Gólzáporos meccsen győzte le a Csákvár a Soroksárt

Patai GergelyPatai Gergely
2021.11.28. 16:50
Hét gólt hozott a Soroksár csákvári vendégjátéka (Fotó: Fejér megyei Hírlap/Kricskovics Antal)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a Csákvár hamar kétgólos előnyre tett szert a Soroksár ellen, a második félidő elején pedig már hárommal is vezettek a Fejér megyeiek. A fővárosi alakulat Korozmán Kevin duplájával egy gólra felzárkózott, ám egyenlíteni már nem tudott, így Mónos Tamás együttese megszakította négymeccses nyeretlenségi szériáját.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SOROKSÁR SC 4–3 (2–1)
Csákvár,Tersztyánszky Ödön Sportközpont,200néző.Vezette:Kovács Imre (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)
CSÁKVÁR: Zelizi – Hosszú, Vaskó, Dulló, Körmendi – Torvund, Bakos (Koval, 70.), Magyar Zs. (Ominger, 90+3.), Molnár R. (Major G., 58.) – Takács T., Murai (Kalmár B., 70.). Vezetőedző:Mónos Tamás
SOROKSÁR:Varga Á. – Ternován, Csontos, Gyömbér (Valencsik, 86.), Pászka – Hudák, Csernik (Haris, 62.) – Lőrinczy, Katona M. (Kovác A., 62.), Korozmán – Magyari (Szerető, 62.). Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző:Torvund (20.), Vaskó (26.), Magyar Zs. (50.), Takács T. (60.), ill. Csernik (36.), Korozmán (67., 80.)
Mónos Tamás: – A bajnokság során most először találkoztunk olyan csapattal, amelyik felvállalta a bátor támadójátékot, amibe mi beleálltunk, így élvezetes, nyílt sisakos mérkőzést láthatott a közönség. Háromgólos előnyben ráültünk az eredményre, két védekezési hibánkat kihasználta ellenfelünk, a végén pedig szerencsénk is volt, de megdolgoztunk érte.
Lipcsei Péter: – Fájó vereséget szenvedtünk, három lőtt góllal meg kellett volna nyernünk a mérkőzést. Fölényben futballoztunk, uraltuk a mérkőzést, de ajándékba adtuk a gólokat a Csákvárnak, így a jó játék ezúttal nem párosult eredményességgel. A látottak alapján a döntetlen reálisabb lett volna, közel is jártunk a pontszerzéshez, de a hosszabbításban ziccert hibáztunk.

Összesen tíz gólt hoztak a Csákvár és a Soroksár egymás elleni mérkőzései a labdarúgó NB II legutóbbi kiírásában, így a felek idei első összecsapása is látványos támadófutballt ígért. A házigazda Fejér megyei alakulat négymeccses nyeretlenségi sorozatát szerette volna lezárni, míg a fővárosiak a Diósgyőrtől szerdán elcsent értékes ponttal a tarsolyukban várhatták a vasárnap esti ütközetet.

Jobban kezdett a Csákvár, amely húsz perc elteltével a vezetést is megszerezte, egy tetszetős támadás végén Torvund Alexander estében emelt a bal felső sarokba. A második hazai találatra sem kellett sokat várni, egy szöglet után Vaskó Tamás közeli fejesével duplázta meg előnyét Mónos Tamás együttese (2–0). A rutinos hátvéd valódi vezére volt csapatának, többször is gólhelyzetben mentett nagyot, tíz perccel a szünet előtt azonban Csernik Kornél szépített, majd Korozmán Kevin egyenlíthetett volna, de közeli lövését Zelizi Patrik bravúrral védte (2–1).

Döntetlen helyett a fordulás után nem sokkal már háromgólos csákvári vezetést mutatott az eredményjelző, miután előbb Magyar Zsolt fejezett be góllal egy pompás támadást, majd Takács Tamás büntetett meg egy hajmeresztő védelmi hibát (4–1). Aki azt gondolta, hogy ezzel el is dőltek a lényegi kérdések, nagyot tévedett, a Soroksár ugyanis gyorsan szépített, Korozmán Kevin lőtte ki a hosszú alsót (4–2). A vendégek támadója ráadásul kisvártatva ismét betalált, ezzel egy gólra hozta fel csapatát, a 94. percben pedig megszerezhette volna a harmadik találatát is, de Zelizi Patrik eszén nem tudott túljárni. A Csákvár nyílt mérkőzésen 4–3-as győzelmet aratott a Soroksár felett, így a két csapatot már csak egyetlen pont választja el egymástól a tabellán.

