Madarász duplájával nyert a Csákvár a Gyirmót ellen

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2020.12.06. 12:50
Hátrányból fordított a Csákvár (Fotó: Molnár Sándor/Fejér megyei Hírlap)
Az első félidőben helyzet nélkül szerzett vezetést a Gyirmót, majd a szünet után az egykori gyirmóti Madarász Márk vezérletével megérdemelten fordított és nyert a kiesés elől menekülő csákvári gárda a labdarúgó NB II 20. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–GYIRMÓT FC GYŐR 2
–1 (0–1)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Norbert (Punyi Gyula, ifj. Varga Gábor)
AQVITAL: Markek – Major G., Albert I., Nándori (Koch, 70.), László N. – Mészáros D. (Vukaszovics, 80.), Madarász M. – Kocsis B. (Vörös, 80.) – Baracskai (Mim, 70.), Daru, Sejben (Ganbayar, 87.). Vezetőedző: Visinka Ede
GYIRMÓT: Rusák – Major M., Hudák D., Széles, Hajdú Á. – Nagy P., Vass Á., Vogyicska – Nagy K. (Somogyi-Bakos, 55.), Szatmári I. (Szegi, 71.), Heffler N. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző:Madarász M.(57.,89. – az elsőt 11-esből), ill.Heffler N.(41. – 11-esből)
Visinka Ede:
– A sírból hoztuk vissza a meccset a nagyon jó Gyirmót ellen. Győzelmünk kulcsa volt, hogy végig hittünk a sikerben. Játékosaim óriásit küzdöttek, úgy érzem, megérdemelten nyertünk.
Csertői Aurél: – Támadójátékunk értékelhetetlen volt, míg a kapott gólok előtt érthetetlen hibákat vétettünk. Sok sikert kívánok a hazaiaknak.

Csákvári légibemutató (Fotó: Molnár Sándor/Fejér megyei Hírlap)

Az első félidőben nem lehetett megmondani, melyik együttes harcol a bentmaradásért és melyik a dobogóért, teljesen kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán. A szünetig egyetlen komolyabb helyzetet sikerült kidolgozniuk a csapatoknak, ám Daru Bence elhibázta a kínálkozó lehetőséget. Hogy mégis előnnyel térhetett pihenőre a Gyirmót, ahhoz kellett egy jóindulattal megítélt tizenegyes, melyet a csákváriak mumusa, az augusztusi odavágón mesterhármast szerző Heffler Norbert kíméletlenül bevágott.

A térfélcserét követően a hazai gárda nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, és egy hasonlóan véleményes tizenegyessel gyorsan siker koronázta akarását. Ettől kezdve felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mindkét csapat igyekezett rákényszeríteni akaratát a másikra. Amikor már úgy tűnt, hogy döntetlen lesz az összecsapás vége, a hazaiak gyönyörű támadás végén másodszor is beköszöntek, s ez rendkívül fontos három pontot jelentett számukra.

20. Debreceni EAC2041616–37–2112

Egy remek csákvári lövés (Fotó: Molnár Sándor/Fejér megyei Hírlap)

Vége a találkozónak!

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Sárga lap itt is , ott is: Vukaszovics és Nagy Patrik a két "bűnös".

89. perc: Albert remekül lépett be a játékba, mikor megelőzte Szegit, a felezővonaltól mesterien ugratta ki a balösszekötő helyén meginduló Madarászt, aki betört a tizenhatoson belülre, csinált egy cselt befelé, majd jobbal kilőtte a rövid alsót, 2-1.

87. perc: Utolsó hazai csere: Sejben Viktor helyére Ganbold Ganbayar érkezik az utolsó percekre.

80. perc: Kettős hazai csere: Kocsis és Mészáros le, Vörös és Vukaszovics be.

77. perc: Nagy Patrik végezhetett el sarokrúgást a jobb oldalról, beívelését középen Hudák, 7 méterről a hosszú sarok mellé bólintotta.

73. perc: Mészáros Dávid buktatta Nagy Patrikot, ez is sárga.

71. perc: Változtat a Gyirmót is,Szatmári helyére Szegi érkezik.

70. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Nándori és Baracskai le, Mim és Koch be.

64. perc: Széles sárga lapot érően rúgott oda Kocsisnak a bal oldali vonal mellett.

63. perc: Kocsis-Madarász-Major volt a labda útja, a szélső az alapvonalról pontosan gurított vissza, a hazaiak gólszerzője azonban nagy helyzetben, 8 méterről nem találta el a bal alsó sarkot.

Nagy küzdelem jellemezte a meccset (Fotó: Molnár Sándor/Fejér megyei Hírlap)

57. perc: Major Gergő emelt vissza a jobb oldali alapvonalról, a labda irányt változtatott Hajdú kezén, ám éppen az érkező Madarász elé pattant, akit Vass hátulról fellökött. Ez is tizenegyes, melyet a sértett a jobb alsó sarokba vágott, 1-1.

55. perc: Az első csere: Nagy Kristófot Somogyi-Bakos Bence váltja a Gyirmótnál.

51. perc: Nagy Kristóf rúgott oda az őt kicselező Kocsisnak a bal oldali vonal mellett, azonnal villant a sárga.

49. perc: Vass Ádám ugratta ki a felezővonaltól rajtoló Szatmárit, aki a balösszekötő helyéről, 15 méterről megcélozta a bal alsót, Markek azonban vetődve hárított.

46. perc: Megkezdődött a második félidő, egyik szakvezető sem cserélt.

Nincs hosszabbítás, a játékvezető 45 perc letelte után lefújta az első félidőt.

41. perc: Heffler tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalon, ütközött Alberttel, a játékvezető pedig a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt a sértett a léc alá vágta, 0-1.

Itt még tisztázott a gyirmóti védelem (Fotó: Molnár Sándor/Fejér megyei Hírlap)

36. perc: Madarász indította a védőjét lefutó Baracskait, ám Rusák kilépett kapujából és a tizenhatos vonalánál felszedte a labdát.

Továbbra is kemény, nagy csata zajlik a pályán, de a védelmek csírájában elfojtják a támadásokat.

20. perc: Kocsis Bence a tizenhatos jobb sarkáról, ballal a hosszú felső mellé tekert.

17. perc: Mi maradt ki ... Nándori remek labdával ugratta ki a bal oldalon meglóduló Lászlót, a szélső az alapvonalról pontosan lőtt középre, Daru 8 méterről, óriási helyzetben a jobb kapufa mellé helyezett.

12. perc: Kocsis indította Baracskait a jobbösszekötő helyén, a hazaiak csapatkapitánya betört a tizenhatoson belülre, ám mielőtt középre passzolhatott volna, Széles becsúszva bedobásra mentett előle.

Ugyan jó iramban kezdődött a találkozó, de a kapuk egyelőre nem forogtak veszélyben.

1. perc: Elkezdődött a találkozó: a hazaiak tiszta sárgában, a vendégek kékben léptek pályára.

A táblázat 19. helyén tanyázó csákvári alakulat számára két okból is különös jelentőséggel bír a mai találkozó. Egyrészt a kiesés elleni harcban minden pontra égetően szüksége van, másrészt másodosztályú történelme során még soha nem sikerült legyőznie a Gyirmót együttesét. Mai győzelmével tehát két legyet ütne egy csapásra: a három pontot begyűjtve továbbra is ott topognak riválisa sarkában és megszakítaná évek óta tartó rossz sorozatát a győriekkel szemben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az utolsó előtti, azaz kieső pozíciót elfoglaló Csákvár hazai pályán a feljutásért is harcban álló, ötödik Gyirmót FC Győrrel.