Hercegfalvi megkezdte a gólgyártást Amerikában

2009.10.05. 08:09
Csereként beállva pontot mentett Hercegfalvi Zoltán a Kansas City Wizards houstoni vendégjátéka alkalmával az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokságban. A magyar támadó a mérkőzés 62. percében állt be Kei Kamara helyére, és 11 perccel később az argentin Claudio López nagyszerű beadása után megszerezte élete első gólját az MLS-ben, amellyel 1–1 lett a találkozó.
Hercegfalvi most már nem csak az edzésen örülhetett gólnak

Végre eljött Hercegfalvi Zoltán ideje a Kansas City Wizardsnál: a 62. percben csereként beálló magyar támadó megszerezte első gólját az MLS-ben a Houston Dynamo elleni idegenbeli mérkőzésen, amellyel csapata 1–1-es döntetlent játszott.

A gólban azért nagy érdeme volt Claudio Lópeznek, aki majdnem a félpályáról varázsolta a berobbanó Hercegfalvi lábára a labdát. A magyar csatár állítás nélkül lőtt Pat Onstad kapujába.

Nem csak Hercegfalvi szerezte meg első gólját ebben az idényben: a hazaiaknál Luis Ángel Landín szerzett vezetést, aki egy keresztbe lőtt labdát pofozott a hálóba.

A Wizards egyébként a 26. perctől emberelőnyben játszott, miután Cameron Weavert kiállította a játékvezető, amiért páros lábbal, elkésve csúszott be.

A vendégek azonban nem tudtak fordítani, Hercegfalvi gólja csak egy pont megszerzésére volt elég, ami azt jelenti, hogy a Kansas City egyre távolabb van attól, hogy bejusson a rájátszásba.