Kajak-kenu vb: jó kezdés, három egységünk a középfutamban

MTI MTIMTI MTI
2014.08.07. 10:21
Vasbányai és Mike párosa tovább őrzi a lendületét
Jól rajtoltak a magyar versenyzők a csütörtökön megkezdődött, moszkvai kajak-kenu világbajnokságon: a délelőtti program során minden olyan hajó egyenes ágon a döntőbe jutott, amelynek erre lehetősége volt, három egység pedig a délutáni középfutamban folytathatja.

Csütörtökön reggel verőfényes napsütés, rekkenő hőséget ígérő meleg és szélcsend fogadta a sportolókat a központban.

A nyitónapi programban az 1000 méteres előfutamok mellett két 500-as előfutam is helyet kapott: a Vasbányai, Mike kenus duó – amely tavaly második lett ebben a számban a vb-n – kihasználta a lehetőséget, első helyével megspórolta magának a délutáni középfutamot, majd ugyanígy tett a Szabó Gabriella vezette, címvédő női kajaknégyes is, amely fölényesen utasította maga mögé riválisait.

Utóbbi egység tavaly, Duisburgban ugyancsak Kozák Danutával és Vad Ninettával a soraiban nyert aranyérmet, de akkor Kárász Anna helyén még az azóta gyermeket szült, olimpiai bajnok Fazekas-Zur Krisztina ült.

A Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenupáros és a női kajaknégyes 500 méteren aratott futamgyőzelme után az 1000 m-es versenyek következtek öt magyar egységgel.

A tavalyi vb-n harmadik, 22 éves kajakos Dombvári Bence másodikként zárt a portugál Fernando Pimenta mögött, a címvédőként rajtoló kenus Vajda Attila és az újonnan alakult Hufnágel Tibor, Kökény Roland kajakos duó pedig egyaránt a leggyorsabb volt futamában, de ezekben a számokban a nevezések nagy száma miatt kötelező a középfutam, azaz nem lehetett egyből a fináléba kerülni.

A női kajakosoknál ugyanakkor kínálkozott lehetőség a második forduló kihagyására, ehhez egyesben győzni kellett, párosban pedig az első három között végezni, s mindkét magyar hajó teljesítette a feladatot.

Az Ausztráliából idén hazatért Csipes Tamara – a szám 2011-es világ- és friss Európa-bajnoka – rendkívül magabiztosan versenyezve, nagy fölénnyel utasította maga mögé riválisait, többek között a tavaly óta szerb színeket képviselő Ruzicsics-Benedek Dalmát, míg az Eb-ezüstérmes Medveczky Erika, Sarudi Alíz duó ugyan ismét kikapott az Eb-győztes fehéroroszoktól, de másodikként továbblépett.

„Nagyon örülök, hogy sikerült második helyen befutnunk, különösen azok után, hogy hétfőn még torokgyulladással az ágyat nyomtam. Most lesz két napunk pihenni, remélem, addig rendbe jövök" - nyilatkozott Medveczky Erika.

A Kiss Tamás, Vass András, Varga Dávid, Sarudi Pál összeállítású 1000 méteres kenunégyes csak a döntőben lesz érdekelt, mert számukban éppen kilenc hajó nevezett.