Gradisar duplájával nyert a Fehérvár, Máté Csabával sorozatban az ötödik bajnokiját is elbukta a Debrecen

2024.10.26. 17:01
Nejc Gradisar (középen) kettőt vágott a Lokinak (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I második szombati mérkőzésén a Fehérvár Gradisar duplájával teljesen megérdemelten 2–0-ra legyőzte a vendég Debreceni VSC-t. A Vidinek sikerült megszakítania a négyes bajnoki vereségsorozatát, míg a Loki sorozatban az ötödik mérkőzését is elvesztette Máté Csabával a kispadon.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

Fehérvár FC–Debreceni VSC 2–0 (1–0)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 3418 néző. Vezette: Bognár
Gólszerző: Gradisar (36., 55.)
Kiállítva: Batik (83.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Kozma Imre atyára emlékeztek egyperces néma tiszteletadással a mérkőzés előtt. Nagy futballbarát volt és a fehérvári stadion gyakori vendége a múlt csütörtökön elhunyt katolikus pap, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat – amelynek címere éveken át volt látható a Vidi mezén – alapítója. A gyászszünet nélkül sem lettek volna túl vidámak a szurkolók és a pályára lépő játékosok, hiszen borzasztó formában érkezett meg a mérkőzésre a két csapat, négy-négy vereséget követően, mindkét vezetőedző feje fölött Damoklész kardjával. Érződött is a görcsösség mindkét csapat kezdeti játékán, kerültek a kockázatot a felek, nem igazán alakultak ki helyzetek. A hazai kemény mag aztán a 15. percben, ki tudja, mi okból – talán unatkozott – pirotechnikai bemutatóba kezdett, hatalmas füstöt csinált, az ezért járó csekk biztosan nem segíti majd a klub anyagi helyzetét.

Számottevő helyzet nélkül „szaladt el” több mint fél óra, az ínséges időszakot a 32. percben Dzsudzsák Balázs ballábas, 18 méteres lapos lövése zárta le, de az sem volt túl veszélyes próbálkozás, jó méterrel a kapu mellé ment a labda. A Fehérvár ugyan csak három védővel – bár a gyakorlatban persze olykor öttel – védekezett, uralta a középpályát és kezdeményezőbb volt, több időt töltött az ellenfél térfelén, a vendégek támadójátéka nem tudott kibontakozni. A 36. percben pedig egy szögletrúgás után góllá is érett az enyhe hazai mezőnyfölény, Katona Mátyás beívelését a remekül emelkedő Nejc Gradisar fejjel váltotta gólra négy méterről (1–0). Két perccel később pedig akár meg is duplázhatta volna az előnyét a hazai együttes, Szabó I Bálint lövését bravúrral kellett védenie Megyeri Balázsnak.

A második félidő is hazai lehetőségekkel indult: előbb Katona Mátyás tört be jobbról szépen a tizenhatoson belülre, és ballal próbált gólt szerezni, de Megyeri Balázs jól zárta a szöget. Két perccel később pedig Szabó I Bálint ballábas bombája ment kevéssel a jobb kapufa mellé.Valamit ki kellett találnia Máté Csabáéknak, mert ez így nem festett jól, levegőben lógott a második fehérvári gól, ami el is dönthette volna már ekkor a meccset. S az 55. percben meg is jött ez a találat.

Csongvai Áron szerzett erőszakosan, de szabályosan labdát a saját térfele közepén, indította Nejc Gradisart, aki a felezővonaltól indulva a kapuig „masírozott” (2–0). Kockáztatott, nagyon kinyílt hátul a Loki, és ráfázott, nem tudta megfékezni a gyors kontrát. Minden kártyáját igyekezett kijátszani a vendégek szakvezetője, Dzsudzsák Balázst vagy Bárány Donátot is lekapta a pályáról, de ez már a veszett fejsze nyele volt, a helyükre érkezők sem tudtak többet hozzátenni a játékhoz. Senki sem lepődhetett meg, hogy a végig indolensen játszó Batik Bence a hajrában még ki is állíttatta magát.

Látványosan szenvedett a Debrecen, a Fehérvár pedig jól menedzselte a hátralévő időt, kézben tartotta a mérkőzést, így a piros-kékek tudták megszakítani rossz sorozatukat, és jutottak levegőhöz, ami viszont Máté Csaba körül viszont igencsak elfogyni látszik. Ismert, hogy olyan ultimátumot kapott a hajdúsági klubtól, miszerint pontot kell szereznie a csapatnak Székesfehérváron, és tovább kell jutnia a Magyar Kupában. Az első feladatot nem sikerült megoldani, a második még összejöhet kedden az NB II-es Mezőkövesd otthonában – de ha sikerül is, lehet, hogy már az sem segít a vezetőedző helyzetén.