Elkapta a Kazincbarcika az éllovast, oda a Szentlőrinc veretlensége

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2024.09.23. 21:48
Varga Józsefék a listavezetőt ostromolják (Fotó: Kovács Donát/KBSC)
A labdarúgó NB II 7. fordulójának hétfő esti, záró mérkőzésén a remek formában lévő Kolorcity Kazincbarcika 2–0-s sikerével elvette az újonc, éllovas Szentlőrinc veretlenségét. Ugyan a piros-feketék maradtak így is a tabella élén, már csak egy pont az előnyük a második helyre fellépő Barcikával szemben.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ
KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZENTLŐRINC 2–0 (1–0)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna. Vezette: Hanyecz Bence (Vrbovszki Pál, Dobos Dávid)
KAZINCBARCIKA: Fadgyas – Ternován (Ádám F., 81.), Polgár, Debreceni Á., Demeter – Lucas (Herjeczki, 81.), Varga J.  – Pintér Á. (Csatári, 65.), Kártik (Ferencsik, 86.), Bódi Á. – Szabó M. (Pethő B., 65.). Vezetőedző: Erős Gábor
SZENTLŐRINC: Gyurján – Szekszárdi T. (Poór, 59.), Szekszárdi M., Dinnyés, Papp Cs. – Rab, Medgyesi (Hleba, a szünetben) – Bőle (Kiss-Szemám, 70.), Nagy R., Hajdú R. (Heles, 59.) – Tóth-Gábor (Novák Zs., 59.). Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Polgár (24.), Bódi Á. (58. – 11-esből)

Már az első percekben rávetette magát a Kazincbarcika az összecsapás előtt veretlen éllovas Szentlőrincre, s Pintér Ádám már a 3. percben lövéssel vétette észre magát, majd Bódi Ádám is veszélyeztetett. A vendégek hiába próbálkoztak gyors kontrákkal, igazán nem tudták megdolgoztatni Fadgyas Tamást, majd egy rögzített helyzetet követően hátrányba is kerültek a 24. percben. Bódi ívelt jobbról, szinte az alapvonalról az ötös hosszú oldalára, ahol Polgár Kristóf várta a labdát, és kapásból, jobbal a bal alsó felé lőtt. A labda a kapufáról pattant végül a gólvonal mögé.

A szünet előtt ment az egyenlítésért a Lőrinc, de összességében a hazai együttes játékában volt több veszély, még ha a pihenőig már nem is tudott változtatni az eredményen.

A fordulást követően alig 20 másodperc telt el az első Kazincbarcika-ziccerig, de a piros-feketék játékában is benne volt a gól. A KBSC erőfeszítései végül az 56. percben értek be, amikor Lucast lerántotta Papp Csongor, a büntetőt pedig Bódi Ádám magabiztosan a jobb alsóba lőtte.

A mérkőzésen végig harcolt a sérülés miatt emberhátrányba kerülő Szentlőrinc, de a hazai együttes esélyt sem adott számára, hogy megmentse veretlen sorozatát – zsinórban negyedszer győzött a Kazincbarcika. 2–0

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.