Tegnap éjjel millióknak szereztek örömet a japán lányok a futballtörténet első ázsiai női vb-aranyával. Az amerikai Wonder Woman Team a cél előtt bukott orra, s bár vérzik értük a szívünk, tegnap leckét kaptunk kitartásból, küzdeni tudásból és az akaraterő varázserejéből. Együtt jutottunk a csúcsra a Nadeshikóval - most összegzünk.Tegnap éjjel millióknak szereztek örömet a japán lányok a futballtörténet első ázsiai női vb-aranyával. Az amerikai Wonder Woman Team a cél előtt bukott orra, s bár vérzik értük a szívünk, tegnap leckét kaptunk kitartásból, küzdeni tudásból és az akaraterő varázserejéből. Együtt jutottunk a csúcsra a Nadeshikóval - most összegzünk.
A meccs
Papíron már nem lett volna meglepetés Japán vb-címe, elvégre, aki a döntőig eljut, az már csak képes még egy meccset nyerni – valahogy azonban mégsem akartuk elhinni, hogy az abszolút favorit németek, a félelmetesen jó amerikaiak vagy a kutyakemény svédek helyett Szaszaki lányai fogják a magasba emelni a trófeát. A meccs első húsz percében nagyítóval kellett keresni a japán játékosokat a pályán, ám Szava észbekapott, és vezényletével az ázsiai csapat szép lassan megálljt parancsolt a látványos, de annál haszontalanabb amerikai kartácstűznek. Hiába lövöldöztek ugyanis Rapinoe-ék, a fölény meddő maradt.
Meglehet, ronda focit játszott a Nadeshiko a döntőben, de aki képes arra, hogy a hurráoptimista USA WNT-t megtörje, annak gondolkodás nélkül jár az arany, ugyanis Wambach ezen a vb-n mást se csinált, csak a földet lapátolta kifelé az amcsi sírgödörből.
Tökéletesen megérdemelt győzelem.
A győztes, aki mindent vitt
Szava, aki 1995-ben, tizenhat évesen már játszott az ellen a Pia Sundhage ellen (!), aki most az USA kispadon ült, szénné nyerte magát: az aranyérem mellett övé az Aranycipő (öt góllal) és az Aranylabda is. Testületileg heverünk aranylábai előtt.
A vesztes, aki mégis nyert
Hope Solo vitathatatlanul az egyik legjobb női kapus a Földön (ha nem a). A büntetőknél mindenki arra számított, hogy kivédi a japánok szemét, a végeredményt azonban ismerjük. Hogy Solo, aki egyébként nem csak a torna legjobb kapusa, de annak bronzlabdása is lett, mekkora sportember, arról a meccs után, remegő kézzel megírt tweetje tanúskodik:
Az alternatív fair play-díjas
A torna fair play-díját ugyan Japán kapta, a Kötényblog fair play-díja az amerikai válogatotthoz vándorol. Hogy miért? Nézzétek.
A rekord
Hogy mekkora esemény is volt valójában a tegnap esti döntő (ezt leginkább azoknak írjuk, akik szerint túllihegtük ezt az egészet), arról álljon itt egy adat mindenféle kommentár nélkül:
A Twitter ötéves történetének legtöbbet twittelt eseménye az USA-Japán meccs, amelynek utolsó perceiben MÁSODPERCENKÉNT 7196 tweet érkezett.
A szurkolók
Az Obama család vb-döntőt néz (arckifejezésükből ítélve itt már beindult a japán flex):
Az elnök Twitteren üzen a meccs előtt a lányoknak:
Paula Abdul szívvel-lélekkel szurkol a női foci sikeréért:
Aki követ Rio Ferdinandot Twitteren, tudhatja, hogy a MU hátvédje hatalmas csajfoci-fan, minden fontos meccset megnéz, természetesen ezt se hagyta ki:
Az angol női válogatott keserű szájízzel búcsúzott a vb-től, a legjobban pedig valószínűleg Faye White-nak, a döntő tizenegyes elhibázójának fájhatott a kiesés. Nem mulasztotta el azonban hódolatát kifejezni Szavának:
A gratulációk
A kanadai Christine Sinclair, akit a Kötényblog olvasói egyhangúan választottak a világbajnokság hősének, ezt írta a meccs után:
A női vb szerencsére más sportágak jeles képviselői között is egyre népszerűbb. Jenson Button, aki egykori csapata, a Honda révén kötődik Japánhoz, anyanyelvükön üzent a lányoknak. Micsoda úriember!
Az ünneplés
Kollégáink a JSoccer magazinnál elég erősen megdönthették a szakésüveget, csak ma este tértek magukhoz Twitterük tanúbizonysága szerint:
A végszó
Természetesen fogunk még a vb-vel foglalkozni a napokban, hadd ragadjam azonban meg az alkalmat, hogy megköszönjem a sok-sok támogatást, visszajelzést, lájkot, kommentet, a beküldött cikkeket, képeket, verseket, érdekes adatokat – mindazt, amivel egy picit is hozzájárultatok ahhoz, hogy ez a blog ilyen sikeresen induljon. Együtt nőttünk ezzel a vb-vel, és nagyon boldog vagyok, hogy (még ha ipari mennyiségű csöcsös kép árán is, de) odacsábítottam néhány embert a képernyő elé, élvezetesebbé tudtam tenni a meccsekre hangolódást, és segíthettem egy kicsit jobban átlátni a női focit. A célom ugyanaz, mint eddig: gyertek, szeressétek ezeket a csodálatos lányokat.
audrey_