Lukács mesterhármasával és biztos győzelemmel kezdte a tavaszt a Diósgyőr

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2023.01.29. 12:50
Lukács (jobbra) első góljával kerültek előnybe a vendégek (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a Soroksár 5–0-ra kikapott hazai pályán a tabella első helyén álló Diósgyőri VTK-tól. A vendégek góljaiból Lukács Dániel egymaga hármat vállalt, emellett egy gólpasszt is kiosztott.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–DIÓSGYŐRI VTK 0–5 (0–2)
Szamosi Mihály Sporttelep, 650 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
SOROKSÁR: Holczer – Ternován, Kékesi, Valencsik, Pintér D. – Nagy O. (Sipos P., a szünetben), Németh E. – Halmai (Hegyi P., a szünetben), Hudák (Köböl, 72.), Hajdú (Varga S., 72.) – Lovrencsics B. (Rácz M., 83.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Bényei, Bertus (Koman, 77.) – Gera D. (Jurek, 77.), Lőrinczy (Illés B., 84.), Lukács D. – Eppel (Könyves N., 77.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző:
Lukács D. (17., 59., 86.), Gera D. (23.), Bertus (50.)
Lipcsei Péter: – Elkeserítő, hogy nagyon jó „edzőmérkőzést” játszottunk a DVTK-val. A pozitívum, hogy a kétezerötös születésű, saját nevelésű ifjúsági játékosunkat, Rácz Mártont becserélhettem.
Kuznyecov Szergej: – Ahogy megbeszéltük, azt csinálta a csapat: egészséges agresszivitással futballozott, megvoltak a lehetőségek a gólszerzésre, és a helyzetkihasználásra sem lehet egy rossz szavam sem.

Hiába próbált meg mindent a soroksári együttes (Fotó: Árvai Károly)

Aktívabban kezdte a mérkőzést a Soroksár, Lipcsei Péter fiai többször is a vendégkapu elé kerültek. A vezetést ennek ellenére a Diósgyőr szerezte meg remek játékot követően. A volt soroksári Lőrinczy Attila adott mélységi labdát Lukács Dánielnek, aki két védőt megelőzve belépett a tizenhatoson belülre, majd Holczer Ádámot mattolva az üres kapuba gurított. Hat perccel később kettőre növelte előnyét a DVTK, Lukács balról adta középre a labdát, erre Gera Dániel érkezett, és ballal a hosszúba lőtt. Az első játékrészben nem tudott válaszolni a Soroksár, inkább ívelgetős játékot játszottak a hazaiak, amit a vendégvédők sikerrel hatástalanítottak.

A vendégek ott folytatták a második játékrészben, ahol az elsőben abbahagyták, előbb Bertus Lajos iratkozott fel a góllövők listájára, majd Lukács megszerezte a második gólját is, lövése Holczer keze alatt talált utat a hálóba. A DVTK és Lukács sem állt meg ennyinél, a hajrában a vendégek nyerőembere egy kisebb kavarodás után a kapuba juttatta a labdát az ötösön belül (0–5). A DVTK magabiztos játékkal és kiütéses győzelemmel kezdte a tavaszt, jelezve, hogy szeretne feljutni.

Szinte mindenhová odaért egy diósgyőri láb (Fotó: Árvai Károly)

20. Dorogi FC21451222–36–1417

90+1. perc: VÉGET ÉRT A TALÁLKOZÓ! Kiütötte a Soroksárt a DVTK!

90. perc: Egy perc lesz a ráadás.

86. perc: GÓÓÓL! LUKÁCS MESTERHÁRMAS! Nagy kavarodás után került a labda az ötösön belül a DVTK játékosa elé, aki kihasználta a helyzetet és megszerezte harmadik gólját a mérkőzésen.

84. perc: Illés Bálint váltotta Lőrinczy Attilát.

83. perc: Lovrencsics hagyta el a pályát, Rácz Márton folytatja a helyén.

