Meglepő budafoki győzelem

BÁTAI GYULA, BÓNA KÁROLY, HORVÁTH GÁBOR, GELEI JÓZSEF, NAGY CSABA, TŐSÉR NORBERTBÁTAI GYULA, BÓNA KÁROLY, HORVÁTH GÁBOR, GELEI JÓZSEF, NAGY CSABA, TŐSÉR NORBERT
2006.03.20. 02:51
Az NB II 18. fordulójának – két kört elhalasztottak – vasárnapi rangadóján fogcsikorgató csatában nyert a Budafok.
KELETI CSOPORT
Kemény sport a futball ? Almir Filipovics az elsô meccsét játszotta a Budafokban, és mint látható, szigorúan ôrizték a baktalórántházi védôk
Németh Ferenc

68. perc: Németh János ívelt a Deák mellől ellépő Horváth Zoltán elé, aki elvitte a labdát a kifutó Petranics mellett, és kissé kisodródva jobbal, hat méterről emelt a kapu jobb oldalába. 1–0

Az enyhe tavaszi időjárás következtében a pályán felengedett a fagy, így bokáig érő sár fogadta a csapatokat. A hazaiak – felkészülve minden eshetőségre – a mérkőzés előtti napokban faxon kérték a baktaiak beleegyezését, hogy a találkozót műfüvön rendezhessék meg. A vendégek a kérésre sportszerűen áldásukat adták, így a télen átadott műfüves pályán játszották a találkozót. A télen a Budafok játékoskerete alaposan kicserélődött, hiszen tíz labdarúgó távozott, tizenhárom pedig érkezett, közülük heten a kezdőcsapatban kaptak helyet. A Baktalórántházából hiányzott a házi gólkirály Szilágyi Norbert, aki a csoportbeli riválishoz a Nyírség Spartacushoz szerződött. A vendégek alacsony és gyors középpályásai könnyedén játszották magukat tisztára a magas védők gyűrűjében, de ennél többre nem futotta erejükből. A Budafok magassági fölényét próbálta kihasználni, amikor minden akciójánál Almir Filipovics fejére ívelte a labdát, több-kevesebb sikerrel. A három pont sorsát egy szép egyéni akció végén Horváth Zoltán döntötte el.

Mestermérleg
Gelei Károly:
– Köszönjük a Baktalórántháza sportszerűségét, amiért nem kellett tönkretennünk a pálya gyepszőnyegét. Jó csapatot győztünk le, töretlen lelkesedéssel és időnként jó játékkal.
Kovács János: – Igazságtalan játék a labdarúgás, nagyon nagy árat fizettünk a hibánkért. Mindenféleképpen pontot érdemeltünk volna.

JÁSZAPÁTI - BÖCS 2–0 (1–0)
A mérkőzés osztályzata: 2
Jászapáti, 300 néző
Vezette: Harsányi (8) (Berger, Heibl)
JÁSZAPÁTI: Tajti N. 0 – Pázsit 5, Horváth R. 6, Kiskapusi 6, Mosonyi 5 – Somodi 5, Hegedűs D. 6, Fekete V. 6 (Gulyás B. –, 89.), Varga Z. 6 (Újfalusi –, 65.) – George 4, Horváth P. 6 (Gulyás –, 86.).
Vezetőedző: Vojtekovszki Csaba
BÖCS: Matkó 6 – Fodor 4 (Török 5, 34.), Rubint 5, Cséke 6, Molnár Zs. 6 – Turóczi 5 (Ondó –, 65.), Szakszon 6, Irhás 6, Illés 4 (Vass 5, 60.) – Mogyoródi 5, Kulcsár 5.
Vezetőedző: Tóth László

41. perc: Varga Zoltán lövése lepattant Rubintról, Horváth Péter pedig 14 méterről a bal felső sarokba bombázott. 1–0
85. perc: Horváth Péter mesterien tálalt Fekete elé, aki középről, 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2–0

Vojtekovszki Csaba:
– Végig mi irányítottuk a mérkőzést, és a helyzetek alapján megérdemelten nyertünk.
Tóth László: – Ma csak akkor nyertünk volna, ha a szünetben megtartott tombolasorsolás nekünk kedvez.

MAKÓ FC - KARCAG-BEREKFÜRDŐ 3–0 (1–0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Makó, 400 néző
Vezette: Szabó S. (8) (Albert, Medovárszki J.)
MAKÓ: Czirbus 6 – Turján 6, Magyar 6, Kis K. 6 – Kulacsik 5 (Bakos T. –, 73.), Fülöp 5, Varga R. 7, Bány 6, Podonyi 7 – Hadár 6, Kurucsai 5 (Bakos Á. –, 80.). Vezetőedző: Takács Zoltán
KARCAG: Stammel 5 – Szabados 3 (Domokos I. 5, 31.), Orosz 6, Kocsis 5, Kádár 5 – Lajkovics 6, Zachar 4 (Fekete II G. 5, 57.), Vadicska 5, Balogh J. 5 (Tóth L. 4, 58.) – Gasparik 5, Fekete I G. 5. Vezetőedző: Sándor István

20. perc: Szabados az ötösön mellbe rúgta Magyart. A megítélt büntetőt Bány a jobb felső sarokba bombázta. 1–0
54. perc: Stammel bravúros mentése után Hadár öt méterről a kapu közepébe gurított. 2–0
83. perc: Bány szöglete után Varga Róbert nyolc méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 3–0

Takács Zoltán:
– Vártuk már ezt a rajtot, és szerencsére sikerült jól elkapnunk.
Sándor István: – El vagyok keseredve. Egy pontrúgás, egy szöglet és egy szabadrúgás után kaptunk három gólt, ez negatív csúcs.