Továbbra is százszázalékos a litván együttes a középdöntőben

2007.09.10. 21:06
Jó játékkal győzte le a litván válogatott Franciaországot a férfi kosárlabda Európa-bajnokságon. A gallok csak a harmadik negyedben voltak versenyben, a meccs többi része a litvánoké volt. Olaszország hosszabbítás után verte a törököket.
A 14 ponttal záró Jasikeviciust próbálja szerelni Badiane
Reuters
Reuters

Hétfőn elsőként az olasz és a török válogatott csapott össze. Egyik csapat sem büszkélkedhetett sok sikerélménnyel, egymás ellen próbáltak javítani.

Az első negyed a törököknek sikerült jobban, 25-10-es előnyre szert tettek, de az olaszok félidőre 43-34-re felzárkóztak. Ezután feltámadt Marco Belinelli, aki mind a 17 pontját a félidő után szerezte.

A rendes játékidő nem hozott döntést, következhetett a hosszabbítás. Itt már az olaszok jobban koncentráltak, és Hedo Turkoglu hiába nyújtott klasszisteljesítményt, szerzett 34 pontot, társai nem tudtak felnőni mellé.

Az eddig hibátlan Litvánia, valamint a két győzelme mellett egy vereséget is számláló Franciaország csapott össze a második meccsen. A balti állam együttese jobban kezdett, gyorsan vezetett 4-0-ra, de utána a franciák kiegyenlítettek.

A játékrész felénél azonban a litvánok újra vezettek, 10-7 volt az előnyük, a galloknál az addig hat pontot szerző Diaw mellé nem tudtak felnőni a társak. A másik oldalon Siskauskas és Songaila szállította a pontokat, de Gomis hármasának, valamint egy büntetőnek köszönhetően a franciák az első negyed vége előtt egy pontra feljöttek.

Sőt, a második játékrész elején a vezetést is átvették, azonban több mint két percig nem tudtak újabb kosarat szerezni. A litvánok ellenben termeltek szépen, Ksistof Lavrinovic vezérletével 31-20-ra elmentek, ekkor időt kért a francia kapitány. A pihenő azonban nem segített, a litvánok tovább növelték előnyüket, vezettek húsz ponttal is. Féltávnál 48-32 volt a javukra.

A szünet jót tett a franciáknak, a harmadik játékrész első másfél percében – többek között Pietrus és Diawara remekbeszabott hármasainak köszönhetően – nyolc pontra csökkentették hátrányukat. Időt is kértek a litvánok, hogy rendezzék a sorokat.

A franciák öt pontra is feljöttek, de a szünet óta indiszponált balti együttes megrázta magát, Siskauskas két triplával megnyugtatta csapatát, az utolsó tíz perc előtt nyolc egység volt az előnyük. A litvánok a záró tíz percben nem csak megtartották, de növelték is előnyüket, és végül 88-73-ra nyertek.

A szlovén-német meccsen közel egy percig kellett várni az első pontokra, azt a szlovén Jagodnik szerezte, néhány másodperc múlva azonban Okulaja triplájával átvette a vezetést a német együttes. Ekkor voltak előnyben utoljára a mérkőzésen…

A folytatásban szlovén kosarak következtek, 11-5-nél időt is kért a német kapitány. Ez azonban nem rázta fel a német csapatot, amely az utolsó közel három percben kosarat sem dobott, az első negyed után 30-9-es vesztésre álltak.

A második negyedben sokáig nem esett gól, több mint másfél perc játék után volt eredményes Slokar. A játékrészben továbbra is a szlovén csapat volt fölényben, és a nagyszünetig növelte az előnyt (45-21)

A mérkőzés képe a továbbiakban sem változott, Nowitzkiék nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz, az utolsó negyedre már 29 pontos előnnyel fordultak Smodisék, és végül harminccal nyertek. A német együttesben a 16 pontot dobó Nowitzkin kívül senki nem jutott hét fölé…