A Bayern képtelen veszíteni

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.04.05. 23:24
Egy félidőn keresztül úgy tűnt, némi izgalom költözik a Bayern München egyeduralma miatt egyre egyoldalúbb Bundesligába, aztán megint szinte minden a listavezető kénye-kedve szerint alakult. Negyvenöt perc játék után a Bayern 20-ra "égett Hannoverben, az üldözők közül a Dortmund vezetett a Werder Bremen ellen, míg a VfB Stuttgart döntetlenre állt a Cottbus otthonában. Ekkor úgy tűnt, 12 pontra csökken a bajorok előnye, végül azonban 14 lett belőle& A Bayern ugyanis egyenlített, a Dortmund kikapott, a Stuttgart pedig győzött, mindez pedig azt jelenti, hogy a BVB helyett immár a VfB áll a második helyen  alig ötgyőzelemnyi távolságra a "bőrnadrágosoktól.
Fredi Bobic (jobbra) az utolsó negyedóráig reménykedhetett abban, hogy pályafutása során elôször legyôzi a Bayern Münchent
A Hannover hosszú ideig nagyszerűen élt azzal, hogy a Bayern München sérülések miatt meglehetősen tartalékos felállásban (csak ízelítőképp: Feulner és Trochowski is szóhoz jutott a találkozón) futballozott. Az újonc az első félidő utolsó tíz percében kétgólos előnyre tett szert, nem utolsósorban Kahn hibája miatt. Az első találatért még nem hibáztatható a kapus – Krupnikovics szabadrúgása után a labda a kapufáról a portás arcára, onnan Stajner elé pattant, aki közelről nem hibázott –, a másodikért annál inkább. A 44. percben Vinicius 35 méterről végezhetett el szabadrúgást, Kahn nem állított sorfalat, ami fatális tévedésnek bizonyult! A brazil védő ugyanis kapura bombázott, a Bayern egyese – tetézve hibáját – késve vetődött, a labda pedig besurrant a bal alsó sarokba. A müncheniek a 12. fordulót követően ismét hátránnyal vonulhattak pihenőre, még vagy fél óráig zavarta őket ez a tudat, aztán gyorsan fátylat borítottak a múltra. Hargreaves szögletét követően Sagnol fejjel szépített, majd Pizarro közelről a hálóba kotort egy lepattanó labdát, és máris prolongálódott a Bayern november harmadika óta tartó veretlenségi sorozata.
Ha a Bayern hátrapillant, akkor immár a "fiatal vadak” (Németországban mostanság így becézik a gárda játékosait) alkotta VfB Stuttgartot látja maga mögött. A sérült kapusa (Hildebrand) és karmestere (Balakov), valamint beteg védelmi parancsnoka (Bordon) nélkül felálló "svábok” a Lőw Zsoltot végig a
Bundesliga 1.
27. forduló: Bayer Leverkusen–Hertha BSC 4–1 (Butt 14. – 11-esbôl, Schneider 31., Neuville 40., 69., ill. Preetz 76.), Hannover–Bayern München 2–2 (Stajner 35., Vinicius 44., ill. Sagnol 77., Pizarro 85.), Borussia Dortmund–Werder Bremen 1–2 (Amoroso 29., ill. Hariszteasz 54., F. Ernst 86.), Hamburg–Arminia Bielefeld 1–0 (Hain 10. – öngól), Nürnberg– Schalke 0–0, Energie Cottbus–VfB Stuttgart 2–3 (Vagner 7., Juskowiak 84., ill. Meissner 2., Heldt 75., Ganea 90. – 11-esbôl), VfL Bochum–Kaiserslautern 1–1 (Ramzi 81. – öngól, ill. Ramzi 90.). A Hansa RostockWolfsburg és az 1860 München–Mönchengladbach mérkôzést vasárnap játsszák.

Következik (április 12–13-án): Mönchengladbach–Nürnberg, Arminia Bielefeld–1860 München, Bayern München–Werder Bremen, Kaiserslautern–Hansa Rostock, Hertha BSC–VfL Bochum, VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen, Hamburg–Borussia Dortmund, Schalke–Energie Cottbus, Wolfsburg–Hannover

Bundesliga 2.
27. forduló: Mainz–Burghausen 2–0 (Azauag 40., Thurk 73.), Braunschweig–Duisburg 0–1 (Grujev 84.), Waldhof Mannheim–1. FC Köln 1–2 (R. Ivanov 84., ill. Kowalik 50. – öngól, Lottner 56.). Az Union Berlin–Karlsruhe, az Oberhausen–Greuther Fürth, a Trier–St. Pauli, az Ahlen–Eintracht Frankfurt és a Lübeck–Alemannia Aachen mérkôzést vasárnap, a Reutlingen–Freiburg találkozót pedig hétfôn (Tv: DSF, 20.15) játsszák
Az élcsoport: 1. 1. FC Köln 56 pont, 2. Freiburg 51 (26 mérk.), 3. Mainz 49, 4. Eintracht Frankfurt 47 (26)

Effenberg Katarban?

WOLFSBURG. Elképzelhetô, hogy Katarban folytatja pályafutását Stefan Effenberg, aki szerdán felbontotta szerzôdését a Wolfsburggal. „Tárgyaltam az ottani szövetséggel, s augusztusban már kezdhetnék is” – jelentette ki a botrányairól is elhíresült sztár. Effenberg azért távozott Wolfsburgból, mert Jürgen Röber vezetôedzô a nyilvánosság elôtt is kritizálta ôt túlsúlya és rossz fizikai állapota miatt.
soraiban tudó Cottbus stadionjából távoztak 3–2-es sikerrel. A hazaiak kétszer még felelni tudtak a stuttgartiak góljára – ezek közül különösen Meissner "kapufás” gólja volt élményszámba menő –, a harmadik azonban felelet nélkül maradt… "Hülyék voltunk, feleslegesen rohantunk a hosszabbításban, nyerni akartunk, aztán pont nélkül maradtunk – boszszankodott Lőw. – A végén gyorsan elvégeztünk egy bedobást, elveszítettük a labdát, lekontráztak bennünket, a jobbhátvédünk, Schröter nem zárt vissza rendesen, ráadásul buta módon összehozta a tizenegyest. Az a baj, hogy ha a bedobás után beíveljük a labdát vagy kapura lövünk, a bíró biztosan lefújja a mérkőzést, mert már a szájában volt a síp. De a második kapott gólunk is nevetséges volt. Röviddel a találat előtt egy szöglet után a kapusunk rosszul jött ki, akkor még a gólvonalról mentettünk, később azonban már nem volt szerencsénk. Jött be a szöglet, Lenz kijött a semmire, a labda pedig érintés nélkül a hálóba került. Eközben mi két méterről képtelenek vagyunk gólra váltani a százszázalékos ziccereinket…”
Egy gól volt a különbség a vendégcsapat javára a Borussia Dortmund és a Werder Bremen között is, de micsoda gól! A 86. percben, 1–1-es állásnál Weidenfeller, a BVB kapusa messzire kifutva becsúszva mentett, ráadásul szinte a felezővonalig elrúgta a labdát. Arra azonban senki sem számított, hogy az arra járó Fabian Ernst egyből "postázza” azt a feladó irányába! A brémai középpályás azonban így cselekedett, magas ívű lövését – és 50 méteres légi utat – követően a labda a hálóban pihent meg. Az eltiltott Lisztes Krisztiánt nélkülöző