Krajcsák győzelemmel zárt

GOMBKÖTÔ ROLAND jelenti DuisburgbólGOMBKÖTÔ ROLAND jelenti Duisburgból
2005.07.18. 23:17
A legmagasabban jegyzett magyar fallabdázó, Krajcsák Márk az elbukott nyolcaddöntő után valamennyi mérkőzését sikerrel vette, a kilencedik helyért az esélyesebbnek tartott mexikói Eric Galvez ellen is győzött. A "nem olimpiai sportágak olimpiáján" bemutató sportágként szereplő sárkányhajózásban egységünk egy ötödik és egy hetedik helyezést lapátolt össze. Furán pontoztak a vízideszkázóknál: a legszebb gyakorlatokat bemutató Horváth Kinga két német riválisa miatt csak a "pótselejtezőben" harcolhatta ki, hogy részese legyen a mai finálénak.
Az Európa-bajnoki ötödik helyezett Krajcsák Márk balszerencsés volt a sorsolásnál, ám a lehetôségekhez képest a maximumot kihozva magából így is kilencedik lett Duisburgban (Fotó: NSSZ)

Mondhatnánk, hogy minden jó, ha a vége jó, ám Krajcsák Márk esetében egy kicsit sántít ez a szólás. Elvégre Európa-bajnoki ötödik helyezettünk az előzetes rajtlista alapján megtartott sorsolásnál a világranglista kilencedik helyezettjét, a brit Matthew-t kapta ellenfélül. A visszalépések miatt felborult az erősorrend, ám nem tartottak új sorsolást, amelyben a magyar fallabdázónak - kiemeltként - mindenképpen könnyebb ellenfél járt volna. Így azonban a várható vereséggel (Krajcsák azért megizzasztotta a brit klaszszist) a magyar sportoló az alsó ágra került.
Becsületére legyen mondva, a kilencedik helyért is mindent megtett, előbb lemosta a pályáról a svéd bajnok Drakenberget, majd ugyancsak három szettben intézte el a német bajnok Leifelst, hétfőn azonban a világranglista 54. helyezettje várt rá. Nem Krajcsák számított esélyesebbnek, ám az üvegkalitkában ezzel már senki sem foglalkozott: a rendkívül fordulatos és izgalmas mérkőzés 77 percig tartott, s a sorsdöntő pillanatokban mindig helyén volt a magyar sportoló szíve.

Az NSO ajánlja:

Cikkgyűjteményünk a felkészülésről:
Világjátékok 2005

Minden információt megtalál a

A Világjátékok hivatalos angol nyelvű honlapja
Ünnepelhettek sárkányhajósaink is: a magyar egység ugyanis győzelemmel kezdte a napot, a mieink megnyerték az 500 méteres előfutamukat. Az elődöntőben az ellenfelek nem engedték kibontakozni a magyar csapatot, amely így - akárcsak 200 méteren - a B-döntőben próbálkozhatott újra. Mi az, hogy próbálkozott! Egységünk (a történelmi hűség kedvéért: Krausz Mihály kormányos, Reményi Gitta dobos, Reményi Péter, Kopjás Gábor, Jakus Béla, Szabó Miklós, Kerepesi István, Tóth János, Bencsik Attila, Martinkó Gábor, Kovács György, Csáky László, Hegedüs Róbert, Takács Krisztián, Bauer Márton, Bártfai Krisztián, Paltán Petra, Dénes Renáta, Ulveczki Edina, Horváth Tímea, Takács Klaudia, Szádovszky Ágnes, Tuza Tímea, Sarló Imola, Varga Réka és Sarló Emese) megnyerte futamát, s így az ötödik helyen végzett.

Szinte pihegésre sem maradt idő, következett az 1000 méteres futam, amelyben a minden erejét összeszedő magyar csapat a hetedik legjobb időt érte el. A fáradtság sem tartotta vissza az evezősöket, hogy néhány perccel a sárkányhajósok döntője után már vízideszkázóinknak szurkoljanak.
Szűcs Józseféknek kellett is a támogatás, a bírák ugyanis meglehetősen furán pontoztak. A férfiaknál Szűcs riválisai közül kettő is bukott gyakorlata bemutatása során, ennek ellenére a viszonylag nehéz elemeket felsorakoztató magyart az utolsó előtti helyre sorolták, így csak a pótselejtezőben maradt esélye a továbbjutásra.

Még jobban kilógott a lóláb Horváth Kinga esetében: a kétszeres Európa-kupa-győztest két német riválisával sorsolták egy csoportba, s bár mindhárman kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottak, a magyar deszkás mutatta be a legtöbb nehéz elemet. Ezek után a harmadik helyre rangsorolták, néhány tizeddel a gyengébb német mögé.

"Jól sikerült, de azután, amit Józsival csináltak, nem kiabálnék el semmit" - jegyezte meg rögtön a futama után Horváth, mintha sejtette volna, mi következik.

Szerencsére neki is - akárcsak Szűcsnek és Kaposi Dórának - maradt javítási lehetősége, Horváth Kinga és Szűcs József élt is ezzel, így ma ketten is vízre szállhatnak.

Az ötödik duisburgi napon…

…hét sportágban zajlanak a versenyek, ezek közül egyedül a vízideszkázásban leszünk érdekeltek Horváth Kinga és Szűcs József révén. A döntőket rendezik meg a fallabdázóknál, folytatódnak a golyósportok (petanque és lyonnaise), a bowling és a görhoki küzdelmei, ezen a napon kerül sor a legjobb szumósok szereplésére, de a gyorsasági görkorcsolyázók is összemérik erejüket.

7. VILÁGJÁTÉKOK, DUISBURG
A magyarok eredményei
Fallabda. Férfiak. A 9. helyért: Krajcsák Márk-Galvez (mexikói) 3-2 (9-5, 8-9, 5-9, 9-0, 9-5). Vízideszkázás. Kábel. Férfiak. Selejtező. 3. futam: 1. Süss (német) 63.94 pont, …4. Szűcs József (magyar) 45.94. Pótselejtező: 1. Tunnissen (német) 33.78, …3. Szűcs 31.61 - Szűcs továbbjutott. Nők. Selejtező. 1. futam: 1. De Haan (holland) 58.99, …4. Kaposi Dóra (magyar) 24. 2. futam: 1. Dyrschka (német) 55.56, …3. Horváth Kinga (magyar) 43.83. Pótselejtező: 1. Lewis (ausztrál) 23.17, 2. Horváth 21.50, …6. Kaposi 12.00 - Horváth továbbjutott, Kaposi nem jutott tovább. Bemutató sportágak. Sárkányhajózás. 500 m. Előfutam: 1. Magyarország 1:57.89. Elődöntő: 1. Oroszország 1:53.05, …3. Magyarország 1:57.60. B-döntő: 1. Magyarország 1:58.62. A végeredmény: 1. Oroszország 1:52.99, 2. Svájc 1:54.05, 3. Németország 1:54.20, …5. Magyarország. 1000 m: 1. Csehország 3:57.66, 2. Németország 3:58.33, 3. Oroszország 3:59.44, …7. Magyarország 4:05.04 ---- T ---- &