A Dorog kétszer is kihasználta a pécsi pályán álló pocsolyákat

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.11.28. 16:50
Egy szinte a félpályáról szerzett gólnak örülhetett a Dorog először (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a Pécsi MFC a Dorogot fogadta. A vendégeknek kétszer is sikerült kihasználniuk, hogy a pályán tócsákban álló víz miatt a labda olykor meglepően viselkedett, így 2–1-re megnyerték a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II

18. FORDULÓ

PÉCSI MFC–DOROGI FC 1–2 (0–1)
Pécs,
PMFC Stadion, 250 néző. Vezette: Takács Tamás (Belicza Bence Péter, Baghy Csaba)
PMFC: Helesfay – Svedjuk, Dávid Z., Preklet, Marques-Airosa (Molnár Cs., 79.) – Kónya, Adamcsek, Tölgyesi, Kövesdi (Károly B., 62.) – Bíró B. (Szabó Z., 74.), Tihanyi. Vezetőedző: Vas László
Dorog: Mursits – Kárász, Dlusztus, Izing, Papp M. – Lőrincz A. – Oldal (Barna G., 88.), Szerencsi (Nagyházi, 76.), Hajdú R. (Pohner, 68.), Szedlár (Zabari, 88.) – Szabó L. (Girsik, 76.).Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző:Károly B. (89.), ill. Szabó L. (23.), Oldal (70.)
Vas László: – A hozzáállásunkra nem lehetett panaszom, de gyakorlatilag egy teljes kezdő csapatot nélkülözök, és ezek a srácok egy héten belül már a harmadik meccsüket játszották. Ez a Dorog ellen csak ennyire volt elég.
Fenyvesi László: – Nagyon mély talajon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Nehezen jöttünk bele a találkozóba, de az első gólunk után is voltak lehetőségeink. A szépítés után meleg pillanatokat éltünk át.

Zsinórban harmadik meccsének indult neki úgy a PMFC, hogy már a tisztes helytállás is dicsérendő teljesítmény tőle, hiszen sérülés és betegség miatt már több mint egycsapatnyi játékos hiányzik a keretéből. Ennek ellenére a pályára lépők igyekeztek legalább az egy pontot otthon tartani. Az esős idő azonban nem kedvezett a pécsieknek, sőt, a Dorog már a 23. percben ki is használta, hogy a vizes pályán olykor meglepően viselkedik a labda. Dávid Zoltán túlzottan lelassuló passzára csapott le a felezővonal környékén Szabó Lukás, aki 38 méterről átemelte a kint álló Helesfayt. 0–1

A szünetet követően tovább próbálkozott a Pécs, s többször is közel járhatott volna a gólhoz, azonban az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. A Dorog a 70. percben büntetett. Szedlár rohant el a bal oldalon, és bár centerezésébe Preklet bele tudott érni, a vízben megálló labdát Oldal összeszedte, és közelről a kapuba lőtte.

Persze, kétgólos hátrányban sem adta fel a Pécs, és bár a hajrában Károly Bálint révén szépített, a három pontot a Dorog vitte haza.

Vége a találkozónak!

89. perc: GÓÓÓÓÓL! Szépít a PMFC! Egy szögletet követően Kónya vette le középen a labdát, majd Károly Bálint becsúszva a kapuba lőtt. 1–2

88. perc: Kettőt cserélt a Dorog. Szedlár helyére Zabari, illetve Oldal helyére Barna Gergő érkezett.

86. perc: Lőrincz távoli löketét Helesfay nagyot nyújtózkodva védte.

80. perc:Vas László és Tihanyi is sárgát kapott.

79. perc: Cserélt a Pécs. Marques-Airosa helyén Molnár Csongor debütál.

78. perc:Adamcsek kapott sárga lapot.

Tihanyinak nem sok babár termett a pocsolyákban (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

76. perc: Cseréltek a vendégek is. Szabó Lukás és Szerencsi helyén Nagyházi és Girsik.

