Edzett a Békés és a bajnok

JÁVOR PÉTER, IHÁSZ ZSUZSAJÁVOR PÉTER, IHÁSZ ZSUZSA
2006.03.12. 01:00
A bajnok MKB Veszprém és a Békés egyaránt edzett egyett. Szőke István csapata főleg a második félidőben csillogott. A Népfürdő utcában a Bajuszt, Kotormánt, és Forgácsot nélkülöző hazaiak jól kezdtek, Szabó, Frey és Harsányi révén pontosan értékesítették helyzeteit. Melus kapus bravúrosan védett és szemfüles gólt lőtt. A Veszprém a büntetőkkel hadilábon állt, öt hétmétereséből egyet sem tudott értékesíteni. A második félidőre elfáradtak a hazaiak, akiknél a fiatal Balogh, Dobó, Lékai, és Juhász is lehetőséget kapott. PLER-AIRPORT - MKB VESZPRÉM 20–30 (12–13)
Népfürdő utca, 800 néző. V: Nagy, Túróczy
PLER: MELUS 1 – Rév, HARSÁNYI 3, FREY 4 (1), Józsa M. 1, SZABÓ 4, BAKOS 2. Cs: Novák (kapus), Molnár, Lékai 2 (1), Juhász 1, Balogh 1, Dobó 1 (1). Edző: Nagy Károly
VESZPRÉM: Tatai – Tombor 2, Myrhol 1, LAPCSEVICS 4, Lusnyikov, Pérez 3, Pásztor. Cs: Liszkai (kapus), Eklemovics 4, Gulyás 3, Buday, Iváncsik G. 4, Gál 1, LAZAROV 8. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása: 15. p.: 6–5. 25. p.: 10–10. 40. p.: 14–19. 46. p.: 15–23. 51. p.: 16–26.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 5/0

Mestermérleg
Nagy Károly:
– Az első félidőben taktikusan, fegyelmezetten játszottunk, a másodikra elfáradtunk, ezért lehetőséget kaptak a fiatalok is.
Zdravko Zovko: – Az első felvonásban rossz volt a hozzáállásunk, a folytatásra viszont rendeződtünk. Volt, aki nem vette elég komolyan a meccset.

Erste-Békési FKC - Kemabo-Hargita KC 32–17 (14–10)
Békés, 500 néző. V: Hargitai, Markó
BÉKÉS: ARDELEÁN – Gilan 4, OLÁH 7, Nagy T. 3, MILISEVICS 7, Zelics 1, VARGA P. 8 (3). Cs: Szabó L. (kapus), Kocsis, Kopcsák 2, Basarics, Szatmári. Edző: Szőke István
HARGITA: Ladányi – Wieszt 4, Váradi 3, GOLOVIN 4, Lovrek 2, Szabó P., Kiss I. 3. Cs: Demeter (kapus), Csatlós, Sodró 1. Edző: Stranigg Ferenc
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–0. 15. p.: 8–5. 24. p.: 12–7. 42. p.: 19–11. 44. p.: 22–12. 55. p.: 30–15
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/0