Továbbra is fog az „ördögökön” a New York Rangers pokoli átka

2008.04.10. 08:54
Ma hajnalban játszották az észak-amerikai profi jégkorongliga rájátszásának első mérkőzéseit: a Colorado és a Calgary nagy csatában, a NY Rangers és a Pittsburgh simán szerezte meg a győzelmet, így továbbra is szinte meg van átkozva a New Jersey a „Parkőrök” ellen. A Rangers az alapszakaszban 7–1-es mérleget produkált a Devilsszel szemben, és Brodeur bakija után a rájátszást is győzelemmel kezdte.
Nincs hová repülni: Brodeur hiába igyekszik, Avery betalál, a New York Rangersnek pedig továbbra is nagyon megy a Devils ellen
Fotó: Reuters

Alighanem unják már ezt Kanadában, de az Ottawával ismét kibabrált egyik régi nemezise, a duplázó Gary Roberts: a csatár pályafutása 32 playoff-góljából 14-et a Senatorsnak ütött! Mivel hátul Marc-André Fleury átlőhetetlen volt, így simán nyert a Pittsburgh Penguins. A vendégek elsősorban gyatra támadójátékukat hibáztatták a meccs után:

„Úgy érzem, megvolt az esélyünk szorossá tenni a találkozót. Rengeteg lehetőségünk volt, kettős emberelőnyt is kihagytunk, pedig időt is kértem előtte. Egyszerűen nem bírtunk Fleury-vel” – szomorkodott az Ottawa vezetőedzője, Bryan Murray.

Könnyen nyert a Rangers is, bizonyítva, hogy a 7–1-es alapszakaszbeli mérleg nem volt véletlen, ráadásul ezzel elvette a hazai pálya előnyét is a Devilstől. A Hudson-parti derbi két negyed után még 1–1-re állt, de Martin Brodeur bekapott egy potyagólt, a Rangers meg a három asszisztot jegyző, New Jersey-ben hírnevet szerzett Scott Gomez vezetésével kihasználta a lehetőségeit.

„Nagyon csúnya hibát követtem el, meg is fizettünk érte” – lógatta a meccs után fejét Brodeur.

Nyugaton a Colorado Minnesotából tért haza győzelemmel, köszönhetően Joe Sakic hosszabbításos góljának. Az Avalanche legendás csatára nyolcadik hirtelen halált jelentő playoff-gólját szerezte, ez pedig NHL-rekord!

A Wild elsősorban pocsék helyzetkihasználása miatt bukta a meccset: az első harmadban 20–7-es kapuralövési arány mellett 2–0 volt az eredmény – a vendégeknek...

A Minnesota innen Mikko Koivu és Fedoruk góljaival még visszakapaszkodott, de a hosszabbítás 12. percében jött Sakic fonákja, és a Colorado ezzel el is vette a pályaelőnyt.

A Calgary Flames a főcsoportmásodik San Josét gyűrte le, és elsősorban két játékosának lehet hálás: Stephane Yelle duplázott, a kapuban remeklő Kiprusoff meg 37 lövést állított meg, így a kanadaiak megszerezték az első győzelmet a párharcban.

A Sharks szurkolóinak ez baljós előjel is lehet: kedvenceik ugyanis remek alapszakasz után az elmúlt két szezonban is elbotlottak az első adandó alkalommal…