Idegenben vannak otthon

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.05.11. 23:11
Most már csak a 11. helyezett Kaiserslauternnek, illetve a mögötte elhelyezkedő csapatoknak kell rettegniük a kieséstől, miután a VfL Bochumnak vasárnap sikerült megszereznie a bentmaradáshoz szükséges pontokat.
Christiansen (képünkön) utolérte a mesterlövészek listáját 19 góllal vezetô Elbertet
A Ruhr-vidéki együttes egyik közvetlen konkurense, az Arminia Bielefeld otthonában nyert 3–1-re, és feleslegessé tett minden számolgatást. Az Arminiának ugyanakkor maradt bőven idegeskednivalója: az újonc mindössze két ponttal előzi meg a 16. Bayer Leverkusent.
A Bielefeld–Bochum derbi látványos támadófutballt (a második félidőben leadott 27 kapura lövés például idénycsúcs), négy gólt, ugyanennyi kapufát, valamint hatalmas iramot hozott. A látogatók már az első félidőben magukhoz ragadták a kezdeményezést, de Freier találatára a talán a hónap gólját ollózó Wichniarek révén a hazaiak még válaszolni tudtak. A második félidőben azonban már csak a VfL játszott: a gólkirályságra aspiráló, az élen álló Elbert vasárnap befogó Christiansen tizenegyesből, Buckley pedig akcióból volt eredményes. Benno Möhlmann, a Bielefeld szakvezetője a Bundesligában az ötvenedik vereségét szenvedte el edzőként, de alighanem ennél sokkal jobban elszomorította, hogy csapata nagyon közel került a másodosztályhoz.

Bundesliga 1.
32. forduló. Vasárnapi mérkôzések: Schalke–Hannover 0–2 (Krupnikovics 60., Stajner 73.), Arminia Bielefeld–VfL Bochum 1–3 (Wichniarek 42., ill. Freier 23., Christiansen 72. – 11-esbôl, Buckley 90.)
Talán a Hannover is fellélegezhet a Gelsenkirchenben aratott 2–0-s győzelmének köszönhetően. A másodosztály tavalyi bajnoka a második félidőben kerekedett a nemzetközi kupáról gyaníthatóan lemaradó Schalke fölé. Nem olyan nagy meglepetés a Hannover sikere: a gárda már hetedszer nyert vendégként (összesen 22 pontot "gereblyézett” össze látogatóként, míg otthon csak 17-nél tart, ráadásul a hét idegenbeli sikerét csak a Bayern München és a VfB Stuttgart tudja felülmúlni), ráadásul az Arena AufSchalke ebben a szezonban korántsem volt bevehetetlen. Ennek egyik jele, hogy a "királykékek” 1999 után ismét egymást követő két bajnokit buktak el saját közönségük előtt. "Talán most már eldőlt, hogy bent maradtunk, de még mindig nem mehetünk biztosra. Öt ponttal vezetünk a Leverkusen előtt, de csak akkor hiszem el, hogy ez ledolgozhatatlan, ha vége lesz a bajnokságnak vagy matematikailag is biztos lesz az élvonalbeli tagságunk” – fogalmazott a lefújás után Fredi Bobic, a Hannover legeredményesebb játékosa.
A vereség után hatalmas volt a csalódottság Gelsenkirchenben, és gyanítható, a szurkolókat még az sem derítette jobb kedvre, hogy felvetődött: az ősztől Christoph Daum lesz a gárda vezetőedzője. A korábban a Bayer Leverkusennel ezüstérmet ezüstéremre halmozó tréner jelenleg az Austria szakvezetője, de az évad végén szeretné elhagyni a már osztrák bajnok lila-fehéreket. Daum, akit 2005 nyaráig köti a szerződése a bécsiekhez, elismerte, hogy több érdekes ajánlata is van.
Újra feljutott a Freiburg

BURGHAUSEN. A Burghausen ellen aratott 2–1-es győzelmének köszönhetően az 1. FC Köln után a Freiburg jutott fel másodikként az élvonalba. A tavaly hatalmas meglepetésre kieső breisgauiak Volker Finke irányításával 1993 és 1998 után harmadszor lépnek fel a Bundesliga 1.-be. A Burghausen elleni siker mindazonáltal nem volt könnyû, hiszen a mezőny második felében tanyázó hazaiak megszerezték a vezetést, erre ugyan Willi gyorsan felelt, de a győztes gól csak a 70. percben született meg Ramdane jóvoltából.

Schneidert hívja a Bayern

MÜNCHEN. Jóllehet Franz Beckenbauer klubelnök a tavasz elején úgy nyilatkozott, a Bayern München a nyáron nem vesz új játékost, újabb és újabb futballistákat hoznak összefüggésbe az újdonsült bajnokkal. Ezúttal Bernd Schneider neve vetődött fel, ami cseppet sem meglepő. A középpályás tagja volt a világbajnoki ezüstérmes német válogatottnak, a múltban több nagy európai klub (Juventus, Barcelona) is szerette volna megszerezni, ráadásul elképzelhető, a nyáron "áron alul” lehet majd hozzájutni. Ehhez mindössze arra van szükség, hogy a Leverkusen kiessen az első osztályból, és anyagi okokból kénytelen legyen kiárusítani a legjobbjait.

Bundesliga 2
32. forduló. Vasárnapi mérkőzések: Karslruhe–St. Pauli 1–1 (Eggimann 60., ill. Gerber 45.), Burghausen–Freiburg 1–2 (Lützler 4., ill. Willi 12., Ramdane 70.), Alemannia Aachen–Oberhausen 2–0 (Krontiris 1., Ivanovic 77.), Trier–Braunschweig 0–1 (Teixeira 77.). Az Ahlen–Mainz találkozót hétfőn (Tv: DSF, 20.15) játsszák.
Az élcsoport: 1. 1. FC Köln 65 pont, 2. Freiburg 64, 3. Greuther Fürth 56 (52–31), 4. Eintracht Frankfurt 56 (51–30), 5. Mainz 56 (52–33, 31 mérk.)