Nem volt vitás a csákvári győzelem a Honvéd ellen

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2024.09.22. 16:38
Nem sikerült javítania gyatra mérlegén a Honvédnak (Fotó: Balogh László/Budapest Honvéd, archív)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a házigazda Csákvár az első félidőben ember- és kétgólos előnyt harcolt ki a Budapest Honvéd ellen, s ez elegendőnek is bizonyult a magabiztos győzelemhez (3–1).

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–BUDAPEST HONVÉD FC 3–1 (2–0)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 600 néző. Vezette: Antal Péter (Márkus Péter, Bertalan Dávid)
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P., Umathum, Karacs, Varga B. – Major M. (Szakály D., 72.), Farkas A. (Dencinger, 90+1.), Gazdag V. (Dusinszki, 63.) – Haragos (Grünfelder, 90+1.), Nagy Z. (Baracskai, 90+1.), Szabó B. Vezetőedző: Tóth Balázs
HONVÉD: Dúzs – Pekár I., Szabó A., Szabó T. – Pauljevics, Sigér Á. (Csilus T., 80.), Holman (Kulbacsuk, 64.), Keresztes N. (Lőrinczy, 57.), Hangya (Benczenleitner, 57.) – Farkas B. (Simon B., 80.), Medgyes Z. Vezetőedző: Laczkó Zsolt
Gólszerző: Szalai P. (7.), Nagy Z. (39.), Haragos (54.), ill. Farkas B. (65.)
Kiállítva: Pekár I. (20.)
Tóth Balázs: – Mindvégig nagyon koncentrált volt a csapat. Az első félidőben kimondottan jól, látványosan játszottunk, s már ekkor eldöntöttük a mérkőzést. Külön öröm, hogy a tizenhét éves Grünfelder Attila személyében győztes mérkőzésen avattunk újoncot.
Laczkó Zsolt: – A kiállítás miatt nagyon gyorsan eldőlt a mérkőzés. Sokkal figyelmesebben, koncentráltabban kell futballoznunk az első perctől kezdve. Apróbb sérülések miatt több meghatározó játékosunk hiányzik, velük kiegészülve jobbak leszünk.

A kispesti együttes a kezdést követően igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, de helyzetig nem jutott el. Ugyanakkor a csákváriak amint eljutottak a vendégek kapujáig, első lehetőségüket azonnal kihasználták. A Honvéd megpróbálta gyorsan rendezni sorait, ám a játékrész közepén mintaszerűen végigvitt kontra végén Pekár István csak piros lapot érően tudta megállítani Haragos Viktort. A hazaiak ettől kezdve nem siettették a játékot, keresték a rést a fővárosiak védelmén, s nem sokkal a szünet előtt, sakk-mattra játszva támadásukat, növelték előnyüket. A fordulás után gyorsan rárúgta a harmadik gólt is a Csákvár, ezzel pedig végleg szertefoszlatta a kispestiek halovány reményeit is, akik már csak szépíteni tudtak. 3–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három meccse veretlen Csákvár az előző fordulóban három vereség után győzelmet arató Honvéd ellen, amely még nyeretlen idegenben.