Fölényesen nyert a Siófok Debrecenben

Bereczky BenceBereczky Bence
2021.02.07. 13:50
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a sereghajtó DEAC a 14. helyezett Siófokot fogadta. Könnyen felejthető első félidő után a másodikban a Siófok könyörtelenül kihasználta a hazaiak hibáit, és simán nyerte meg a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

23. FORDULÓ

DEBRECENI EAC–BFC SIÓFOK 1–5 (0–1)
Debrecen,
Dóczy József utcai Egyetemi Sporttelep, zárt kapuk mögött.Vezette:Hanyecz Bence (Szilágyi Norbert, Márkus Péter)
DEAC:Zöldesi– Bényei B., Zachán (Sárosi, 58.), Szabó K., (Kiss B., 81.), Orosz M. – Spitzmüller, Soltész J. – Nagy K. (Székely D., a szünetben), Bereczki (Sidibe, 58.), Kundrák N. – Sármány. Vezetőedző:Sándor Tamás
Siófok: Hutvágner – Tömösvári, Jagodics, Izing, Kiss B. (Deutsch, 84.) – Kecskés, Tajthy T. – Cipf (György, 84.), Gaál B. (Hajnal G., 70.), Balogh B. (Horváth P., 68.) – Elek B. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Soltész J. (67.), ill. Balogh B. (23., 49.), Horváth P. (79., 83. – az elsőt 11-esből), Elek B. (90+2.)
Sándor Tamás: – A látszat csal, mert ugyan kaptunk öt gólt, de ezen a meccsen nem mi voltunk a leggyengébbek!
Waltner Róbert: – Egy hete a Loki ellen jobban tetszett a csapat játéka, de a mai produkciónkra sem lehet panasz, hiszen rúgtunk öt gólt, és nyertünk. A különbség talán túlzott, de sokat tettünk a sikerért. A sorsdöntő az volt, hogy egy–kettő után mi tudtunk gólt szerezni, itt el is dőlt a találkozó.

Hiába küzdött a DEAC, súlyos vereséget szenvedett (Fotó: Kovács Péter/Hajdú Bihari Napló)

A sorsolás szeszélye úgy hozta, hogy múlt hét vasárnap után ismét Debrecenbe látogatott a Siófok, de míg a listavezető DVSC ellen a hazai csapat számított esélyesnek, most a Balaton-parti együttes volt a mérkőzés favoritja a sereghajtó DEAC ellen.

Rögtön a mérkőzés elején magához ragadta az irányítást a vendégegyüttes, amely mezőnyfölényben játszott, de a DEAC szerezhette volna meg a vezetést. A 12. percben egy szabadrúgás után öngólt vétett az egyik siófoki védő, ám Hanyecz Bence játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot – az majd a felvételek megnézése után fog kiderülni, hogy helyesen döntött-e. A 23. percben Zöldesi hibáját használta ki Balogh Bence Benító, és megszerezte a vezetést a vendégeknek. A folytatásban kisebb lehetőségek adódtak az egyetemi csapat előtt, de nem sikerült betalálnia, így 1–0-s siófoki vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőt sokkal nyíltabban kezdte a DEAC, amely magához ragadta a kezdeményezést, a 49. percben mégis a vendégek örülhettek, Balogh Bence Benító duplája után már kétgólos volt a siófoki előny. A fiatal középpályás vélhetően szeret a cívisvárosban futballozni, hiszen a múlt héten a DVSC ellen is betalált. Kétgólos hátránya ellenére támadásban maradt a hazai csapat, aminek meglett az eredménye, a 67. percben Soltész János szöglet után szépített. A hajrában mindent egy lapra feltéve támadott a DEAC, de egy véleményes tizenegyest Horváth Péter értékesített, eldöntve a mérkőzést (1–3). A kapott gól érezhetően sokkolta a hazaiakat, és a végjátékban ezt meg is büntette a Siófok: előbb Horváth Péter szerezte meg második gólját, majd Elek Bence vitte be a kegyelemdöfést a hosszabbításban.

