Kinyílt a gólzsák az Üllői úton – öt gólt kapott a Debrecen a bajnoktól

2024.05.05. 20:25
Myenty Abena két gólt szerzett a Debrecen ellen (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 31. fordulójában a már bajnok Ferencváros végig nagy lendülettel játszva öt egyre legyőzte a Debrecent, amely még megnehezíteni sem tudta a dolgát.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ
Ferencvárosi TC–Debreceni VSC 5–1 (Abena 49., 72., A. Traoré 56., Varga B. 68. – 11-esből, Abu Fani 80., ill. Vajda B. 63.)
Budapest, Groupama Aréna, 11 959 néző. Vezette: Antal

A találkozó online közvetítését ide kattintva lehet nyomon követni!

Gyönyörű gesztussal vezette fel a Debrecen elleni mérkőzést a Ferencváros: rendhagyó módon a két csapat játékosai az édesanyjukkal vonultak ki a pályára anyák napja alkalmából. Az édesanyákat virággal köszöntötték, a közönség soraiból pedig felhangzott az „Édesanyám, kedves anyám…” kezdetű dal.

Nemcsak az édesanyákat, hanem a közönséget is megtisztelte a Ferencvárossal azzal, hogy már biztos bajnokként lényegében a legjobb felállásával lépett pályára, igaz, a zöld-fehérek kerete olyan erős, hogy három-négy kulcsjátékos kicserélése sem kelti azt a látszatot, hogy az nem a legjobb csapata volna. A névsorolvasáskor a hazai tábor örömmel fogadta, hogy az előző fordulóban az MTK elleni örökrangadón a győztes gólt szerző Lisztes Krisztián újra ott van a kezdőcsapatban.

(Fotó: Török Attila)

Ennek ellenére nem várt könnyű mérkőzés a bajnokra, mert amióta Szrdjan Blagojevics a Debrecen vezetőedzője, a Fradinak rendre keményen meg kell küzdenie a Lokival, ha nyert is, többnyire szoros meccsen. Ezúttal is nehezen tudott kibontakozni a Ferencváros játéka. Bár úgy tűnt, már az első percben vezetést szereznek a hazaiak, Adama Traoré gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető, és utána meglehetősen kiegyensúlyozott játékot hozott az első félidő, kevés helyzettel, stabil pozíciós játékkal. Eltelt úgy negyvenkét perc, hogy nem volt kaput eltaláló lövés, de kaput megcélzó sem sok. Aztán három perccel a szünet előtt Katona Bálint kiugratása után Adama Traoré ziccerben vezethette a kapura a labdát, de nem fogott ki Megyeri Balázson. Majd rögtön ezután Varga Barnabás ollózva próbált gólt szerezni az ötösről, ő pedig nem találta el a labdát.

A szurkolók gondoskodtak róla, hogy látványban így sem legyen hiány: a második félidő legelején körbe a Groupama Aréna első soraiban egyszerre fellobbantak a pirotechnikai eszközök, tüzet és füstöt okádva. A klubnak vélhetően költséges, ugyanakkor felemelő látvány volt. És mintha ez lett volna a megbeszélt jel a Fradi-játékosoknak a gólszerzésre, azonnal megszerezte a vezetést a házigazda, Myenty Abena volt eredményes közelről.

Kibillent addigi medréből a meccs, tempót váltott mindkét csapat. A Debrecen kijjebb jött a kapuja elől, megpörgette a támadójátékát – a Fradi pedig lecsapott, mint sas a pocokra! Egy tért ölelő hosszú átadás Mohammed Abu Fanitól Adama Traorénak a védelem mögé, és ott a mali játékost már nem lehetett megállítani, benn is volt a kapuban a második hazai gól. És a 62. percben könnyen ott lehetett volna a harmadik is, Traoré ziccerben önzetlen volt, legurította Varga Barnabásnak, aki viszont az ötösről ajtó-ablak helyzetben tőle szokatlan módon mellé lőtt. És ez rögtön meg is bosszulta magát, mert két perccel később Vajda Botond óriási góllal szépített!

Ám ami nem ment akcióból, összejött büntetőből Varga Barnabásnak, a Lisztes Krisztián által kiharcolt tizenegyest gólra váltotta, megszerezve 20. bajnoki gólját az idényben. A 72. percben pedig a második Myenty Abena-gól végleg lezárta a mérkőzés minden nyitott kérdését. Mohammed Abu Fanié pedig pláne.

Vereségével a Debrecennek elúszni látszik az európai kupaszereplés reménye, ahhoz két forduló alatt négy pontot kellene ledolgoznia a Puskás Akadémiával szemben. 5–1