Válogatott: A játékosok csalódottak voltak, mert nyerni akartak – Gera

NAGY-PÁL TAMÁSNAGY-PÁL TAMÁS
2020.11.15. 23:50
Gera Zoltánnal gyorsan történt minden az elmúlt napokban (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó Nemzetek Ligája B-divíziójában, a 3. csoport 5. fordulójában a magyar válogatott 1–1-es döntetlent játszott Szerbiával a Puskás Arénában. A találkozó utáni sajtótájékoztatón a megbízott szövetségi kapitány, Gera Zoltán felelevenítette az elmúlt napjait, míg Nikolics Nemanja arról beszélt, hogy az ellenfelek egyre jobban tisztelik a magyar nemzeti csapatot.

A szerb kispadon az eltiltott Ljubisa Tumbakovics szövetségi kapitányt Alekszandar Jankovics helyettesítette, így a sajtótájékoztatón is ő vett részt.

„Elég nehéz mérkőzés volt, nemcsak az Eb-re kijutott magyar válogatott ellen, hanem magunk ellen is játszottunk. A skóciai vereség után helyre kellett rázódnunk. Ez egy próbatétel volt, hogy sikerül-e számunkra. Megterhelő volt pszichésen is ez a meccs. A körülményekhez képest elégedettek vagyunk az eredménnyel.″

A szerb szakember végül sok sikert kívánt a magyar válogatottnak a törökök elleni találkozóra.

A koronavírusos megbetegedések miatt a mieinket ezúttalGera Zoltán irányította, aki a Nemzeti Sport kérésére felelevenítette az elmúlt napok eseményeit.

„Gyorsan történt minden. Meglepődtem, amikor jönni kellett az Izland elleni találkozóra, de örültem nagyon, hogy részese lehettem ennek a nagyszerű sikernek. Aztán másnap az U21-es válogatottal is volt meccsem, azt is sikerült megnyernünk. Számítottam arra, hogy megint jönnöm kell, arra viszont nem, hogy Cosimo Inguscio is ki fog esni és nekem kell őket képviselnem. Ám örülök a lehetőségnek, nagy élmény volt, megtiszteltetés. Remélem, hasonlóan jó eredmények várnak még rám pályafutásom során.″

A szerbek elleni meccsről elmondta: az első félidőben nagyon jól játszott a magyar válogatott.

„Sorra alakítottuk ki a helyzeteket, a szerbek pedig egyetlen lehetőségükből rúgtak egy gólt. Mi domináltunk, jól játszottunk. A szünetben azt beszéltük meg, hogy ugyanilyen agresszívan kell őket támadni, hogy hibára kényszerítsük őket. A második félidő elején sikerült is, de ahogy telt az idő, fáradt a csapat. A szerbek ellen ez normális, hiszen komoly játékerőt képviselnek. Az utolsó tíz-tizenöt perc hektikus volt, szétszakadt a pálya, nekünk is voltak lehetőségeink, nekik is. Igazságtalan lett volna veszíteni, szerintem közelebb álltunk a győzelemhez. Értékelni kell ezt a pontot és azt, hogy a szerbek egyszer sem tudták megverni az együttesünket. A játékosaink viszont csalódottak voltak, hiszen nyerni akartak.″

A sajtótájékoztatón részt vett a magyar gólt előkészítő Nikolics Nemanja is.

„Fantasztikus érzés, hogy én lehettem a csapatkapitány, miután Szalai Ádám sajnos megsérült, és hiányzott is ma, ő fontos személy a pályán és azon kívül is. Fantasztikus érzés volt, hogy éppen a szerbek ellen történt ez, hiszen ott születtem. A sors akarta így, én hiszek ebben. Apukám nem szokott gyorsan írni, de már jött is az SMS, hogy büszke rám és nagyon örül annak, hogy a csapat megint jól játszott.″

Végül kollégánk arra volt kíváncsi: érzi-e azt, hogy az ellenfeleknek kivívták a tiszteletét?

„Egyre jobban tisztelnek minket, és ez nagyon fontos. Ahogy az is, hogy mi sem félünk támadófocit játszani vagy védekezni, ha kell. Jó ez az energia, ami a válogatott körül van. Kiérdemeltük ezt a tiszteletet a játékkal és a hozzáállással, és biztos vagyok benne, hogy ez csak egyre jobb lesz. Ezen az úton kell továbbmenni. A csapat nagyon bízik a kapitányban, az ötleteiben, mindenki beáll a sorba, és beleadja a szükséges pluszt.″

NEMZETEK LIGÁJA
B-LIGA
3. CSOPORT, 5. FORDULÓ

Magyarország–Szerbia 1–1 (Kalmár 39., ill. Radonjics 17.)

A csoport másik mérkőzésén
Törökország–Oroszország 3–2(Karaman 26., Ünder 32., Tosun 52. – 11-esből, ill. Cserisev 11., Kuzjajev 57.)