Zöld út a Nagykanizsának

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2002.10.01. 23:06
Címkék
Szép csöndben majdnem megint megfogyatkozott a női NB I A-csoportjának mezőnye, mivel kedden kiderült, hajszál híja volt annak, hogy a MÁV NTE együttese visszalépjen az élvonal küzdelmeitől. Ezen a napon született ugyanis meg az a döntés, amely végül zöld utat biztosított Tomáék számára a legjobbak között: az önkormányzat továbbra is kiemelten támogatja a csapatot.
Gellér Sándor újra az A-csoportban dolgozik, azaz: a Nagykanizsa megmenekült
Gellér Sándor újra az A-csoportban dolgozik, azaz: a Nagykanizsa megmenekült
Gellér Sándor újra az A-csoportban dolgozik, azaz: a Nagykanizsa megmenekült
Gellér Sándor újra az A-csoportban dolgozik, azaz: a Nagykanizsa megmenekült
Gellér Sándor újra az A-csoportban dolgozik, azaz: a Nagykanizsa megmenekült
Gellér Sándor újra az A-csoportban dolgozik, azaz: a Nagykanizsa megmenekült
"Tudni kell, hogy nekünk a város az első számú támogatónk, és a polgármesteri hivatal anyagi helyzete az utóbbi időben cseppet sem volt rózsás” – magyarázta Kereskai Péter ügyvezető igazgató, a MÁV NTE női csapatának elöljárója. Aki elmondása szerint már el is küldte a nevezési szándékot megerősítő faxot a kosárlabda-szövetségbe, ahol Nyíri Dezső, a Női Hivatásos Alszövetség első embere várta a hivatalos papírt.
Ezzel persze még messze nem oldódott meg minden gond Kanizsán, csupán az anyagi feltételek teremtődtek meg. Játékosa egyelőre mindössze nyolc van a csapatnak, tehát a létszám meglehetősen csekély, arról nem is beszélve, hogy a legmagasabb ember jelenleg a 185 centis Antolovics Adél a keretben, a többiek mindannyian mezőnyemberek. Egyértelmű tehát, hogy sürgősen centerek után kell néznie az együttes vezetőségének, és Kereskai Péter ígérete szerint hamarosan meg is érkezik Nagykanizsára az a négy vagy öt külföldi kosarashölgy, akit már korábban kiszemeltek, és aki a négyes, illetőleg az ötös poszton mozog a legotthonosabban.
Gellér Sándor, a piros-kékek edzője azonban csak később tesztelheti le az új idegenlégiósok tudásszintjét, mivel az ötvenöt esztendős szakember vasárnap a magyar férfiválogatottal elutazott Ausztráliába, a veterán-világjátékokra. Ám még mielőtt bárki is elkezdené csóválni a fejét a hír hallatán, miszerint a tréner magára hagyja csapatát a felkészülési időszak finisében és az október elején esedékes bajnoki rajton, tudni kell, hogy a kanizsaiak vezetősége már tavasz óta tudott a túráról és áldását is adta rá, így kötött szerződést a neves szakemberrel.

És ha már az edzőknél tartunk: Nyíri Dezső, a női profiliga elnöke azt is bejelentette kedden, hogy megkezdődött a vizsgálat a bonyhádi Bogép-kupa döntőjén történtek ügyében. Nyíritől tudjuk, hogy vizsgálják a két konfliktusba került fél, vagyis Rátgéber László, a PVSK vezetőedzője és Szabó György játékvezető felelősségét egyaránt, de kitérnek arra is, hogy a baranyaiak csapatának volt-e szerepe a mérkőzés félbeszakadásában. Konkrét fejlemények a jövő hét közepére várhatóak, így akkor fog kiderülni az is, kap-e valaki büntetést a bonyhádi botrány miatt.
Legfrissebb hírek

Ugalde távozott? Megvan a Tatabánya új vezetőedzője

Kézilabda
4 perce

Messi és többiek: íme, a klub-vb A-csoportja

Minden más foci
14 perce

Romano is úgy értesült, ahogy az NS – rekordeladásról ír Pécsi Ármin ügyében

Labdarúgó NB I
25 perce

Az MLSZ megerősítette: elfogadták a fehérváriak beadványát, haladékot kaptak a nevezésre az NB II-es klubok

Labdarúgó NB II
51 perce

NS-infó: Pécsi Ármin Angliába utazott – a Liverpoollal tárgyal

Labdarúgó NB I
1 órája

Új vezetőedzővel és új vezetői struktúrával akarja feledtetni az elmúlt idényt az Alba Fehérvár

Kosárlabda
1 órája

A Bournemouth tartja magát Kerkez 45 millió fontos kivásárlási árához

Angol labdarúgás
1 órája

Tizenkilencen utaznak a férfi vízilabda-válogatott olasz-horvát túrájára

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik