Vecsésen nyert a Nyíregyháza

BÓNA KÁROLY, BÁTAI GYULA, CSÁSZÁR-NAGY MÁRK, GELEI JÓZSEF, Kecskédi Krisztián, NAGY CSABA, LÖVEI MÁRIABÓNA KÁROLY, BÁTAI GYULA, CSÁSZÁR-NAGY MÁRK, GELEI JÓZSEF, Kecskédi Krisztián, NAGY CSABA, LÖVEI MÁRIA
2006.05.15. 01:59
Jubileum: Szatke Zoltán négyszázadik bajnoki mecscsét játszotta nyírségeknél, és győzelemmel ünnepelt.
Pisont István, csapatához hasonlóan, megbotlott vasárnap ? a játékos-edzô le is cserélte magát
M. Németh Péter

28. perc: Lippai jobb oldali szabadrúgása után Sztipánovics fejelte le a labdát az érkező Kanta Szabolcs elé, aki nem sokat teketóriázott, ballal kapásból 15 méterről a bal alsó sarokba bombázott. 0–1
31. perc: Baksa Zoltán indította balról Sztipánovics Barnabást, a támadó átvette a labdát, majd 14 méterről jobbról jobbal laposan a bal alsó sarokba lőtt. 0–2
44. perc: Baksa Zoltán lökte fel Formert a tizenhatoson belül, 11-es! A büntetőből Potemkin Károly ballal laposan a jobb alsó sarkot vette célba, de Balogh Zoltán gyors vetődéssel hárított.

A tökéletes, napos futballidő ellenére csak az első játékrész közepén váratlanul feltámadó hűvös tavaszi szél hozott két nyíregyházi találatot – szinte a semmiből. A 44. percben Potemkin Károly szépíthetett volna, de flegmán elvégzett büntetőjét Balogh Zoltán hárította. A második félidőről azt is írhatnánk, hogy tovább zuhant a színvonal, de aki látta az elsőt, biztos volt benne, hogy ennél már nincs lejjebb. Nem túlzás azt állítani, a két csapat a tavasz egyik leggyengébb produkciójával rukkolt ki, aminél bizony még a legutóbbi téli hóolvadás is érdekesebbnek bizonyult.

Mestermérleg
Pisont István:
– Küzdünk tovább. Gratulálok a Nyíregyházának.
Gálhidi György: – Szeretnék Szatke Zoltánnak gratulálni, aki a négyszázadik bajnokit játszotta a Nyíregyháza színeiben. Az eredménnyel elégedett vagyok, a játékunkkal már kevésbé.

MAKÓ FC - SZOLNOKI MÁV-MONDI 0–0
A mérkőzés osztályzata: 3
Makó, 600 néző
Vezette: Varsányi (6) (Iványi, Forgács)
MAKÓ: Czirbus 0 – Turján 6, Mórocz 6, Magyar 6 – Kulacsik 5, Varga R. 5, Bány 5 (Kurucsai –, 78.), Kiss K. 6, Podonyi 5 (Fülöp 5, 58.) – Hadár 5, Schreiber 6
Vezetőedző: Takács Zoltán
SZOLNOK: Rézsó 0 – Pintér 6, Antal 6, Balogh P. 6, Szalai 6 – Remili 5 (Zolnyánszki –, 64.), Pozsár 5, Jeney 5, Forgó 6 – Bali 5, B. Tóth 5
Vezetőedző: Kis Károly

A viharos szélben nem alakult ki élvezetes játék. Bár mindkét csapat győzelemre játszott, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Schreiber lévén a hazaiak kétszer is kapufát lőttek, talán valamivel közelebb álltak a győzelemhez.

Takács Zoltán:
– A küzdelem dominált, és sajnos csak kapufákig jutottunk.
Kis Károly: – Igazságos a döntetlen. Bár mi birtokoltuk többet a labdát, ellenfelünk két kapufát is rúgott.

KARCAG-BEREKFÜRDŐ - KAZINCBARCIKA 0–1 (0–0)
Karcag, 400 néző
Vezette: Mészáros (7) (Viszokai, Somogyi)
KARCAG: Stammel 3 – Fekete II G. 6, Orosz 6, Ramos 7, Kádár 6 – Lajkovics 6, Zachar 7, Balogh J. 5 (Tóth L. –, 72.) – Fekete I G. 5, Domokos I. 5 – Gasparik 6
Vezetőedző: Sándor István
KAZINCBARCIKA: Szántai 7 – Hanász 6, Harnócz 7, Sebők 5 – Kovács P. 6, Engi 5 (Fekete Zs. –, 65.), Kovács R. 6, Zimányi 5 (Simkó –, 72.), Kerekes 5 – Darók 4 (Badalik –, 84.), Deák 6
Vezetőedző: Kádár Zsolt

91. perc: Stammel rosszul és feleslegesen lépett ki kapujából, Badalik pedig élt a lehetőséggel, és három méterről az üres kapuba gurított. 0–1

A látottak alapján a házigazdának több góllal kellett volna megnyernie az összecsapást, ám ziccereit elhibázta, és ahogy lenni szokott, ez megbosszulta magát.

