Antropov élvezte a legjobban

K. J.K. J.
2003.02.23. 20:55
Hiába készült Montreal népe ünneplésre szombaton, és hiába vezetett a Canadiens két góllal is, az ősi ellenségnek számító Toronto meg tudta fordítani a mérkőzés állását, 53-ra megnyerve a játéknap legnagyobb rangadóját a zsúfolásig megtelt Bell Centre-ben. Avagy a Maple Leafs beállította az 196061-es idényből származó klubcsúcsát, amikor is sorozatban hét meccset nyert meg  idegenben.
Szuperék bravúrja

A Keleti fôcsoport ötödik legjobb csapata, a Portland Pirates három gyôzelemmel a tarsolyában érkezett a nála lényegesen gyengébb mérleggel álló St. John Flames jegére az AHL szombati játéknapján, mégsem tudta érvényesíteni a papírformát: a hazaiak szoros mérkôzésen 2–1-re nyertek. A diadalnak két fô letéteményese volt, az egyik Boutin, aki a harmadik harmad 41. másodpercében beütötte a gyôztes gólt, a másik pedig Szuper Levente, aki hatékonyan ôrizte a Flames kapuját (27 védés/28 lövés). Honfitársunknak ez volt a 12. gyôzelme ebben az idényben.

"Ennél nincs nagyobb élvezet: Montrealban győztes gólt ütni a Canadiensnek” – hangzott Antropov "lélekkorbácsoló” nyilatkozata. Utólag könnyű macerálni a legyőzöttet, de senki se higgye, hogy a vendégek magától értetődő módon vitték el a két pontot hokivárosból.
Azután, hogy Mogilnij a második harmad 43. másodpercében előnyhöz juttatta a Maple Leafst, három megválaszolatlan gólt lőtt a Montreal: az első kettőnél éppen a Belfourt helyettesítő Kidd kapus előtt változtatott irányt a korong, majd jött Kilger, aki kis híján szétszaggatta a hálót elemi erejű lövésével. A kékmezesek nem adták föl, olyannyira, hogy a folytatásban már csak ők voltak eredményesek, Domi, Antropov, illetve az üres kapuba betaláló Roberts révén az utolsó öt percben kicsikarták a győzelmet.
Volt hangulat Pittsburghben is, ott ráadásul otthon tudták tartani a két pontot a vendéglátók, ami azért nagy szó, mert a Penguinsnél jóval acélosabb St. Louis látogatott a fekete-sárgákhoz. A parti mindazonáltal csak a hosszabbításban dőlt el, hála Lemieux-nek, aki 26.3 másodperccel a dudaszó előtt zseniális gólpasszal kínálta meg a csaknem két és fél éve gólínségben szenvedő Heinst. A Bluest érzékenyen érintette e kudarc, mert a Washingtonban fölényesen diadalmaskodó, Dandenault és Dacjuk révén 15 másodperc alatt két gólt is ütő Detroit átvette tőle a vezetést a Középső csoportban.
Egy-egy mondatban a másik három találkozóról. Luongo, a Florida kapusa 46 lövésből 44-et hárított Philadelphiában, nyert is a Panthers, egymás után harmadszor; ennél is szebb a Vancouver sorozata, az Edmontonban épphogy nyerő Canucks immár 12 mérkőzés óta veretlen (8 győzelem, 4 döntetlen); a listavezető Ottawa fél gőzzel is lenullázta a harmatos Nashville-t, avagy Lalime nyolcadszor ért el shutoutot (idénycsúcs).

NHL, alapszakasz, 131. játéknap
Pittsburgh Penguins–St. Louis Blues 2–1
(0–0, 1–1, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után. Gólszerző: Fata (28.), Heins (65.), ill. Demitra (29.). Kapusok: Caron 24 védés/25 lövés, ill. B. Johnson 23/25
Washington Capitals–Detroit Red Wings 1–5 (0–2, 0–1, 1–2). G: Goncsar (51.), ill. Dandenault (10.), Dacjuk (11.), Holmström (29.), L. Robitaille (53.), Draper (58.). K: Kölzig 28/33, ill. Joseph 17/18
Ottawa Senators–Nashville Predators 4–0 (0–0, 1–0, 3–0). G: Alfredsson (25. – emberelőny), Arvedson (43., 60. – az első ee.), Pothier (43.). K: Lalime 18/18, ill. Vokoun 25/29
Philadelphia Flyers–Florida Panthers 2–4 (0–1, 1–0, 1–3). G: Recchi (28. – ee.), Roenick (58.), ill. Vi. Kozlov (10.), Nilson (45.), Cullen (50.), Huselius (60. – üres kapu). K: Esche 25/28, ill. Luongo 44/46
Montreal Canadiens–Toronto Maple Leafs 3–5 (0–0, 3–2, 0–3). G: Zedník (29.), Juneau (32.), Kilger (36.), ill. Mogilnij (21.), Sundin (36.), Domi (55.), Antropov (58.), Roberts (60. – ü. k.) K: Theodore 21/25, ill. Kidd 19/22
Edmonton Oilers–Vancouver Canucks 2–3 (0–1, 2–1, 0–0, 0–1) – h. u. G: Horcoff (28.), Pisa (39. – ee.), ill. Öhlund (5.), Linden (40.), Morrison (62.). K: T. Salo 24/27, ill. Cloutier 23/25