Gyászos nap Houstonban

2002.08.21. 21:50
Alighanem sokáig nem feledik majd e gyászos keddet a houstoni kosárlabda-szurkolók. Nem elég, hogy a négyszeres WNBA-bajnok Comets nem jutott be a Nyugati csoport döntőjébe, még kis híján tragédiába is torkollott a mérkőzés. A második félidő elején az egyik játékvezető, Bill Stokes összeesett a pályán.
Az eszméletét vesztő, tapasztalt bírót kritikus állapotban szállították kórházba, az egyetlen biztató momentum, hogy a légzése nem állt le. Stokes rosszullétének okáról egyelőre nem adtak tájékoztatást az orvosok. A liga vezetőinek döntése értelmében a csapatok folytatták a játékot. A majdnem félórás kényszerszünetet a vendég utah-iak vészelték át jobban, 19–10-es rohammal fordítottak, és a 25 pontos WNBA-karriercsúcsot elérő Natalie Williams vezérletével győztek. A houstoniak legfeljebb azzal vigasztalhatták magukat, hogy az újságírók szavazatai alapján 2000 után ismét egyik kedvencük, Sheryl Swoopes lett az idény legértékesebb játékosa (MVP). A 482 pontot gyűjtő Swoopes mögött Lisa Leslie (Los Angeles, 380), Tamika Catchings (Indiana, 356), Chamique Holdsclaw (Washington, 169) és Sue Bird (Seattle, 75) végzett. A Keleti csoport keddi elődöntője után a New York örülhetett, miután a szünet utáni 14–3-as száguldással megfordította az állást, és ötödször is bejutott a csoportdöntőbe. WNBA, rájátszás, 5. játéknapKeleti csoport, elődöntő, harmadik mérkőzésNew York Liberty–Indiana Fever 75–60 (ld: V. Johnson 19, ill. McCray 14). A New York 2–1-es összesítéssel megnyerte a párharcot és bejutott a csoportdöntőbe.Nyugati csoport, elődöntő, harmadik mérkőzésHouston Comets–Utah Starzz 72–75 (ld: Swoopes 28, ill. N. Williams 25). A Utah 2–1-es összesítéssel megnyerte a párharcot és bejutott a csoportdöntőbe.A Washington–New York és a Utah–Los Angeles csoportdöntők első mérkőzését magyar idő szerint péntekre virradóra rendezik az elöl álló csapatok otthonában.