NB II: tíz emberrel kapott ki a Honvéd; a Vasasnál Pintér Attila vereséggel debütált a bajnokságban

2024.09.22. 18:59
A Soroksár legyőzte a Vasast, tehát az angyalföldiek elveszítették első bajnokijukat Pintér Attilával a kispadon (Fotó: Dömötör Csaba)
Hét mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 7. fordulójában. A válogatott szünet alatt két csapat váltott edzőt: a Pintér Attilát kinevező Vasas a Soroksár vendégeként ötgólos meccsen kapott ki, míg a Mezőkövesd kispadján Csertői Aurél a Kisvárda ellen győzelemmel debütált a bajnokságban. A Honvéd emberhátrányban szenvedett vereséget Csákváron, a BVSC a Szegeddel, az Ajka a Budafokkal ikszelt, a Kozármisleny fordított a Tatabánya ellen, míg a Gyirmót egygólos mérkőzésen verte meg a Békéscsabát.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

17 órakor kezdődött mérkőzések végeredményei:

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BUDAPEST HONVÉD FC 3–1 (Szalai P. 7., Nagy Z. 39., Haragos 54., ill. Farkas B. 65.) – Kiállítva: Pekár I. (20., Honvéd) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
CSÁKVÁR: Zelizi 0 – Szalai P. 6, Umathum 7, Karacs 6, Varga B. 6 – Major M. 6 (Szakály D. –, 72.), Farkas A. 8 (Dencinger –, 91.), Gazdag 6 (Dusinszki 6, 63.) – Haragos 7 (Grünfelder –, 91.), Nagy Z. 6 (Baracskai –, 91.), Szabó B. 6. Vezetőedző: Tóth Balázs
HONVÉD: Dúzs 6 – Pekár I. 5–2=3, Szabó A. 5, Szabó T. 4 – Pauljevics 5, Sigér Á. 5 (Csilus T. –, 80.), Holman 5 (Kulbacsuk –, 64.), Keresztes N. 5 (Lőrinczy 5, 57.), Hangya 4 (Benczenleitner 5, 57.) – Farkas B. 5 (Simon B. –, 80.), Medgyes Z. 4. Vezetőedző: Laczkó Zsolt
Gólszerző: Szalai P. (1–0) a 7., Nagy Z. (2–0) a 39., Haragos (3–0) az 54., Farkas B. (3–1) a 65. percben
Kiállítva: Pekár a 20. percben
Vezette: Antal Péter (7) (Márkus Péter, Bertalan Dávid)
Tóth Balázs: – Az első félidőben kimondottan látványosan futballoztunk, s már ekkor eldöntöttük a három pont sorsát. Külön öröm, hogy a tizenhét éves Grünfelder Attila személyében győztes meccsen avattunk újoncot.
Laczkó Zsolt: – A kiállítás miatt gyorsan eldőlt a mérkőzés. Az első perctől kezdve sokkal koncentráltabban kellene játszanunk. Sérülések miatt meghatározó játékosaink hiányoznak, velük kiegészülve erősebb lesz a csapat.

SOROKSÁR FC–VASAS FC 3–2 (Lovrencsics B. 8., Bolla G. 45+1., Korozmán 62., ill. Radó 14., Tóth M. 50.)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szamosi Mihály Sporttelep, 700 néző. Vezette: Takács Tamás (6) (Kovács Gábor, László István Gábor)
SOROKSÁR: Holczer 6 – Nagy O. 6, Króner 6, Bolla G. 7, Dhonata 7 (Kékesi –, 76.) – Németh E. 6 (Köböl –, 71.), Tóth A. 6 – Szabó Sz. 7 (Dobos Á. –, 92.), Korozmán 7, Halmai Á. 6 (Kundrák –, 71.) – Lovrencsics B. 7 (Dragóner F. –, 92.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
VASAS: Jova 6 – Ódor 6, Otigba 5, Baráth B. 5 (Lehoczky –, 83.), Doktorics 5 (Deutsch L. –, 65.) – Bodnár G. 5 (Mamusits 5, a szünetben), Urblík 5, Hidi M S. 6, Szánthó 6 (Pintér F. –, 75.) – Tóth M. 7, Radó 6 (Könyves –, 65.). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Lovrencsics B. (1–0) a 8., Radó (1–1) a 14., Bolla G. (2–1) a 45+1., Tóth M. (2–2) az 50., Korozmán (3–2) a 62. percben
Lipcsei Péter: – Szenzációsan futballoztunk! A játékosok hozzáállása kiváló volt, ráadásul a harmadik gólunkat hetekig ismételhetnék a televízióban.
Pintér Attila: Nem úgy játszottunk, mint a Nyíregyháza elleni kupameccsen… Kettő kettőnél is volt lehetőségünk, de ennél a teljesítménynél sokkal több kell.
FC Ajka–Budafoki MTE 2–2 (Kovács N. 16., 69., ill. Zuigeber 4., Kun 84.) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
HR-Rent Kozármisleny–Opus Tigáz Tatabánya 3–2 (Kirchner 40., 81., Pesti 78., ill. Vida K. 15. – 11-esből, Soltész B. 74.) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Gyirmót FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre 1–0 (Katona M. 15.) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

