Diósgyőri gólparádé a listavezető ellen

2022.09.12. 19:50
Háromszor örülhettek a hazaiak (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 8. fordulójának záró mérkőzésén, egyben rangadóján a DVTK 3–0-ra legyőzte az eddig veretlen listavezető MTK-t. Könyves Norbert duplázott a miskolciaknál.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–MTK BUDAPEST 3–0 (1–0)
Diósgyőr, 5011
néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Vígh-Tarsonyi Gergő, Szalai Dániel)
DVTK: Danilovic – Csirmaz, Szatmári, Bárdos, Bokros (Kotula, 88.) – Holdampf – Gera (Eppel, 66.), Bényei (Jurek, 82.), Cseke, Könyves (Szőke, 88.) – Lukács D. (Koman, 82.).Vezetőedző: Szergej Kuznyecov
MTK: Somodi – Poór (Godwords, 23.), Szépe, Nagy Zs. (Palincsár, 83.) – Biben, Lehoczky (Kovácsréti, 57.), Kata, Medgyes S. – Stieber Z. (Futács, a szünetben), Bognár I. (Kovács Máté, 83.), Németh K. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Biben (44. – öngól), Könyves (48., 68.)

Szergej Kuznyecov: – Győztünk, és örülök annak, hogy azt, amit gyakoroltak a srácok az edzésen, teljesítették. Nem volt könnyű, mert az első félidőben sok hibát követtünk el, és emiatt fontos volt a félidőben megbeszélni a fiúkkal, hogy higgadtabban futballozzunk, birtokoljuk többet a labdát. Tudtuk, hogy az MTK-nak mi a gyenge pontja, oda kellett nyúlni. Örülök, hogy ez sikerült. Az nem tetszett, hogy sok helyzetet engedtünk teremteni ellenfelünknek. Sok munka van még előttünk.
Bognár György:

A forduló rangadóját hétfőn Diósgyőrben rendezték, ahol az eddigi gólgyáros, listavezető MTK Budapestet fogadta a DVTK. A két együttes rangadóhoz méltó játékot mutatott. Az első félidőben, negyedóra játék után a hazai gárdának voltak lehetőségei, aztán a kék-fehérek következtek, megvillantották, hogy mire képesek támadásban. Válaszként Bényei szabadrúgásból a kapufát találta el, aztán néhány perc üresjárat után a DVTK-nak sikerült jobban az első félidő hajrája. Előbb Cseke lőtt kapu fölé nagy helyzetben, majd gólt szerzett a házigazda. Gera jobbról érkező beadását Biben a saját kapujába ,,mentette”, öngól.

A második félidőre beküldte a pályára Futácsot is az MTK szakvezetője, de helyette a túloldalon egy másik rutinos támadó, Könyves villant. Nem is egyszer. Előbb a 48. percben talált a kapuba, a Bényeitől elé csorgó labdát 6 méterről küldve a gólvonal mögé. A vendégcsapat nagy erőket mozgósított a gólszerzés érdekében, amihez Németh K. járt a legközelebb a kapufájával, ám az ezt követő ellentámadásból, Cseke beadásából Könyves talált a kapuba közelről. A harmadik hazai góllal tulajdonképpen eldőlt a meccs, nem volt benne a játékban, hogy az MTK innen fel tud állni, mert a kék-fehérek most nem nyújtottak olyan teljesítményt, mint a korábbi mérkőzéseken. 3–0

A listavezetőnek ezzel 11 meccses veretlenségi sorozata szakadt meg – amely még az előző évadban, az NB I hajrájában kezdődött –, a DVTK pedig zsinórban a harmadik győzelmét aratta, és a mostani három pont megszerzésével egy egységre jött fel a tabellán a 2. helyezett, feljutó helyen álló Gyirmót FC Győr mögé.

20. Kozármisleny81168–18–104
Somodi Bence szomorúan nézhette a miskolciak örömét (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

94. perc: Vége a mérkőzésnek, 3–0-ra győzött a DVTK!

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

88. perc: Könyves helyett Szőke, Bokros helyett Kotula a pályán.

83. perc: Nagy Zs. helyett Palincsár, Bognár I. helyett Kovács Máté folytatja.

82. perc: Bényei helyett Jurek, Lukács D. helyett Koman állt be.

80. perc: Bényei ápolása miatt áll a játék.

