Hatpontos meccset bukott a Békéscsaba a Szolnok ellen

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2022.04.17. 16:50
Megharcoltak egymással a csapatok, a három pontnak a fehér mezes szolnokiak örülhettek (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Vasárnap 2–1-es Szolnoki sikerrel zárult a Békéscsaba elleni kiesési helyosztó. Győzelmükkel a vendégek tovább reménykedhetnek a bennmaradás kiharcolásában.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZOLNOKI MÁV 1–2 (1–1)
Békéscsaba, 930 néző. Vezette: Nagy Róbert (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Puskás G. (Ilyés, 65.), Farkas M., Fazekas L., Hodonicki – Horváth P. (Mikló, 65.), Király P., Kitl M. (Szabó P., 60.), Pantovics (Tóth D., 82.) – Máris, Lukács R. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szekszárdi, Tisza K., Tóth B., Gohér – Kónya M., Földi M. – Kurdics, Sipos Z. (Tömösvári, 75.), Lakatos I. (Csörgő, 72.) – Busa (Tóth L., 90+2.).Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Máris (26.), ill. Busa (23.), Sipos Z. (61.)
Schindler Szabolcs: – Keveset tettünk a győzelemért, gyengén játszottunk, az ellenfél viszont fölénk kerekedett. Le kell vonni a tanulságokat, bele kell nézni a tükörbe. Én az első lépést megteszem, ez volt az utolsó mérkőzésem Békéscsabán. Belekerültünk egy negatív spirálba, nehéz helyzetben vagyunk. Én megpróbáltam mindent kihozni a csapatból.
Romanek János: – Az első félidőben a szél minket támogatott, szép gólt szereztünk, igaz, kaptunk is egyet egy védelmi hibából. A második félidőben a csabaiakat segítette a szél, de mi futballoztunk, és egy jól sikerült szögletvariációból megszereztük a második gólt. Megérdemelt győzelmet arattunk.

A felek megharcoltak a viharos erejű széllel, amely az első játékrészben a szolnokiakat támogatta. Busanem ennek, hanem gyorsaságának és ügyességének köszönhette találatát (0–1), de nem örülhetett sokáig a vezetésnek, Máris ugyanis három perccel később kiegyenlített (1–1). Az iramra, a játékosok akarására nem lehetett panasz, helyzetek is adódtak mindkét oldalon, de a szünetig már nem esett újabb gól.

Az iramra a második félidőben sem lehetett panasz. Egy fokkal mintha a szolnokiak pörögtek volna fel jobban, erőfeszítéseiket a 61. percben siker koronázta. Ekkor még kevesen gondolták, hogy Sipos szépségdíjas találata három pontot ér majd. A csabaiak görcsösen akartak, de ezúttal nem volt olyan játékos, aki be tudta volna venni Hegedűs Lajos kapuját.

A bennmaradás szempontjából fontos három pontot szerzett a sereghajtó Szolnok a kieséstől szintén erősen fenyegetett Békéscsaba otthonában. 1–2

20. III. Kerületi TVE337101630–52–2231

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmüket!

90+2. perc: Busa le, Tóth László fel a Szolnoknál.

A játékvezető négy percet hosszabbít.

89. perc: Farkas Márk lőtt váratlanul, de a szolnoki kapus hárított.

82. perc: Újabb csere a hazaiaknál, Pantovicsot Tóthváltotta.

75. perc: Sipost kellett letámogatni a pályáról, aki egy ütközésnél megsérült. A játékos nem is tért vissza, a helyén Tömösvári játszott tovább.

74. perc: Sipos Zoltán kínálta meg egy lövéssel Czinanót, 25 méteres lövését fogta a csabai kapus.

72. perc: Változtattak a szolnokiak is: Lakatos helyéreCsörgő Raul állt be.

66. perc: Busa vezette kapura a labdát, két védő között Sipost próbálta helyzetbe hozni, aki éppen csak hogy lemaradt a labdáról.

Kitl Miklós vezeti a labdát (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

65. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Horváthotés Puskást is lehívta Schindler Szabolcs, helyükre Miklótés Ilyéstküldte fel.

61. perc: GÓÓÓL! VEZET A SZOLNOK! Gohér passzolta középre a labdát, Tóth lőtt, de mentettek a védők, éppen Sipos elé, aki 12 méterről jobbal a bal felső sarokba bombázott,1–2.

60. perc: Cserélt a Békéscsaba: Kitl helyén Szabó játszik.

51. perc: Sipos lőtt nagy erővel, mintegy 17 méterről, a labda a kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Véget ért az első félidő.

A játékvezető egy percet hosszabbít.

45. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Békéscsaba, Pantovics 16 méterről a sorfalba lőtt.

33. perc: Sipos bal oldali szabadrúgása után a labda kevéssel szállt a kapu fölé.

29. perc: Földi szorult ápolásra, aki Kitl Miklóssal találkozott szerencsétlenül, de a szolnoki játékos folytathatta a mérkőzést.

A hivatalos nézőszám: 930.

Itt még bízhattak a pontszerzésben a békéscsabaiak: az egyenlítő gól szerzőjét, Máris Dominiket köszöntik a társak (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

26. perc: GÓÓÓL! Pantovics tért ölelő átadása Márist találta meg a 16-os vonala előtt, aki térült-fordult és három védőt is becsapva 11 méterről jobbal a jobb alsóba helyezett, 1–1.

Először Busa Bence gólja után örülhettek a szolnoki játékosok (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

23. perc: GÓÓL! Földi indította a felezőtől Busát, aki meglódult a bal oldalon, becselezte magát a 16-oson belülre és védőjét becsapva jobbal 8 méterről a léc alá bombázott,0–1.

15. perc: Horváth bal oldali beadása után Király lőtt kapásból, de lapos lövése elakadt a védőkben.

14. perc: Tisza próbált is élni a szél adta támogatással, hiszen jobb oldali beadása után a labda új lendületet kapott, ám Czinanó a helyén volt.

A játékosok dolgát az erős szél is borzasztóan megnehezíti, amely az első félidőben a vendégeket segíti.

1. perc: Elkezdődött a találkozó.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az utóbbi hetekben hullámzóan teljesítő Békéscsaba a nyolcfordulós nyeretlenségi szériáját az előző héten a Nyíregyháza legyőzésével lezáró Szolnoki MÁV ellen.Színes lapok miatt a Békéscsabánál ezúttal nem lesz kimaradó, a Szolnok csapatából viszont Szabó Alex, Irmes Dávid Zsolt és Hleba Tamás is az automatikus eltiltás sorsára jutott – tehát a Nyíregyháza elleni sikerük véráldozatokkal is járt.

A békéscsabaiak jókedvűen készültek az újabb létfontosságú kilencven percre (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)