Női kosárlabda Eb: Németország, Belgium és Litvánia is nyerni tudott

2007.09.29. 22:24
Németország, Belgium és Litvánia győzelmét hozta az Olaszországban zajló női kosárlanda Európa-bajnokság középdöntőinek első játéknapja az E jelű csoportban.
A német csapat a torna eddigi legnagyobb meglepetését okozta azzal, hogy a végső győzelemre is esélyes cseheket 54-47-re le tudták győzni. A meccs hőse Linda Fröhlich volt, aki 18 pontjával és 10 lepattanójával vezérelte győzelemre a németeketUgyancsak nagy figyelmet váltott ki,a belgák újabb diadala, a németalföldiek lassan a kontinensviadal meglepetéscsapatává lépnek elő, mivel negyedik mérkőzésük után is százszázalékosak. Ezúttal az első számú centerük, a 195 centis Nevriye Yilmaz nélkül kiálló törökök kaptak tőlük 22 pontos „ruhát”, és a 85–63-as siker egyik legnagyobb pozitívuma az volt a belgák számára, hogy legfontosabb játékosuknak, a négyes poszton a kontinens talán legjobbjának számító Ann Wautersnek mindössze 21 percet kellett a pályán töltenie. Azért az alig félmeccsnyi idő alatt is berámolt 13 pontot… Figyelemre méltó még, hogy a balti rangadón mekkora különbséggel verték meg a lettek a Jurgita Streimikyté utáni korszakot a jelek szerint megszenvedő litvánokat: 76–46 lett a végeredmény.