Elveszítette veretlenségét a rákospalotai együttes - Szolnok-REAC 1-0

A mérkőzésről tudóísított: GELEI JÓZSEFA mérkőzésről tudóísított: GELEI JÓZSEF
2002.08.17. 22:08
GÓLSZERZÔAntal a 23. percben az Oláh fellöké-séért megítélt tizenegyest a jobb alsó sarokba vágta (11-esből, 1–0)SÁRGA LAPNémeth N. (felvágta Nyergest) a 10., Oláh (fellökte Burzit) a 13., Turján (visszahúzásért) a 61., Romanek (felrúgta Dinkát) a 66., Kiss P. (felvágta Virághot) a 80., Bajusz (buktatta Szabót) a 82. percbenSZÖGLETARÁNY: 5:6 (2:2)Két, jó formában lévő csapat találkozott szombat délután a Tisza-ligeti stadionban. A hazaiak az előzetesen megadott összeállításban kezdték a mérkőzést, míg a REAC-nál a pénteken Izraelbe szerződött Gál István helyét Dinka Balázs vette át a védelemben. Lendületesen kezdtek a csapatok, a vendégek sem játszottak kontrára, bátran felvállalták a támadás lehetőségét. Ennek ellenére negyedórán keresztül nem forogtak veszélyben a kapuk. Ekkor azonban ritmust váltott a Szolnok, és egy perc alatt előbb Oláh Lóránt, majd Balla Mihály révén már közel került a gólszerzéshez. A helyzetek azonban kimaradtak, ám ami nem sikerült kidolgozott akcióból, az végül összejött büntetőből. Hátránya tudatában még aktívabbá vált a fővárosi legénység, ám a rákospalotai játékosoknak szemmel láthatóan nem ízlett a szolnoki gárda határozott védekezése. Ráadásul nem sokkal a szünet előtt megsérült a kék-sárgák támadásait szervező Lendvai Péter is. Fordulás után teljesen beszorította vendéglátóját a REAC, a hazaiak szinte csak másodpercekig tudták megtartani a labdát, és Nyerges Krisztián fejesénél a szerencse is melléjük szegődött. A Szolnok amint kiszabadult a szorításból, majdnem növelte előnyét, de Codru Gradinariu bólintása a bal felső saroknál a felső lécen csattant. Ezt követően két gyors cserével próbálta meg felrázni csapatát Vágó Attila vezetőedző, ám továbbra is leginkább szabálytalanságaikkal vétették észre magukat a görcsösen erőlködő hazaiak. A meddő fővárosi fölényt a hajrában egy újabb szolnoki helyzet szakította meg, Kiss Péter közeli fejesét Kövesfalvi István bravúrral hárította. A Szolnok erejét bizonyítja, hogy ezúttal gyengébb játékkal is sikerült megfosztania veretlenségétől a mezőnyben jobb teljesítményt nyújtó, ám helyzeteit sorra kihagyó REAC-ot. MESTERMÉRLEGVágó Attila: – Nagyon rosszul játszottunk, lehet, hogy kettőt nem passzoltunk egymáshoz, mégis három pontot szereztünk. Az a csapat pedig, amelyik így is nyerni tud, dicséretet érdemel.Mészöly Géza: – Egy tizenegyes döntötte el a rangadót, a hazaiak állandó szabálytalanságaikkal széttördelték a játékot.