16 órakor kezdődött mérkőzések végeredményei:

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 4–1 (Szalai J. 28., 63., Horváth K. 29., Cibla 83., ill. Matanovics 47.)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mezőkövesd., 700 néző. Vezette: Sipos Tamás (8) (Szécsényi István, Szalai Dániel)
MEZŐKÖVESD: Juhász I. 5 – Horváth K. 6, Zachán 6, Bora 6, Kállai K. 7 (Kojnok –, 78.), – Zvekanov 6, Cseri 7 (Krausz 6, 55.), Vajda S. 6, Varjas Z. 6 – Szalai J. 8 (Cibla 6, 70.), Bartusz 6 (Bányai –, 70.). Vezetőedző: Csertői Aurél
KISVÁRDA: Kovács M. 4 – Cipetic 4 (Soltész D. –, 72.), R. Stefan 4, Jovicic 4, Chlumecky 5 – Soltész I. 5 (Szőr 5, 37.), Osztrovka 4 (Ponomarenko –, 72.) – Molnár G. 4, Bíró B. 4 (Matanovics 5, 37.), Camaj 4 (Szpaszics –, 64.) – Mesanovic 5. Vezetőedző: Révész Attila
Gólszerző: Szalai J. (1–0) a 27., Horváth K. (2–0) a 28., Matanovics (2–1) a 47., Szalai J. (3–1) a 63., Cibla (4–1) a 83. percben
Csertői Aurél: – Jó meccset láthattak a nézők, sok helyzetünk volt. Az ellenfélnek is akadt kettő, nekünk azonban öt nagy ziccerünk is volt. Végig kézben tartottuk a találkozót.
Révész Attila: – Nekünk nem marad más, mint hogy szégyelljük magunkat. Olyan mentalitás jellemezte a csapatot, amilyen még nem fordult elő, amióta itt vagyok a klubnál. Nagyon el vagyok keseredve, át kell értékelnünk, milyen célokat tűzzünk ki.

BVSC-ZUGLÓ–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Hévízi út, 250 néző. Vezette: Takács Ákos (Horváth Zoltán, Vad Anita)
BVSC: Erdélyi B. – Babós, Hesz, Vinícius, Király Á. – Hidi P. (Nemes M., 84.) – Pekár L. (Mucsányi Miron, 60.), Szilágyi M. (Kocsis B., 60.), Székely K. (Benkő-Bíró, 71.) – Nwachukwu, Zamostny (Bacsa, 60.). Vezetőedző: Csábi József
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi Z., Pejovics, Tóth B. Márkvárt, Haris (Biben, 88.)– Lacza (Sarr, 60.), Varga B. (Palincsár, a szünetben), Mohos (Takács-Földes, a szünetben) – Novák Cs. (Borvető, 75.). Vezetőedző: Michael Boris
Csábi József: – Az első félidőben nehezen alkalmazkodtunk a Szeged párharcokban erős és erőszakos játékához, de a szünet után ebben nagyot léptünk előre, és úgy érzem, közelebb álltunk a győzelemhez. Sajnálom, hogy a stabilitásunk ma nem eredményezett három pontot.
Michael Boris: – Ilyen meccsre számítottunk, tudtuk, hogy sok hosszú labdával „operál” majd ellenfelünk, de mi alig lőttünk kapura, és így nehéz gólt szerezni. Mindössze Laczának volt egy lehetősége, de abból nem talált be, a pontrúgásaink pedig ma nem voltak veszélyesek.