Bagnaia duplázott Motegiben, a Moto3-ban bajnokot avattak

I. SZ.I. SZ.
2024.10.06. 08:51
Pedro Acosta (31) bukásai után Francesco Bagnaia (1) két győzelmet könyvelhetett el Motegiben (Fotó: AFP)
Francesco Bagnaia a szombati sprintfutamot és a vasárnapi főversenyt is megnyerte a MotoGP Japán Nagydíján Motegiben, így négy futammal az idény vége előtt csak tíz pont a hátránya a vb-éllovas Jorge Martín mögött. A Moto3-ban kolumbiai világbajnokot avattak David Alonso személyében.

A vb-címvédő Bagnaia már a szombati időmérőn lépéselőnybe került Martínnal szemben Japánban, ugyanis Pedro Acosta mögött a második rajthelyet szerezte meg a sprintre és a főfutamra is, míg spanyol riválisa a 11. helyről kezdte mindkét viadalt. Bagnaia aztán nyert szombaton és vasárnap is azt követően, hogy a sprintfutamon az élről, a vasárnapi versenyen pedig közvetlenül mögüle kiesett Acosta.

Martín számára a kármentés maradt a fő feladat, szombaton a negyedik, vasárnap a második helyig zárkózott fel, így tíz pont maradt a hétvége előtti 21 pontos előnyéből. Az edzéseken biztató formát mutató KTM Acosta bukásai miatt a versenyeken nem tudott beleszólni a Ducatik csatájába, vasárnap Brad Binder a hatodik lett több mint 18 másodperces hátránnyal.

Motegiben bajnokot is avattak, a kolumbiai David Alonso a Moto3-asok versenyén győzött, ezzel négy futammal az idény vége előtt 109 pontra nőtt az előnye legközelebbi üldözője, a spanyol Daniel Holgado előtt, ami azt jelenti, hogy biztosan ő Kolumbia első motoros-világbajnoka.

A Moto2-ben eső miatt újra kellett indítani a futamot, a rövid, 12 körösre csökkentett távú viadalt Manuel González nyerte meg a japán Ogura Ai előtt, a japán versenyző 60 pontos előnnyel távozott a hazai versenyéről.

A vb két hét múlva Ausztráliában folytatódik, november 17-én Valenciában zárul.

GYORSASÁGIMOTOROS-VB
JAPÁN NAGYDÍJ, MOTEGI
MOTOGP (24 kör, 115.224 km)
1. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 42:09.790 perc
2. Jorge Martín (spanyol, Pramac Ducati) 1.189 mp h.
3. Marc Márquez (spanyol, Gresini Ducati) 3.882 mp h.
4. Enea Bastianini (olasz, Ducati) 4.358 mp h.
5. Franco Morbidelli (olasz, Pramac Ducati) 17.940 mp h.
6. Brad Binder (dél-afrikai, KTM) 18.502 mp h.
A pontverseny élcsoportja: 1. Martín 392 pont, 2. Bagnaia 382, 3. Bastianini 313, 4. M. Márquez 311

MOTO2 (12 kör, 57.612 km)
1. Manuel González (spanyol, Kalex) 22:52.521 perc
2. Ogura Ai (japán, Boscoscuro) 2.535 mp h.
3. Filip Salac (cseh, Kalex) 9.103 mp h.
A bajnokság élcsoportja: 1. Ogura 228 pont, 2. Sergio García (spanyol, Boscoscuro) 168 pont, 3. Alonso López (spanyol, Boscoscuro) 163

MOTO3 (17 kör, 81.617 km)
1. David Alonso (kolumbiai, CFMoto) 33:03.606 perc
2. Collin Veijer (holland, Husqvarna) 0.524 mp h.
3. Adrián Fernández (spanyol, Honda) 0.766 mp h.
A bajnokság élcsoportja: 1. Alonso 321 pont – már világbajnok, 2. Daniel Holgado (spanyol, Gasgas) 212, 3. Veijer 209