81. perc: Lőrinczy vette át a labdát a tizenhatos előterében, majd fordulásból lőtt, de a labda elkerülte a kaput.

79. perc: Egy kényszerítő után Könyves lőhetett, de a próbálkozása gyenge volt, a kapus hárított.

78. perc: Lukács ugratta ki Lőrinczyt, neki a lövésébe azonban beleléptek, szöglet a DVTK-nak.

77. perc: Hármat is változtatnak a vendégek. Jurek, Koman és Könyves is pályára lép, Gera, Bertus és Eppel ment le.

72. perc: Ismét kettőt cserélnek a vendégek, Hajdú és Hudák ment le, Varga Stefan és Köböl Krisztián a pályán.

70. perc: Eppel lába lendült lövésre, de csak Németh lábát találta el, szabadrúgást végezhetett el a Soroksár.

A mezőnyben jár a labda, egyik csapat sem tudott a gól óta helyzetet kialakítani.

59. perc: GÓÓÓL, Lukács dupla! A vendégek tízese megszerezte a második találatát a mérkőzésen, lövése elgurult Holczer kezei alatt.

58. perc: Németh kapja az első sárgát, Gerát rántotta vissza.

54. perc: Itt volt az eddigi legnagyobb hazai helyzet. Hajdú tette le a bal oldalon Hudáknak a labdát, aki elvállalta a lövést, a röviden kellett védenie Danilovicsnak.

50. perc: GÓÓÓL, OTT A HARMADIK IS! Bertus Lajos érkezett szabadon Csirmaz jobb oldali beadására, majd állítgatás nélkül, 14 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 0–3

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Kettős csere a szünetben, Hegyi Péter és Sipos Zoltán a pályán, Halmai és Nagy nem jött ki a második félidőre.

45. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

43. perc: Lukács adta balról középre, a labda megpattant egy hazai védőn, így kötött ki Holczer kezében.

39 perc: Közel a háromhoz a Diósgyőr, Lukács keresztlabdája után lőtt Eppel, a kipattanót pedig Bertus próbálta bekotorni – sikertelenül.

Lukácsra nem talált ellenszert a Soroksár (Fotó: Árvai Károly)

38. perc: A jobb oldalról beívelt labda Hajdú elé került, a hazai szélső rosszul találta el, kirúgás.

36. perc: Valencsik rúgott oda ellenfelének, szabadrúgással jöhetett a DVTK, de nem alakult ki belőle komoly helyzet.

36. perc: Gera lőtt a tizenhatos sarkáról, de a hosszún nem érte el senki.

32. perc: Senki sem gondolta volna, hogy egy ilyen hosszú labdát befut Nagy, azonban sikerült neki, de ezt követően buktatták. Szabadrúgás, de a lap továbbra is Görög Márió zsebében maradt.

30. perc: Lovrencsics indította középen Halmait, aki még átvenni áttudta a labdát, azonban mielőtt lőhetett volna tisztáztak előle.

27. perc: Szatmári húzta vissza a meginduló Hajdút, a lap elmaradt.

Hat perc alatt kettőt rúgott a DVTK (Fotó: Árvai Károly)

23. perc: GÓÓÓL, MÁR KETTŐVEL MENNEK A VENDÉGEK! Lukács ebben a gólban is oroszlánrészt vállalt, balról remekül, élesen adta középre a labdát, amelyre jól érkezett az ötösön Gera Dániel és ballal a hosszúba lőtt. 0–2.

17. perc: GÓÓÓL, VEZET A DIÓSGYŐR! Egy remek mélységi labdátval ugratta ki Lőrinczy Lukács Dánielt, aki két védőt is megelőzött, majd a kapus mellett is elvitte a labdát, mielőtt a hálóba passzolt. 0–1.

Lukács mattolta Holczert (Fotó: Árvai Károly)

14. perc: Egy szép, jobb oldali kényszerítő után Gera ívelte középre a labdát, Eppel a fejelni tudott, de túlságosan lefelé irányított, a megpattanó labda a háló tetején landolt.