Nem unatkoztak a kilátogató szurkolók (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Kricskovics Antal)

20. Tiszakécske18331217–36–1912

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, a Csákvár hazai környezetben4–3-as győzelmet aratott a Soroksár felett. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: OTT VOLT AZ ESÉLY! Korozmán lépett ki középen, ziccerben, Zelizi azonban jól élt együtt a játékkal, s bravúrral hárított.

90+3. perc: Változtatott a Csákvár, Magyar helyére Ominger érkezett.

90+1. perc: Pászka adott élesen középre, de Major becsúszva hatalmasat mentett.

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik, kitámad a Soroksár.

89. perc: KAPUFA! Magyar gondolt egyet, s huszonöt méterről célba vette a soroksári kaput, a labda a lécről vágódott vissza a mezőnybe.

88. perc: Lőrinczy húzott meg egy szép cselt, majd tizenöt méterről kapura tekert, de célt tévesztett.

87. perc: Zelizikapott sárga lapot időhúzásért.

86. perc: Gyömbér helyett Valencsikérkezett a hajrára.

82. perc: Korozmánrántotta vissza védőjét, villant a sárga lap.

Korozmán Kevin duplájával zárkózott a Soroksár (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Kricskovics Antal)

80. perc: GÓÓÓL, ELKÉPESZTŐ! A nyolcadik soroksári sarokrúgást már nem tudta levédekezni a Csákvár, a röviden érkező Korozmán Kevin fejelt a kapu jobb oldalába.4–3!

79. perc: BRAVÚR! Hudáklőtt kapura húsz méterről, Zelizilátványos vetődéssel szögletre tolta a jobb felsőbe tartó próbálkozást.

77. perc: Lőrinczy szögletét követően Pászka akrobatikus mozdulattal lőtt a keresztléc fölé.

74. perc: Fellazult a soroksári védelem,Majortávoli lövése zúgott el a jobb alsó mellett.

70. perc: Két helyen változtatott Mónos Tamás, Murai helyére Kalmár, Bakos helyére Kovalérkezett.

67. perc: GÓÓÓL, SZÉPÍT A SOROKSÁR! A csereként beállt Kovác Alan passzolt jobbról középre, Korozmán Kevin pedig egy megtolás után kilőtte a hosszú alsót.4–2!

66. perc: Ternován készített vissza Hudák elé, de utóbbi tekerése elkerülte a jobb felső sarkot.

62. perc:Hármas soroksári csere, Magyari, Csernik és Katona hagyta el a pályát, a helyükön Szerető, Haris és Kovácfolytatja.

Negyedszer ünnepelhettek a csákváriak a mérkőzésen (Fotó: Fejér megyei Hírlap/Kricskovics Antal)

60. perc: GÓÓÓL, MÁR A NEGYEDIK! Ezt összehozta a soroksári védelem: Gyömbér röviden passzolt haza Vargának, aki eladta a labdát, s bár Major lövését még lábbal védeni tudta, az ismétlést Takács Tamás közelről bekotorta.4–1!

58. perc: Először cserélt a Csákvár, Major Gergőérkezett Molnár Rajmund helyére.

56. perc: MICSODA MENTÉS! Lőrinczy indította középen Korozmánt, aki átemelte Zelizit, ámDullóa gólvonalról kifejelte a labdát.

53. perc: Egy gyors soroksári ellentámadást Korozmánfejezett be lövéssel, de Zelizi résen volt.

50. perc: GÓÓÓL, ISKOLAJÁTÉK! Torvund Alexander a tizenhatos sarkáról ugratta ki remek ütemben Magyar Zsoltot, aki lerázta magáról védőjét, majd hat méterről kilőtte a kapu jobb oldalát.3–1!

48. perc: Katona indította volna Cserniket, de Vaskónagyot mentett előle. Egyelőre a mezőny legjobbja a rutinos hátvéd.

Aktívabban kezdtek a vendégek, nagy erőket mozgósítanak az egyenlítés érdekében.

46. perc: Csere nincs, folytatjuk!

Két csákvári gólra egy soroksári válasz érkezett (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Kricskovics Antal)

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első játékrész. A Csákvár hat perc leforgása alatt szerzett két gólt, de a Soroksár szépített, így izgalmas második félidőre van kilátás.

