Férfi kosár Eurokupa: Maronka Zsomborék ígéretesen kezdtek

K. Zs.K. Zs.
2022.10.12. 21:35
Maronka Zsombor a Brescia elleni mérkőzésen (Fotó: AFP)
Maronka Zsombor (Joventut Badalona) győzelemnek, Golomán György (Lietkabelis) vereségnek volt részese a második számú európai férfi kupasorozat, az Eurokupa alapszakaszának nyitányán: a spanyol csapat kedden odahaza verte az olasz Bresciát, a litvánok az ukrán Prometejtől kaptak ki szerdán semleges helyszínen.

A Badalona kedd esti meccsén Maronka Zsombor 17:12 percet töltött a parketten, pontot nem szerzett (0/5 a mezőnyből), egy védőlepattanó került a neve mellé. A Brescia elleni meccs a harmadik negyedben kezdődő 17–0-s rohammal dőlt el, a három triplát beszóró Henry Ellenson 18 ponttal vezette a Joventut lőlapját. Maronkáék vasárnap a Real Madriddal találkoznak a spanyol bajnokságban.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Golomán György 17:55 percet játszott, és 5 ponttal (1/1 dupla, 1/3 tripla), valamint két védőlepattanóval zárt a litván Lietkabelisben, amely szinte végig hátrányban volt az ukrán Prometej ellen, és 82–71-re kikapott. Oroszország ukrajnai agressziója miatt a mérkőzést semleges helyszínen, a lettországi Rigában rendezték meg.

Gran Canaria (spanyol)–Slask Wroclaw (lengyel) 92–81

Az Euroleague Basketball égisze alá tartozó Eurokupa alapszakaszában (2022. október 11.–2023. március 29.) két csoportban 10-10 csapat küzd, oda-vissza körmérkőzés után mindkettőből az első nyolc helyezett jut be a kieséses szakaszba (2023. április 12.–május 3.). A nyolcad-, a negyed- és az elődöntő párharcai egyaránt egymérkőzésesek, akárcsak a finálé (a hazai pálya előnye az alapszakaszban jobb helyezést elérő csapatot illeti meg).