Triatlon: a 16 éves Szalai Fanni ezüstérmes a junior-világbajnokságon

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2024.10.18. 17:17
null
A 16 éves Szalai Fanni ezüstérmet szerzett a juniorkorú triatlonosok spanyolországi világbajnokságán.

Az U23-asok között csütörtökön megszerzett arany- és bronzérem után pénteken tovább folytatódott a magyarok remeklése a spanyolországi Torremolinosban zajló korosztályos triatlon-világbajnokságon.

A junior lányok viadalán négy magyar ígéretnek szoríthattunk, közülük a legjobban a 16 éves Szalai Fanni szerepelt, aki nagyszerű versenyzéssel végig harcban volt a világbajnoki címért, és végül egy másodperccel elmaradva a győztes francia Ambre Grasset-tól a második helyen ért célba,

így ezüstérem lett a jutalma.

A sportág kiemelkedő hazai ígérete az után lett junior-vb-második, hogy az idén a korosztályban az Európa-bajnokságot megnyerte.

A magyarok közül továbbá Szobácsi Laura a 26., Pusztai Dóra a 32., míg Baier Zsófia a 41. helyen fejezte be a vb-t.

U23-AS ÉS JUNIOR-VILÁGBAJNOKSÁG, Torremolinos (Spanyolország)
Junior lányok, végeredmény
1. Ambre Grasset (francia) 1:01:13, 2. Szalai Fanni 1:01:14, 3. Léa Houart (francia) 1:01.31, ... 26. Szobácsi Laura 1:04:57, ... 32. Pusztai Dóra 1:06:07, ... 41. Baier Zsófia 1:07:15.

A részletes eredmények ITT érhetők el.

(Kiemelt képünkön: Szalai Fanni Forrás: World Triathlon)

Legfrissebb hírek

Jégkorong: Szongoth Döme szezon közben váltott és igazolt Kanadába

Utánpótlássport
2 órája

Sportlövészet: Több junior készülhet a felnőtt-világbajnokságra

Utánpótlássport
7 órája

Kosárlabda: Sinka-Pálinkás Szofi bombaformában kezdett az NB I-ben

Utánpótlássport
23 órája

Ökölvívás: ketten is nyolc közé jutottak az U19-es Eb harmadik napján

Utánpótlássport
Tegnap, 19:06

Sportlövészet: a legjobb pisztolyosok közé ért Nagy Ákos Károly

Utánpótlássport
Tegnap, 9:02

Ökölvívás: nem jutott nyolc közé magyar az U19-es Eb második napján

Utánpótlássport
2025.10.01. 20:59

Triatlon: remek eredmények az évad célversenye előtt

Utánpótlássport
2025.10.01. 19:48

Labdarúgás: másodszor is kikaptak a belgáktól az U17-es lányok

Utánpótlássport
2025.10.01. 17:28
Ezek is érdekelhetik