74. perc: Németh K. közeli fejesét pakolta ki a hazai haálóőr.

70. perc: Kata kapott sárga lapot.

A harmadik gól után önfeledten ünnepelhettek a DVTK-szurkolók (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

68. perc: GÓL, 3-0!!! Cseke baloldalról remekül lőtte a kapu elé a labdát, amit Könyves a hosszún, 6 méterről laposan a ketrecbe küldött.

67. perc: Egy formás vendég támadás végén előbb Futács lövésébe egy védő lépett bele, majd Németh K. kísérlete landolt a kapufán.

66. perc: Gera helyett Eppel állt be.

63. perc: Gera lövését hárítottaSomodi.

59. perc: Kovácsréti jobboldali, 10 méterről elengedett lövését védte a hazai kapus.

57. perc: Lehoczky helyett Kovácsréti állt be.

52. perc: Bényei lőtt 17 méterről a jobb alsó sarok mellé.

48. perc: GÓL, 2-0!!! Bokros adta be a labdát balról, ami elment a kapu előtt keresztbe. A túloldalról Gera tette be a lasztit a kapu elé, középre, amit Bényei nem talált el jól, ám tőle Könyves elé csorgott a játékszer, a csatár pedig 7 méterről a kapuba lőtt.

47. perc: Bognár I. kapott sárga lapot.

46. perc: Egy csere volt a szünetben, Stieber helyett Futács állt be.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+2. perc: Vége az első játékrésznek.

45+1. perc: Szépe kapott sárga lapot.

Egygólos diósgyőri vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

45. perc: Két perc hosszabbítás következik.

44. perc: GÓL, 1-0!!!! Gera lőtte be a labdát jobbról, az ötösön belülre, a menteni igyekvő Bibenről pedig a saját kapujába pattant a labda.

43. perc: Lukács D. ment el a jobb szélen, jól is adott középre, az érkező Cseke viszont a kapu fölé lőtt.

42. perc: Hazai labdaszerzés után Gera vette észre, hogy Somodi kint áll a kapujából, megpróbálta átemelni a kapuson a labdát, de nem járt sikerrel.

40. perc: Egy jobbról érkező beadását húzott le Danilovics.

33. perc: Bényei baloldali, az alapvonalhoz közeli szabadrúgása a bal kapufára pattant, onnan pedig kifelé perdült a labda.

30. perc: Nagy helyzet adódott a vendégek előtt, ám Bognár I. passza nem jutott el Németh K.-hoz a kapu előtt.

28. perc: Stieber passza után Bognár I. lőhetett közelről, ám lökete után szögletre pattant a labda.

25. perc: Lehoczky lőtt távolról a kapu fölé.

Sokszor okozott veszélyt a DVTK az MTK kapuja előtt (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

24. perc: Stieber lövését hárította Danilovics.

23. perc: Poór segítséggel bicegett le a pályáról, Godwords állt be helyette.

22. perc: Poór húzódott meg, miután mentett Könyves felfutásánál, ápolás miatt áll a játék.

19. perc: Bényei jobboldali szöglete után Szatmári elé került a labda, a védő fejéről azonban a felső léc fölé vágódott.

15. perc: Csirmaz bedobása után Könyves tette le a labdát lövésre Gerának, aki 14 méterről a kapusba küldte a lasztit.

12. perc: Poór jobbról érkező sarokrúgását fejelte az alapvonalon túlra az egyik hazai játékos.

11. perc: Bognár I. jobbról, éles szögből leadott lövése egy védőről pattant szögletre.

6. perc: Medgyes is sárgát kapott.

2. perc: Gera kapott sárga lapot.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Győzelemre készülnek a hazaiak (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

A hazai csapat vezetőedzője, Szergej Kuznyecov három helyen módosította az egy héttel ezelőtti kezdőcsapatát: Szőke, Koman és Papp maradt ki, Könyves, Cseke és Gera pedig bizalmat kapott.
A vendégek szakvezetője, Bognár György négy helyen változtatott a legutóbbi forduló kezdőjéhez képest, Csenterics, Kovács Mátyás, Kovácsréti és Mezei ezúttal nem kapott lehetőséget, Somodi, Biben, Lehoczky és Stieber viszont igen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az idényben már három vereséget is elszenvedő Diósgyőr a veretlenül, 30 szerzett góllal éllovas MTK ellen.