Lúcio szabadon engedte a dühét

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.05.04. 22:32
Alaposan összetömörült a táblázat második fele, annak köszönhetően, hogy a Bayer Leverkusen az Arminia Bielefeldet, a Hansa Rostock pedig a Schalkét verte meg 31-re a 31. forduló vasárnapi játéknapján. Három körrel a befejezés előtt az Energie Cottbus búcsúja biztosnak, a Nürnbergé valószínűnek tekinthető, a harmadik kieső kilétére azonban felelőtlenség lenne tippelni, hiszen a 16. Bayer Leverkusent mindössze négy pont választja el a tizedik Kaiserslauterntől.
Bundesliga 1.
31. forduló.
Vasárnapi mérkőzések: Bayer Leverkusen–Arminia Bielefeld 3–1 (Lúcio 38., 69., Balitsch 71., ill. Brinkmann 34. – 11-esből), Hansa Rostock–Schalke 3-1 (Prica 65., Arvidsson 79., Rydlewicz 84. – 11-esből, ill. Varela 16.)
Egyértelműen Lúcio volt a Leverkusen–Bielefeld ütközet főszereplője, igaz, ha 34 perc elteltével kellett volna minősítenünk, akkor mindenképpen a negatív főhős szerepét osztjuk ki rá. Akkor ugyanis a Bayer brazil világbajnoka hihetetlenül rossz ütemű becsúszásával tizenegyeshez juttatta a vendégeket, a büntetőből pedig Brinkmann annak rendje és módja szerint a hálóba vágta a labdát.
Négy perc elteltével azonban már Lúciót ünnepelték: a középhátvéd 25 méterről, a balösszekötő helyről különösebb nekifutás nélkül a hosszú felsőbe csavarta a labdát, így a második félidő ikszről kezdődött. A fordulás után már csak egy csapat futballozott (igaz, az Arminia az első játékrészben sem erőltette a támadásokat, erről tanúskodik a 10:1-es kapura lövési arány is), a Leverkusen. A "gyógyszergyáriak” fáradozásainak eredménye pedig két csodálatos gól és három pont lett: Lúcio a változatosság kedvéért erőből lőtt be egy szabadrúgást a léc alá, Balitsch pedig szöglet után röviden kifejelt labdát bombázott kapásból a hálóba.
A Rostock is 0–1-ről nyerte meg a saját mérkőzését – a Schalke Varela mutatós fejesével került előnybe –, igaz, a fordítási hadműveletében nagy szerepet játszott, hogy a bíró az 56. percben kiállította a vendégektől Hajtót. A "királykékek” ezzel a vereséggel letehetnek a Bajnokok Ligája-szereplésről, de még az UEFA-kupáért is iparkodniuk kell.
Bundesliga 2.
Vasárnapi mérkőzések: Waldhof Mannheim–Alemannia Aachen 2–1 (Rosin 24. – 11-esből, Plassnegger 29., ill. Lanzaat 15.), Oberhausen–Duisburg 3–1 (Beljakov 40., Obad 58., Radulovics 90., ill. Voss 72.), Reutlingen–Karlsruhe 0–3 (Labbadia 31., 43., Fuchs 47.), Trier–Greuther Fürth 1–2 (Benschneider 72., ill. Hillebrand 28., Ruman 38.), Braunschweig–Lübeck 1–1 (Dinzey 52., ill. Hasse 55.). A Mainz–Eintracht Frankfurt találkozót hétfőn (Tv: DSF, 20.15) játsszák.

Az élcsoport: 1. 1. FC Köln 65 pont, 2. Freiburg 61, 3. Greuther Fürth 53 (50–31), 4. Eintracht Frankfurt 53 (45–26, 30), 5. Mainz 53 (49–31, 30 mérk.)