Hévvel sem tudtak célt érni

MOLNÁR ALEXA, KÁLDOR ANDRÁSMOLNÁR ALEXA, KÁLDOR ANDRÁS
2005.10.05. 03:34
Váratott magára az újpesti csapat, a vendégek percekkel korábban bekorcsolyáztak a jégre - valószínűleg a hazai edzőpáros, Ancsin János és Eduard Giblak látta el néhány plusz jó tanáccsal a lila-fehéreket.
Dubek (lila mezben) igyekszik átsajtolni Misicen a korongot, ám az újpestieknek csak az elsô harmadban jött ki a lépés
Czagány Balázs

ÚJPESTI TE-HK SLAVIJA LJUBLJANA (szlovén) 2-4
(2-1, 0-3, 0-0)

Megyeri út, 400 néző. V: Árkovics, Nyeste, Kincses

UTE:
BERNEI - Horváth A. (1), Gallo, Drahovsky (1), Marcinek 1, ONDOV, Szajbert K., Jurasko, LADÁNYI 1, Gergely Cs., DUBEK (1), Tolnai, Hetler, Hidasi, Búzás, Szajbert P., Baróti, Szirányi, Gergely Zs., Szabó, Antal Zs. Edző: Ancsin János, Eduard Giblak

LJUBLJANA: MISIC - Komtrec, AUGUSTINCIC 1, Stopar, Cesnjak, Vidmar, Smoj (1), CEBULD 2, Kraj, Adlesic (1), Lajevec 1, Kounovsky, Burmi, Zupan, Pesjak, Bevk (1), Malek, Simunovic. Edző: Mataj Mahkovec
Kiállítások: 22 perc+10 perc fegyelmi (Antal Zs.), ill. 18 perc

A mérkőzést teljes gőzzel kezdték a csapatok, keményen ment előre a szlovén gárda - Gergely Csabát már a második percben kivonták a forgalomból. Ezúttal Berneinek nem maradt ideje lemerevedni", ám az ötödik percben az amúgy jól védő kapus gólt kapott Cebuldtól. Csak nehezedett az UTE dolga, két emberhátrányt is ki kellett védekeznie, de jól bírta erővel az Ancsin-gárda. A harmad derekán Drachovsky jó ütemű beadására remekül érkezett Marcinek, és a hálóba vágta a pakkot. Ladányi is villogott, szép tálalása után Dubek sajnos rosszul találta el a korongot, majd a 19. percben az exdunaújvárosi klasszis szerepet cserélt a szlovákkal, és Dubek átadását vezetést érő gólra váltotta.

Szavazás

Magyar csapat nyeri a 2005-06-s Interligát?

A szünet után hét percig tartották előnyüket a Megyeri útiak, akkor azonban Cebuld jelezte: remek formában van. Kemény csapat ez a Slavija, pláne, ha eggyel többen is vannak… Hetler büntetését töltötte a kispadon, amikor Bernei kapitulálni kényszerült Augustinciccsel szemben. És odalett az előny… Később másfél percnyi létszámfölényt élvezett az UTE, erős nyomást is gyakorolt a vendégek kapujára, ám gólt nem sikerült ütnie. Aztán a Slavija pillanatai következtek, ráadásul Árkovics játékvezető alaposan megtömte a lilák büntetőpadját… Érthető, hogy a játékrész utolsó percében újabb találatot jegyeztek a szlovénok (2-4). A záró harmadban a vendégeket előnyük megtartása vezérelte, s törekvésüket siker koronázta: hiába indult nagy hévvel újra és újra Misic kapuja felé az Újpest, az eredmény csak nem változott - maradt a tisztes helytállás.

A DAC-Invitel együttese az Olimpija Ljubljana otthonában szerepelt, és 4-3-ra (0-1, 3-0, 1-2) veszített.

Mestermérleg
Ancsin János:
- Bár az elején nem ment a letámadás, szerencsére kettő eggyel fordultunk. Később a fegyelmezetlenségünk miatt három gólt kaptunk, és a végén hiába mentünk már előre.
Mataj Mahkovec: - Sok a sérültünk, és hosszú utat tettünk meg idáig. Az Újpest jó csapat, nem volt könnyű idegenben nyerni. Nehéz meccs volt, és a szerencsével sem álltunk hadilábon. ----