Magabiztosan nyert tehát a Siófok, amely könyörtelenül kihasználta ellenfele hibáit. A játék képe alapján az 1–5-ös végeredmény túlzó, ugyanakkor megérdemelten nyertek a vendégek, akik, ha túljutnak a Taksonyon, a Magyar Kupában ismét a cívisvárosba utazhatnak, hiszen a DEAC–DVSC meccs győzteséhez látogatnak majd.

20. Debreceni EAC2341919–48–2912

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, 5–1-re nyert a Siófok, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90+2. perc: GÓÓL! Tömösvári szöglete után Elek Bence bólintott a kapuba. 1–5

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

89. perc: Bényeinek ez már a második sárgája volt, kiállítják.

89. perc: Dulakodás a pályán, Elek és Bényei ment egymásnak, sárga lapot kapnak.

84. perc: Kettős csere a vendégeknél, Cipf és Kiss Balázs lejön, Deutsch és György bemegy.

Az egyik siófoki gól (Fotó: Kovács Péter/Hajdú Bihari Napló)

83. perc: GÓÓL! 4–1-re vezet a Siófok! Hajnal Gergely beadására Horváth Péter érkezett a hosszún és közelről a jobb felsőbe fejelt.

81. perc: Kiss Bence a pályán Szabó Kornél helyett a hazaiaknál.

79. perc: Az esetet követően Bényei kapott sárgát.

79. perc: GÓÓL! 11-esből növelte előnyét a Siófok! Bényeit ítélte szabálytalannak a játékvezető Horváth Péterrel szemben, a büntetőt a sértett a kapu jobb alsó sarkába passzolta.

70. perc: Időközben Spitzmüller és Kiss Balázs is besárgult.

70. perc: Gaál Bálint helyett Hajnal Gergely a pályán a Siófoknál.

68. perc: Csere a vendégeknél, Balogh Bence Benító helyett Horváth Péter érkezik.

67. perc: GÓÓL! Szépít a DEAC! Góllá érett a debreceni mezőnyfölény, Sármány szögletét Soltész János csúsztatta 3 méterről a kapu jobb oldalába. 1–2

65. perc: Nyom a DEAC, Bényei beadása után tisztázott szögletre a siófoki védelem.

63. perc: Spitzmüller passza után Kundrák lőtt 8 méterről, de próbálkozása az oldalhálóban kötött ki.

58 perc: Kettős csere a DEAC-nál. Sárosi és Sidibe a pályán, Zachán és Bereczki helyett.

Balogh Bence Benítót ünneplik a siófoki játékosok (Fotó: Kovács Péter)

49. perc:GÓÓL! Tömösvári beadása utánBalogh Bence Benító forgatta be védőjét, majd 7 méterről jobbal a jobb alsó sarokba gurított. 0–2

46. perc: Cserélt a szünetben a DEAC, Nagy Krisztán maradt bent az öltözőben, Székely Dávid váltja.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első játékrész.

45. perc: Sármány ugratta ki Kundrákot, de a DEAC támadója Hutvágner kezébe spiccelte a labdát.

39. perc: Bényei Balázs 28 méterről leadott életerős lövése a jobb kapufa mellett zúgott el.

37. perc: Záporoznak a lapok, Izing is besárgult.

36. perc: Kiss Balázsnak csúszott oda Nagy Krisztián, sárga lapot kapott.

30. perc: Egy jó ritmusú debreceni kontra után Nagy Krisztián lőtt mellé nagy helyzetben, 6 méterről.

23. perc: GÓÓÓL! Vezet a Siófok! Gaál Bálint adott be jobb oldalról, a labdát Zöldesi Balogh Bence Benító elé ütötte, aki 6 méterről ballal az üres kapu bal oldalába emelt. 0–1

20. perc: Tömösvári beadására Gaál Bálint érkezett a röviden, de 3 méterről eltörte a labdát, így az Zöldesi kezébe csorgott.

11. perc: Bereczkit húzta vissza Jagodics a félpályánál, sárga lapot kapott.

9. perc: Cipf lőtt jobbról laposan középre egy labdát, Soltész tisztázott.

A DEAC-nak nagy szüksége van a három pontra (Fotó: Kovács Péter)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a DEAC feketében, a vendégek fehérben játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire a sereghajtó, az előző körben fontos meccset elbukó DEAC a Waltner Róbert által irányított Siófok ellen.