Női Magyar Kupa: Simán léptek tovább az esélyesebb hölgykoszorúk

KARVALITS LEVENTE, KOVÁCS BÁLINT, LASZTOMÉRI ANDRÁS, SZALAY ZSOLTKARVALITS LEVENTE, KOVÁCS BÁLINT, LASZTOMÉRI ANDRÁS, SZALAY ZSOLT

Zalaegerszeg, 100 néző. V: Katona, Pálla
ZALAEGERSZEG: Szentkirályi (2), Zsovár (4), Horváth Zs. (11), Vajda (8), Varga (–). Cs: Surán (–), Dali (–), Major (–), István (–), Hanzséros (–). Edző: Székely Norbert
PÉCS: Iványi (2), TRANQUILLI (10/3), KÁROLYI (20/12), Vilutyté (7), Branzova (13). Cs: BÉRES (13), Popovic (10), Keller (8), Burgmann (4), Szakács (4). Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–14. 15. p.: 4–39. 25. p.: 11–59. 35. p.: 19–81
Továbbjutott: MiZo-Pécsi VSK

Ujvári lábsérülés miatt hiányzott, Pesovicsot pár napra hazaengedte a Volán, ugyanakkor a közlekedésiek eddigi legjobbja, Lichnerová a GYSEV-hez igazolt a héten. A soproniak hálásak a segítségért, ami a két klub jó viszonyát ismerve egyáltalán nem meglepő. Ami a mérkőzést illeti: a PVSK megalázóan játszadozott a fiatalokkal, kemény védekezése miatt néha a mécses is eltörött a hazai oldalon, ahol volt egy 13 perces góltalan időszak az első félidőben. Károlyi és Tranquilli egy az egyben tarthatatlannak bizonyult, de a Pécs játékát még inkább jellemezték a végletekig kijátszott tudatos támadó- figurák és az elcsent labdákból kialakuló emberfölények precíz kihasználása. Bejglimérgezés, hiányzók, elátkozott gyűrű ide vagy oda, a Volán e napon gyámoltalan edzőpartnernek bizonyult csak.

Mestermérleg
Székely Norbert: – Nem voltunk egy súlycsoportban a Péccsel.
Rátgéber László: – Ezt a mérkőzést is komolyan vettük, gratulálok ezért csapatomnak. Nekünk a Magyar Kupa sokat számít, szeretnénk hetedszer is megnyerni.

BEAC-Siemens–Diósgyőri KSK 65–81
(5–22, 22–18, 18–24, 20–17)

Bogdánfy utca, 50 néző. V: Görgényi, Fekete
BEAC: Halmos (9/3), Dömötör (14), IZSÁK (14/3), Bartha (8), NAGY V. (18). Cs: Klucsik (2), Muszbek (–). Edző: Sterbenz Tamás
DIÓSGYÔR: HADZSOVICS (19/9), SZEMERÉDI (21/9), Balogh G. (4), Csávás (6), Gaither (16). Cs: Koncz (–), SZLIMÁK (11/3), Horváth A. (4), Bukovszki (–), Csipkó (–). Edző: Milen Vukicsevics
Az eredmény alakulása. 1. p.: 2–0. 4. p.: 3–8. 8. p.: 3–18. 14. p.: 15–25. 16. p.: 19–34. 26. p.: 41–55. 35. p.: 59–70
Tj.: Diósgyőri KSK
Az amerikai Katryna Gaither (balra) tizenhat ponttal terhelte meg a BEAC gyûrûjét
Nemrég bajnokin találkozott a két csapat, akkor a vendégek egy ötvenest vertek a BEAC-ra. Most is hasonlóan indult a mérkőzés. Aztán a második negyedre feltámadtak az egyetemisták, tíz pontra is megközelítették a Diósgyőrt. Ha a győzelemre nem is volt esélyük a hazaiaknak, mindenképpen tisztességesen helytálltak, a DKSK pedig talán nem vette elég komolyan a meccset.

Mestermérlegí
Sterbenz Tamás: – Egy negyeddel letudtuk az évet, a többi már a jövő BEAC-a volt. Legalábbis reményeim szerint!
Milen Vukicsevics: – Látszik, hogy a karácsony erősen rányomta bélyegét a játékunkra. Boldog új évet kívánok mindenkinek.

BSE-ESMA–Tatabányai KC 132–44
(37–17, 35–5, 29–6, 31–16)

Városmajor, 50 néző. V: Popáczy, Frányó
BSE: Horváth A. (8), KOSJÁR (17/6), HAGARA (13), DZSUVER (25), KALMÁR NAGY (26). Cs: SARIK (27), Sárdi (7/3), Selmeczi (9/3). Edző: Ujvári Miklós
TATABÁNYA: Katona (2), Bacsa (7/3), Móricz (2), KORMÁNY (21), Orbán (8/3). Cs: Joó (4), Balogh (–). Edző: Kovács Tamás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 17–8. 13. p.: 47–19. 18. p.: 64–22. 24. p.: 81–24. 27. p.: 93–26. 35. p.: 114–34
Tj.: BSE-ESMA
A BSE a mérkőzés elején tudatosította az osztálykülönbségnyi tudását és fölényét. A meccs első harmadában a tatabányaiak igen hatékonyan dobtak középtávolról és távolról, Bacsa és Orbán is betaláltak a hárompontoson kívülről. A hazaiak fokozatosan feljavultak védekezésben, támadásban pedig rendre leindították a B-csoportos ellenfelet. Hagara osztogatta a gólpasszokat, társai pedig szórták a pontokat. A lepattanókat is rendre a BSE szedte le, hiszen óriási magassági fölényben játszottak a center nélküli Tatabánya ellen. A lepattanók aránya a mérkőzés végére 38–10-es BSE-fölényt mutatott. Dzsuver egymaga 13 labdát szedett le. Az utolsó negyedben Ujvári mester a fiatalokat is a pályára küldte, ez eredményezte a viszonylag szoros negyedet, valamint a ponterős Kormány Mónika játékának köszönhették a tatabányaiak ezt az eredményt.

Ujvári Miklós: – Minden kedves kosárlabda-szeretőnek sikerekben gazdag boldog új esztendőt kívánok.
Kovács Tamás: – További sok sikert a BSE-nek.

Monori SE–Soproni Postás 58–112
(13–30, 15–30, 11–31, 19–21)

Monor, 200 néző. V: Kovács, Kis
MONOR: Kovács (10), Fekete (2), Horváth (10), Pecséri (9/3), Rausch (14). Cs: Csordás (2), Fodor E. (–), Mercsényi (4), Sipos (5), Kalló (2). Edző: Lukács Sándor
SOPRON: Englert (10/6), Ambrus (24), Eördögh (16/3), Papp (16/3), Csákány (24/9). Cs: Farkas (–), Fodor Cs. (–), Takács (4), Katona (–), Russai (18/6). Edző: Meszlényi Róbert
Tj.: Soproni Postás
A mérkőzés elején jól tartotta magát az egy osztállyal lejjebb játszó Monori SE, de a soproniak gyors indításokkal és zónavédekezéssel megzavarták a hazai együttest, és végül fölényes győzelmet arattak. A monoriak viszont elmondhatják magukról, hogy több pontot dobtak ellenfelüknek, mint a Pécsi VSK.

Lukács Sándor: – Ez az osztálykülönbség.
Meszlényi Róbert: – Még sosem játszottunk Monoron. Nagyon örülök, hogy ide is eljutottunk, és hogy egy kulturáltan játszó csapatot sikerült legyőznünk.