább az Inter

CSILLAG PÉTERCSILLAG PÉTER
2006.12.03. 01:13
Hernán Crespo lôtte a listavezetô milánói együttes második gólját
Vajon melyik csapat állítja meg az Intert? Immár szinte hagyománynyá vált az olasz bajnoki fordulók után feltenni a fenti kérdést, ám az ellenfelek fogadkozásai dacára a válasz hétről hétre késik.

Szombaton a Siena ellen lépett pályára a milánói gárda, és – hiszik, nem hiszik – a mérkőzés után ismét mindenki arról beszélt, melyik csapat állítja meg az Intert. Merthogy a San Siróban újra a kék-feketék örülhettek (2–0), és ezzel immár tizenegy (!) mérkőzésesre nyújtották győzelmi sorozatukat.

A Siena ellen az argentin Nicolás Burdisso adta meg az alaphangot, amikor a 11. percben úgy fejelt bődületes erővel a kapuba, hogy a labda a lécről vágódott a gólvonal mögé. A vendégeknek meg lett volna a lehetőségük az egyenlítésre, hiszen a második félidő elején a játékvezető – erősen vitatható – tizenegyest ítélt a javukra, Mario Frick bal sarokra tartó lövését azonban Júlio César bravúrral hárította. Az Inter estéjét Hernán Crespo 54. percben szerzett ragyogó gólja (egy laza pöcköléssel átverte a védőt, majd a kapus fölött finoman a kapuba emelt) tette izgalommentessé.
Persze aki figyeli az Inter közelmúltbeli eredményeit, annak addig sem volt oka az izgalomra...

SERIE A, 14. FORDULÓ
  • Inter–Siena 2–0, G: Burdisso (11.), Crespo (54.)
  • Roma–Atalanta 2–1 G: Totti (50., 63. – mindkettőt 11-esből), ill. Zampagna (19.)

Juventus: csak egy pont

A Juventus hét végi bajnokiján 1–1-re végzett idegenben a Genoa együttesével, úgy, hogy az első félidőben Gianluigi Buffon tizenegyest hárított, az utolsó percben pedig Pavel Nedved piros lapot kapott. Utóbbi játékos szerezte egyébként a torinóiak vezető gólját a 71. percben, Ivan Juric azonban két perccel később egyenlített. A tabella élén a Frosinonéval döntetlent játszó Napoli áll, egy ponttal maga mögé utasítva a „zebrákat”, akik jobb gólkülönbséggel előzik meg a velük azonos pontszámmal álló Bolognát.