Nem bírt egymással a Szentlőrinc és a Dorog Kaposváron

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2021.09.15. 15:50
Gyűrték ugyan egymást a csapatok, de a gólok ezúttal elmaradtak (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában Kaposváron az elején nagy nyomást helyezett a szentlőrinci együttes a vendégek kapujára, de a dorogiak bírták a nyomást – igaz, ellenfelük kapujára nem voltak veszélyesek. A második félidő már laposabb volt, így összességében a hazaiak álltak közelebb a gólhoz, de a vendégek nem érdemtelenül térhetnek haza egy ponttal.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–DOROGI FC 0–0
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 100 néző. Vezette: Berényi Tamás (Sinkovicz Dániel, Rózsa Dávid)
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Keresztes, Tamás L., Németh M. – Harsányi (Kiss-Szemán, 69.), Havas, Biben (Török, 69.), Szinanovics (Kovács M., a szünetben) – Törőcsik (Bányai, 83.), Grumics (Mervó, a szünetben). Vezetőedző: Marián Sluka
DOROG: Tulipán – Kárász, Berkó, Nyíri – Csillag (Zabari, 59.), Oldal (Pálinkás, 59.), Lénárth, Hajdú (Pohner, 84.) Papp M. – Girsik (Szabó L., a szünetben), Szerencs (Nagyházi, 74.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Marián Sluka: – Kis hiányérzetem van, amiért elmaradt a győzelem. Az első félidőben felvállaltuk a támadófutballt, kétszer a lécet is eltaláltuk. A második játékrészben is jól működött a labdaszerzésünk, de lassan mentünk át támadásba. A Dorog szervezetten védekezett, mi pedig nem voltunk elég kreatívak, hogy ezt megoldjuk. Fizikailag még nincs a legjobb állapotban a csapat, és ez kiütközik a szoros menetrendben.
Fenyvesi László: – Sérülések miatt fontos játékosaink hiányoztak, sőt, a bemelegítés után is változtatnom kellett az összeállításon. Rosszul kezdtünk, az első húsz percben több lehetősége is volt a Szentlőrincnek a gólszerzésre, de aztán feljavultunk, és a második félidőben előttünk adódott a meccs legnagyobb helyzete. A sok hiányzó miatt az egy pont is értékes.

A nagy melegben kezdődő mérkőzésen próbálta irányítani a játékot a hazai piros-fekete csapat, ekkor még a Dorog egyenrangú ellenfél volt. A tizedik perctől viszont nagy nyomást gyakorolt a baranyai csapat ellenfelére, és ez két kapufában is megmutatkozott. Először Tulipán kapus tolta a lécre a labdát, majd Szinanovics ballal találta telibe a felső vasat. Ezután kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, de a fehér mezes vendégek csak egy Csillag-lövéssel vétették észre magukat.

A második félidőt is jobban kezdte a Szentlőrinc, de ekkor nagyobb helyzetek már nem adódtak. Az első félidőhöz viszonyítva többet birtokolták a labdát a vendégek, nagy lehetőségekig azonban sem ők, sem a hazaiak nem jutottak el. A mesterek sok cserével próbáltak frissíteni a nagy melegben, nagy áttörést viszont ez sem hozott. Az első félidei játéka miatt a baranyai csapat volt közelebb a győzelemhez, de szívós, kitartó játékuk miatt nem érdemtelen a dorogiak pontszerzése sem.

20. Tiszakécske826 8–17 –9 2

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. 0–0 lett a végeredmény. Köszönöm figyelmüket!

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

84. perc: Hajdú helyett Pohner a pályán a Dorogban.

83. perc: Törőcsik helyett Bányai a Szentlőrincben.

74 . perc:
Dorogi csere, Szerencsi helyett Nagyházi fut be a pályára.

72. perc: Hajdú
kapott sárgát, jó helyről van szabadrúgás a hazaiaknak. 22-ről Kovács Máté lőtte kapura, de a lövést biztosan védte a kapus.

69. perc:
Kettőt cserél a Lőrinc is, Harsányi és Biben helyett Kiss-Szemán és Török a pályán.

67. perc:
Ivószünet.

59.perc: Kettőt cserél a vendég, Oldal és Csillag helyett Pálinkás és Zabari játszik tovább.

51. perc: Erdélyi cselezte be magát és nyolc méteres lövését védte szögletre Tulipán.

47. perc: Csillag veszélyesen lőtt be jobbról egy szabadot, ide-oda pattogott a labda, majd egy belekotró lábról kapura ment a labda, Prokop lábbal védte.

Mindkét csapat csapat cserélt. A hazaiaknál Grumics és Szinanovics jött le, Mervó és Kovács Máté a pályán. A vendégeknél Girsik helyett Szabó Lukás a pályán.

46.perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1: Vége az első félidőnek. 0–0 a félidei eredmény.

45.perc:
Egy perc a ráadás.

37.perc:
Szinanovicsot buktatta a középpályánál Szerencsi, sárga lapot kapott érte.

35. perc:
Csillagot buktatták 24 méterről a kaputól, a szabadrúgást a sértett végezte el és erős lövését a kapu bal oldala elől ütötte ki Prokop.

24. perc: Ivószünet.

22. perc:
Csillag lőtt be egy szabadrúgást jobbról, egy fejes után a kapuba került a labda, de előtte a játékvezető már sípolt, kifelé szabadrúgás, belül valaki szabálytalankodott egy lőrinci játékossal szemben.

13. perc:
Harsányit buktatták, a 25 méteres szabadot Szinanovics ballal tekerte kapra, a felső léc hárított.

10. perc:
Törőcsik a jobb oldali 16-os sarkától befelé cselezett és ballal kapura lőtt, Tulipán a veszélyesen csapódó, csavarodó labdát bravúrral védte a jobb felsőből, kapufára tolta. A kipattanóból nem lett veszély.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek kezdtek.

A Szentlőrinc piros-feketében, a Dorog tiszta fehérben kezd.

A mérkőzés előtt változtatott a vendég Dorog az előzetesen megadott kezdő tizenegyén, Izing Martin helyett Nyíri Vince került a kezdőbe.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a középmezőny egyetlen vereten csapata, a Szentlőrinc az előző forduló előtt még dobogós Doroggal Kaposváron..