12. perc: Hajdú tette ki a szélre Hudáknak, aki középre tekerte, azonban Danilovics magabiztosan érkezett és lehúzta a labdát.

8. perc: Csirmaz kapott egy jó labdát a jobb oldalon, de nem tudta pontosan középre játszani. Szöglettel jöhettek a vendégek, azonban ez veszélytelen volt.

3. perc: Hajdúhoz került a lepattant labda, a hazai szélső egy csel után éles szögből vette célba a kaput, de a kapus hárított.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A feketében játszó hazaiak kezdték a játékot, a vendégek pirosban lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a mérkőzés élő közvetítésében. Meglátjuk, mire megy az augusztusban meglepetésre Miskolcon is nyerni tudó Soroksár az éllovas Diósgyőri VTK ellen.

ELŐZMÉNYEK

Bár a tabellát négypontos előnnyel vezeti a Diósgyőri VTK – és öttel előzi meg a harmadik MTK-t –, mivel tavaly egy kicsit rosszabb pozícióból sem sikerült kiharcolnia az NB I-be jutást, a borsodi klubnál idén semmit nem bíznak a véletlenre. A vezetőség minden feltételt igyekszik megteremteni a magas szintű szakmai munkához, így a csapat remek körülmények között másfél hetet edzőtáborozhatott Dél-Spanyolországban, ahol három góllal megverte a német élvonalbeli Bochumot, döntetlent ért el a dán másodosztályú Aarhus ellen, viszont egy góllal kikapott a cseh élvonalbeli Jablonectől és a spanyol negyedik ligás Vélez CF-től. Betegsége miatt a korábbi NB I-es gólkirály Eppel Márton csak később utazott ki az edzőtáborba, de hogy azóta sikerült formába lendülnie, azt jól jelzi, hogy a hazatérés után ő fejelte a piros-fehérek egyik gólját a szlovák másodosztályú FC Kosice ellen, a szerdán 2–0-s győzelemmel véget érő főpróbán. A gólpasszt pedig a korábbi utánpótlás-válogatott támadó középpályás, Lőrinczy Attila adta neki, akit a téli szünetben éppen attól a Soroksártól szerződtetett a DVTK, amely ellen vasárnap megkezdi a tavaszi szereplést. Rajta kívül még az MTK-tól Bognár György kedvenc szárnyvédőjét, Medgyes Sinant, valamint az eddig a Juventus utánpótlás-együttesében védő 20 esztendős Senkó Zsombort igazolták le a miskolciak, illetve legutoljára érkezett a gaboni Jérémie Obounet. Az éllovastól csupa olyan játékos távozott, akivel nem számolt Kuznyecov Szergej vezetőedző, a legismertebb név közülük a középhátvéd Hegedűs János.

Középcsapat létére sok gólt – 20 meccsen összesen 31-et – kapott ősszel a Soroksár SC, ezért nem meglepő, hogy szerződtette a korábban a ZTE színeiben már az NB I-ben is bemutatkozó, a legutóbbi fél évet pedig Szentlőrincen töltő középső védőt, Németh Eriket. Rajta kívül az edzőváltás óta a Haladásnál mellőzött középpályás, Sipos Zoltán, a Puskás Akadémiától pedig Szabó Valentin érkezett, miközben két középpályás távozott: Lőrinczy Attila a DVTK-hoz, Haris Attila pedig az élvonalbeli Pakshoz. Lipcsei Péter együttese a felkészülés során többek között 1–1-es döntetlent ért el a szlovák első osztályban második Dunaszerdahely otthonában, legutóbb pedig ugyanilyen eredményt játszott hazai pályán a Békéscsabával. A nyitány nem lesz könnyű a soroksáriaknak, hiszen mindjárt az élen álló Diósgyőrt fogadják, amelyet augusztusban nagy meglepetésre 2–1-re legyőztek idegenben.