Sándor István:
– Ennyi kihagyott helyzetnek csak ez lehet az eredménye.
Kádár Zsolt: – Nagy küzdelemben, sok hibával játszva szerencsés győzelmet arattunk.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

BUDAFOKI LC - BŐCS KSC 0–2 (0–1)
Promontor u., 300 néző
Vezette: Megyebíró (9) (Székely, Tompos)
BUDAFOK: Deli 6 – Facskó 6, Nagy 5 (Horváth Z. 6, 59.), Czipó P. 6, Rontó 5 – Schmatovich 5, Balázs 5 – Szabó G. 5, Lannert 6, Nagy D. 5–2=3 – Filipovics 6
Vezetőedző: Gelei Károly
BŐCS: Matkó 6 – Fodor 6, Rubint 6, Cséke 6 – Vass 5 – Szakszon 6, Irhás 5 – Mogyoródi 6 (Lindák –, 85.), Kulcsár 6 (Simon –, 89.), Illés 6 – Ondó 6 (Gaál G. –, 82.)
Vezetőedző: Tóth László
Kiállítva: Nagy D. (a második sárga lap után) a 80. percben

30. perc: Kulcsár Tamás remek csellel játszotta magát tisztára a hazai tizenhatoson belül, Facskó azonban buktatta. A tizenegyest Mogyoródi végezte el, és jobbal a léc alá lőtte a labdát. 0–1
90. perc: Illés végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, az alapvonal közeléből, Rubint pedig öt méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 0–2

Még egy ilyen meccs, és Gelei Károlynak, a kiesés ellen küzdő Budafok mesterének a hangszálai után az idegei is felmondhatják a szolgálatot. Fiatal csapata becsülettel futballozott, ám a szervezetten, okosan játszó Bőcs ellen ez semmire sem volt elég.

Gelei Károly:
– Ma hét ifista játszott, mindannyian becsülettel küzdöttek, rengeteg helyzetet dolgoztak ki, mégsem tudtunk pontot szerezni.
Tóth László: – Ha a második félidőben előbb rúgunk gólt, nagyobb különbséggel is megnyerhettük volna a találkozót.

ESMTK - OROSHÁZA 2–1 (1–1)
Ady Endre út, 150 néző
Vezette: Deák T. (9) (Rischák, Kormányos)
ESMTK: Gyurkó 8 – Czakó 5, Turi 5, Bernáth T. 6, Szakács A. 5 – Scherer 4 (Ruzicska 5, a szünetben), Péter A. 6 (Szőllősi –, 67.), Szőke 5, Szakács 6 – Marin 4 (Simon F. –, 84.), Farkas 5
Vezetőedző: Pál József
OROSHÁZA: Szabó P. 5 – Balogh M. 6, Csiszár 5, Molnár R. 6, Szabó N. 6 – Szeverényi 5 (Gellér –, 72.) Koncz 6, Kerepeczki 5, Ábel 5 – Lovas 5 (Buza –, 67.), Jakab 5 (Balázs 5, a szünetben)
Vezetőedző: Belvon Attila

NYERJEN A ZÁSZLÓKKAL!

Gyűjtse össze naponta a Labdarúgás rovatban meg- jelenő cikkek címét, melyekben egy Vb-csapat zászlóját találja!
Nyomja a CTRL C-t most!
JÁTSZOM! (klikk ide!)
25. perc: Koncz lőtt 24 méterről szabadrúgásból az ESMTK kapujának bal oldalába. 0–1
40. perc: Szabadrúgásból egyenlített a hazai csapat. A labda mögé Péter állt, és 18 méterről a balösszekötő helyéről jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 1–1
92. perc: Hosszú kapuskirúgás után Szakács léphetett ki a védők közül, a kapujából kimozduló Szabó rosszul találta el a labdát, amely így a hazaiak játékosa elé került, aki közelről az üres kapuba bólintott. 2–1

Jobban kezdett, és helyzetek sorát dolgozta ki a vendég Orosháza az NB II-ből már biztos kiesőnek számító ESMTK ellen. A hazaiak az első gól után is jobbára csak védekeztek, ennek ellenére az első játékrész hajrájában egyenlítettek. A szünet után is a vendégek voltak aktívabbak, azonban több kihagyhatatlannak tűnő helyzetet is elhibáztak. A hazaiak Gyurkó kapusnak köszönhetően az utolsó pillanatokig tartották az eredményt, és a hosszabbításban Szakács szerencsésnek mondható góljával a három pontot is megszerezték.

