Női kosárlabda NB I: a TFSE-MTK simán legyőzte a Ceglédet

CS. M.CS. M.
2020.12.27. 17:58
A TFSE-MTK magabiztos teljesítménnyel nyert (Fotó: Laufer László – archív)
A női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján a TFSE-MTK 71–57-re legyőzte hazai pályán a VBW CEKK Ceglédet.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, de az első negyed végén 10–2-es futást mutatott be a Cegléd, és vezetéssel fordulhatott a második játékrészre.

A következő két negyedben a TFSE-MTK összesen 46 pontot szerzett, és 12 pontos előnnyel várta a záró negyedet. A negyedik játékrészben a Ceglédnek szinte semmi sem jött össze, és nem tudott közelebb férkőzni a hazaiakhoz, akik végül 14 ponttal nyertek.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
TFSE-MTK–VBW CEKK CEGLÉD 71–57
(12–15, 25–14, 21–17, 13–11)
Városmajor, zárt kapuk mögött. V:      Nagy V., Nyilas, Lengyel
TFSE:
CH. JENKINS      23/9,      BERNÁTH      13/3,      Király A.      3/3, Katona Sz. 6,    A. JENKINS      23/3 . Csere: Boros B., Markovics, Németh A. 3,  Herman. Edző: Magyar Bianka
CEGLÉD
:   ORTIZ 9, Szirony, Szotiriu 12, Bozóki 4/3,   McBride 8/6 . Csere:      Révész L., Gorjanácz 5/3, MOORE 16,   Kobolák, Ruják N.  3. Edző:  Konsztantinosz Keramidasz
Az eredmény alakulása.
4. perc: 3–2.      8. p.:      12–8.      13. p.:      18–18.      17. p.:      27–24.      23. p.:      44–38.      27. p.:      52–40.      34. p.:      62–50.      38. p.:      71–53
Magyar Bianka:
 – Bravúros győzelmet arattunk. Különösen jó volt azt látni, hogy az egyik kulcsemberünk nélkül is csapatként tudtunk játszani. A játék nem volt túl szép, de helyén volt a szívünk. Rutinos Ceglédet győztünk le, négy kiváló légióssal, melynek az edzői stábja is nagy rutinnal rendelkezik.
Konsztantinosz Keramidasz:
 – Tíz támadóhibát ítéltek ellenünk. Nagyon sok volt a pontatlan átadásunk, nem tudtuk felvenni a hárompontos dobásokban sem a versenyt a hazaiakkal. A két amerikai játékosukról tudtuk, hogy kiemelkedő, sajnos nem tudtuk őket levédekezni. Csak az utolsó negyedben láttam pozitív jeleket. Elég fáradtak vagyunk az elmúlt időszakban lejátszott sok mérkőzés miatt.