Iszinbajeva ismét a magasba szállt

Hírösszefoglaló HírösszefoglalóHírösszefoglaló Hírösszefoglaló
2005.08.12. 20:58
A Helsinkiben zajló atlétikai világbajnokságon ma öt számban rendezték meg a döntőket. A legemlékezetesebb mind közül egy abszolút favorit győzelme volt, tulajdonképpen önmaga, a világcsúcs és a rendezők pénztárcája ellen.
Igen, enyém, szép, új, drága világrekord (fotó: Reuters)

Az orosz Jelena Iszinbajeva ugyanis világcsúccsal nyerte a női rúdugrást. A szám koronázott királynője, egy centiméterrel döntötte meg saját világcsúcsát. A második helyen végzett lengyel Monika Pyrek negyvenegy, míg a bronzérmes cseh Pavla Hamácková ötvenegy centimétert kapott a győztestől. Az orosz atlétanő pályafutása során tizanharmadszor javította meg az aktuális, többnyire saját maga által tartott világcsúcsot. Mostani sikerével hatvenezer dollárt, míg világcsúcsának köszönhetően újabb százezer dollárral lett gazdagabb.

Szavazás

Egy bronzéremmel zárt a magyar válogatott a helsinki atlétikai vb-n. Elégedett?

Helsinkiben folytatódott az amerikai sprinterek remeklése, akik eddig az összes klasszikus sprintdöntőben megszerezték az aranyérmet. A női 200 méteres síkfutás döntőjében sem történt ez másként, ahol Allyson Felix szerezte az Egyesült Államok tizedik aranyérmét a 10. atlétikai vb-n. A második helyen honfitársa, Rachelle Boone-Smith végzett, míg a dobogó harmadik fokára ez francia versenyző, Christine Arron állhat majd.

A férfiak 110 méteres gátfutó számában a 13.07 másodpercet repesztő Ladji Doucouré révén francia győzelem született. A második helyre egy századmásodperces különbséggel kínai, míg a harmadikra három századmásodperces hátránnyal egy amerikai futó ért be.

A női kalapácsvetőknél az orosz Olga Kuzenkova idei legjobbjával, 75.10 méterrel végzett az első helyen, két méterrel verte a kubai Yipsi Morenót és több mint két és féllel honfitársát, Tatjana Liszenkót.

Ma a férfi 400 méteres síkfutás döntőjével zárult a nap. A versenyszámban kettős amerikai siker született: Jeremy Wariner egyéni legjobbjával, 43.93 másodperrcel szerezte meg az aranyérmet. A 2004-s athéni olimpia bajnoka hét századmásodperccel futott jobb eredményt, mint tavaly a görög fővárosban. Másodikként honfitársa, Andrew Rock, míg harmadikként a kanadai Christopher Tyler ért célba.