74. perc: Bíró Bence helyére Szabó Zalán érkezett a Pécsbe.

Az eső sem riasztotta el a pécsi szurkolókat (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

70. perc: GÓÓÓÓÓL! Másodszor is betalált a Dorog!Szedlár rohant el a bal szélen, majd befelé tört. Szinte az alapvonalról passzolt, amibe Preklet még bele tudott nyúlni, de a vízben megálló labdát Oldal összeszedte, és a gólvonalról a kapuba lőtte. 0–2

68. perc: Hajdú Roland helyére Pohner érkezett a vendégeknél.

67. perc:A vendégek vezetőedzője, Fenyvesi László kapott sárga lapot.

63. perc: Egy szögeltet kifejeltek a védők, amit Adamcsek szedett össze. Végül Károly Bálint tehette újra középre a labdát, az viszont mindenki előtt elhúzott, csak Preklet tudott kiszorított szögből becsúszva próbálkozni, de már nem tudott kaput találni.

Dávid Zoltánnak és Tölgyesinek nem sikerült végig féken tartania Szabó Lukásékat (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

62. perc: Kövesdit Károly Bálint váltotta a Pécsben!

61. perc: Kónya húzott el a jobb szélen kihasználva a pályán álló tócsát is, a tizenhatos vonalánál csak szabálytalanul tudta megállítani Lőrincz Attila.

Szabó Lukas többször megbontotta a pécsi védelmet (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

52. perc: Svedjuk rohant el a jobb szélen, a beadását pedig Bíró lőtte pár méterről kapura, de Mursits lábbal hárítani tudott.

46. perc: Folytatódik a találkozó! Nincs változás a csapatokban.

Vége az első félidőnek!

38. perc: Tihanyi Marques-Airosával kényszerítőzött a felezőnél, s így egy védővel a nyakán vezethette Mursitsra a labdát, de 15 méterről eleresztett lövése pont a kapusba csapódott.

34. perc:Svedjuk is besárgult.

32. perc:Szerencsi dumált össze magának egy sárga lapot.

Helesfay sokat kockáztatott a kapuból való kilépéseivel (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

31. perc: Adamcsek 20 méterről lőtt mellé egy szabadrúgást.

29. perc: Preklet kapott sárga lapot.

27. perc: Ismét támad a Dorog, Oldal kapott remek labdát az ötös jobb szélén, de Helesfay védte az éles szögből a hosszúra tartó lövését.

Szabó Lukás távolról is elvállalta (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

23. perc: GÓÓÓL! Vezet a Dorog!Dávid Zoltán Prekletnek szánt passza nagyon lelassult a vizes füvön, így Szabó Lukás le tudott rá csapni, majd 38 méterről átemelte a kint álló Helesfayt. 0–1

A csapatok leginkább a mezőnyben küzdenek a pályával, nem is igazán egymással.

10. perc:Dlusztus kapott sárga lapot.

A Dorog dolgát sem egyszerűsíti le a vizes, csúszós pálya (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

9. perc: Egy jobb oldali beadást követően Bíró készítette le Tihanyi elé a labdát, de a társ még tolni akart egyet a labdán a lövés előtt, ami soknak bizonyult.

6. perc: Kárász csúszott el egy szabadrúgást követően a pécsi tizenhatoson belül, majd tizenegyest reklamált, de a játékvezetőt nem hatotta meg.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A tiszte fehérben játszó vendégek indították útjára a labdát. A hazaiak hagyományos piros-fekete mezükben vannak.

Többen hiányoznak a PMFC-ből, mint ahányan bemelegítettek erre a meccsre (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy az előző három fordulóban nyeretlen és csupán két pontot gyűjtő Pécsi MFC az ezalatt hat pontot kasszírozó Dorog ellen. A vendégek eddig egy ponttal állnak jobban, így a baranyaiak győzelmükkel a dorogiak elé ugorhatnak.