Pál József:
– Küzdöttünk, hajtottunk, nem játszottunk jól, érdekes módon most mégis mellénk állt a szerencse.
Belvon Attila: – Szavakkal nem tudom kifejezni ennek a mérkőzésnek a lényegét és az eredményét, hiszen többgólos győzelem helyett buta vereséget szenvedtünk.

Nyugati csoport
BALATONLELLE - INTEGRÁL-DAC 2–2 (0–1)
Balatonlelle, 350 néző
A mérkőzés osztályzata: 4
Vezette: Tatai (6) (Boda, Huszár)
BALATONLELLE: Viniczai 5 – Balogh A. 6, Graszl K. 7, Papp M. 6, Hinics 6 – Graszl N. 7, Buza 7, Zakar 6–2=4, Petronovics 5 (Cupik –, 85.) – Ágoston 6, Valla 7
Vezetőedző: Kolovics Zoltán
INTEGRÁL-DAC GYŐR: Horváth T. 7 – Keszei 6, Máté 7, Kovács L. 6, Császár 6 – Csikós 6, Oross 6, Czetti 7, Gollovitzer 6 (Csintalan 6, 65.) – Herczeg 6, Kertész 6
Vezetőedző: Nagy László
Kiállítva: Zakar (súlyos sportszerűtlenségért) a 47. percben

24. perc: Bal oldali szöglet után Viniczai a saját kapujába ütötte a labdát. Öngól. 0–1
70. perc: Graszl Norbert a kapu elé ívelt labdát öt méterről látványosan, sarokkal továbbította a jobb sarokba. 1–1
71. perc: Csintalan a Viniczairól kipattanó labdát hét méterről lőtte a jobb sarokba. 1–2
78. perc: Valla 12 méterről jobbal a kapu bal alsó sarkába lőtt. 2–2

A látottak alapján a hazaiak győzelmet érdemeltek volna.

Kolovics Zoltán:
– Helyzeteink és játékunk alapján a mai mérkőzésen nyernünk kellett volna.
Nagy László: – Nem nyilatkozom!

KAPOSVÖLGYE VSC - AJKA FC 2–1 (1–1)
Nagyberki, 100 néző
Vezette: Sóthy A. (8) (Szalai Zs., Deutsch Sz.)
KAPOSVÖLGYE: Lajkó 7 – Tamás 5, Bozsó 5 (Szabó M. 5, 33.), Kállai 6, Pufek 4 (Dede 5, 60.) – Huzmi 7, Kovács A. 5, Lakatos 5, Horváth J. 4 – Tachie 4 (Hornyák –, 72.), Horváth Gy. 6
Vezetőedző: Horváth Lajos
AJKA: Varga T. 6 – Zsidó 5, Zugor 6, Stieber 5, Garai 5 – Heck 5, Csörnyei 5 (Giron –, 80.), Balogh Cs. 5, Kalcsó – Cserna 6 (Finta –, 70.), Szőllőskei 5 (Szőke –, 60.)
Vezetőedző: Mihalecz István
6. perc: Balogh Csaba visszarántotta Huzmit az ötösön. A megítélt büntetőt Kovács Attila jobbal a kapu közepébe bombázta. 1–0
30. perc: Garai beadását követően Cserna 17 méterről a jobb sarokba lőtt. 1–1
80. perc: Hornyák hosszú indítása után Horváth Gyula lekezelte a labdát, és tíz méterről jobbal a jobb sarokba lőtt. 2–1

Már az első tíz percben négy százszázalékos helyzetet hagyott ki a hazai csapat, amely csak a hajrában, Horváth Gyula góljával tartotta életben NB II-es reményeit.

Horváth Lajos:
– A kötelező a legnehezebb győzelem, de Mezey György már 1986-ban megmondta, hogy a jó csapatok sorozatmérkőzések alatt teljesítenek jól.
Mihalecz István: – Két egyforma együttes mérkőzésén a pálya tartozékai döntöttek.