Nem mentek fejjel a falnak a Kosok

ÉRDI GÁBORÉRDI GÁBOR
2003.09.15. 20:24
Elképzelhető, hogy Kurt Warnert a liga kétszeres MVP játékosát már nem látjuk ebben az évben kezdőként pályára lépni. Fiatal helyettese, Marc Bulger kihasználta a kínálkozó esélyt, és a múlt heti visszafogott Rams teljesítmény után, amikor Warner agyrázkódással fejezte be a mérkőzést, kezdő irányítóként győzelemre vezette csapatát a csoportbeli nagy rivális ellen.
Az NFC nyugati csoportjából kiemelkedő két csapat változatos, izgalmas mérkőzést vívott egymással (az elmúlt kilenc mérkőzésből nyolc a Kosok győzelmével zárult). Az első forduló kiütéses győzelme után a negyvenkilencesek ezt a mérkőzést is jól kezdték, és Tai Streets jóvoltából (García passza után) hamar vezetést szereztek (7-0). A mérkőzés azonban nem úgy folytatódott, ahogy a kaliforniai egyletnél elterveztek. Két kemény ütközés után a csapat legjobb embereinek (García, Owens) rövid időre el kellett hagyniuk a pályát, és csak a második negyedben tudtak visszatérni, amikor is már 7-7-et mutatott az eredményjelző tábla, köszönhetően egy Bulger-Bruce összjátéknak, ami egy 26 yardos TD-vel végződött. Úgy tűnt hamar visszaáll a világ rendje és Chandler FG-jével 10-7-re módosult az eredmény, és ez már nem is változott az első félidőben. Az első játékrész alapján úgy tűnt, hogy a 49ers gyors és nagyon erős védelme (ragyogó egyéni teljesítményekkel, mint pl. Peterson) túl nagy falat lesz a fiatal Bulgernek még hazai pályán is. Az első félidőben 3 sack és 7 hit érte a fiatal irányítót, ám a Kosok szerencséjére a friscói csapat támadó egysége az első félidőben szinte hibát-hibára halmozott (interception, fumble, elhibázott mezőnygól), így a mérkőzés nyílt maradt. A második félidőt úgy kezdték a hazaiak, ahogy azt közönségük várta. Marshal Falk 26 yardos futása illetve Bulger Holtnak adott passzai hamar TD-t eredményeztek (14-10). Szegény Cedric Wilson egy jól kivitelezett tackle után csak keresgélhette a sisakját, ami úgy repült le róla, hogy félő volt a "feje is követi”, és hol volt még az Ő kálváriájának a vége… Ám a 49ers nem hagyta, hogy kicsússzon a mérkőzés irányítása a kezéből, és egy szépen végigvitt drive (támadás sorozat) után Barlow TD-je immáron ismét a vezetésüket jelentette (17-14). A felpörgött St. Louis-i támadóegységnek ekkor már nehéz volt ellenállni, és egy buta hiba után (Young 3. és 1-nél offsides büntetést kapott), Dane Looker az első NFL TD-jét köszönhette meg Bulgernek, akinek ekkor a második félidei statisztikája mellett 13/15 (sikeres passz/kísérlet) állt! Ekkor már a negyedik negyedben jártunk, 1:45 volt hátra, és 21-14-re a hazaiak vezettek. A vendégcsapat játékosai itt úgy gondolták, nem rontják el a St. Louis-i ünnepet és egy percen belül, két hatalmas hibát is vétettek a védők. Először Bronson 37 yardos pass inteference-e, nem mellékesen 3. és 18-nál, majd az első félidőben dicsért Pettersen 4. és 1-nél offside-ra futása (!) könnyítette meg a Kosok dolgát, akik Wilkins 48 yardos mezőnygóljának köszönhetően egy TD-vel vezettek 24-17-re 320 másodperccel a mérkőzés vége előtt. Azonban a mérkőzésnek még korántsem volt vége. Garrison Hearts váratlanul beszállt a harcba, és két futásával - amiből az egyik 36 yardos volt (!) - gyorsan visszahozta a reményeket a friscóiak számára. 19 másodperccel a vége előtt az utolsó szalmaszálba próbált a García által vezettet támadósor belekapaszkodni. Három wide-receiver a szélen, köztük Terrel Owens, akivel a mérkőzés folyamán először nézett farkasszemet Aeneas Williams a Kosok legjobb védője, többszörös Pro Bowl játékos. Williamsnek esélye sem volt T. Owens ellen, aki García tökéletes passza után szokásos "visszafogott” stílusában ünnepelte a TD-t. Ezzel 15 másodperccel a vége előtt 24-24-re alakult az állás. A TD-t követő kirúgás után a rugójátékos a labdával eltalálta az egyik védőt, minek következtében a tojáslabda 20 yardot gurult, amit végül is elvesztettek a védők (Rams-fumble), így 8 másodperccel a vége előtt a 49ers-nél volt a kezdeményezés joga. A mezőnygólhoz, - ami ez esetben a mérkőzés megnyerését jelentette volna - 25 yardot kellet passzolniuk és/vagy futniuk a nyugati partiaknak. Garcia nem a két ember között szaladó Owenst, nem is a tisztán álló Streetset, hanem a fent említett "sisaknélküli” Cedric Williamst választotta, aki ahelyett, hogy megállította volna az órát (kiszalad a pályáról, elesik, leteszi a térdet, eldobja a sapkáját) megpróbált TD-t elérni. Ez nem sikerült neki, viszont a mérkőzés rendes játékideje lejárt. A friscói edzők őrjöngtek, hiszen a passz után Williams a 25 yardos vonalnál szaladgált (keresztbe a pályán!), ami kényelmes mezőnygól távolság lett volna Chandlernek. Tekintettel arra, hogy volt még egy időkérése a csapatnak - így az idő sem járt volna le - Williams cselekedete nehezen érthető. Szegény Cedric, nagyon magányos volt a stadionban. Nem úgy a St. Louis-i csapat… Egy megnyert, majd elvesztett mérkőzés után a hosszabbítást egy remek visszafutással (return) kezdték, amit egy 15 yardos facemask büntetéssel toldotta meg nekik a friscóiak védőegysége. Innen már nem volt visszaút a San Fransisco számára és Jeff Wilkins egy 28 yardos mezőnygóllal befejezte a mérkőzést.NFL, második játéknap
St. Louis Rams – San Francisco 49ers 27-24 – hosszabbítás után