43. perc: Ternován iramodott meg az oldalvonal mellett, majd jól centerezett, Korozmánlövése azonban elkerülte a kaput.

39. perc: NAGY VÉDÉS!Lőrinczy indította a jobb szélen felfutóKorozmánt, aki ziccerben léphetett ki, de Zelizi védte a bal alsóba tartó lövését.

36. perc: GÓÓÓL, OTT IS A SZÉPÍTÉS! Pászka kapott jó labdát a bal szélen, kapásból középre emelt, az érkező Csernik Kornél pedig az ötösről a rövid alsóba gurított.2–1!

Az elmúlt percekben átvette az irányítást a Soroksár, érik a szépítő találat.

31. perc: Takács Tamás készített le Murainak, aki két megtolás után lőtt is, Pászka nagyot mentett.

29. perc: Vaskóra védekezésben is lehet számítani, ezúttal Hudák lövését blokkolta a Csákvár csapatkapitánya.

26. perc:GÓÓÓL, OTT A MÁSODIK! Bakos baloldali szögletét Takács Tamás fejelte vissza középre, az érkező Vaskó Tamás pedig közvetlen közelről a léc alá bólintott. 2–0!

24. perc: Újabb tetszetős hazai támadás végén Magyar lövését tolta ki a léc alól Varga Ádám.

Megérdemelten szerzett vezetést a házigazda Csákvár (Fotó: Fejér megyei Hírlap/Kricskovics Antal)

20. perc: GÓÓÓL, VEZET A CSÁKVÁR! Dulló indította a jobb szélen Hosszút, aki szép csellel verte meg védőjét, majd középre adott, az érkező Torvund Alexander pedig a tizenhatos vonaláról gyönyörűen emelt a bal felső sarokba.A labda a lécről vágódott a gólvonalon túlra, 1–0!

16. perc: Ismét Hudáklőhetett a tizenhatos vonaláról, ezúttal Dulló állta útját az életerős próbálkozásnak.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, melyet közel kétszázan követnek figyelemmel a helyszínen.

11. perc: Torvund beadását Ternován fejelte vissza a mezőnybe, majd Magyar távoli, lapos lövését fogta Varga Ádám.

8. perc: Pászka kiugratásából Magyarikerült lövőhelyzetbe, Vaskó bevetődve nagyot mentett.

6. perc: Lőrinczy tekerése megpattant Dullón, így nem jelentett veszélyt a csákvári kapura.

4. perc: Gyors soroksári támadás végén Hudákvállalkozott lövésre a tizenhatos előteréből, a középre tartó próbálkozás nem okozott gondot Zelizinek.

3. perc: Hosszú beadását követően a lecsorgó Magyar elé került, lapos lövését könnyedén védte Varga Ádám.

Tiszta kékben a Csákvár, fehérben a vendég soroksáriak (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Kricskovics Antal)

1. perc: Útjára indult a labda aTersztyánszky Ödön Sportközpontban!

A soroksári kezdőben több változtatás is történt a DVTK ellen ikszelő csapathoz képest, Mónos Tamás azonban ugyanazt a tizenegy futballistát küldte pályára, mint szerdán, Budaörsön.

A hétközi fordulóban pontot rabolt a feljutásra pályázó Diósgyőrtől a Soroksár, a látottak alapján nem is érdemtelenül. Lipcsei Péter együttese ezzel immár három mérkőzés óra veretlen, s a tabella 13. helyéről várhatja a Csákvár elleni ütközetet. Vendégként jobban megy a fővárosi sárga-feketéknek, eddigi tíz idegenbeli fellépésükből hét alkalommal nem találtak legyőzőre.

Négy mérkőzés óta nyeretlen a házigazdaCsákváraz NB II-ben, Mónos Tamás együttese ezzel visszacsúszott a tabella 17. helyére. A Fejér megyeiek legutóbb bő egy hónapja, Dorogon hagyhatták el győztesen a gyepet, azóta vereséget szenvedtek a sereghajtó Tiszakécskétől és az akkor még listavezető Haladástól, míg a Szentlőrinccel és a Budaörssel döntetlenre végeztek. Hazai környezetben eddig csupán a Szegedet tudta felülmúlni a Csákvár, amely ebben a szezonban csupán két mérkőzésen tudta megőrizni kapuját a góltól.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk mire megy az előző négy bajnokiján nyeretlen Csákvár a legutóbb a DVTK-val remiző Soroksárral.