Francia Szuperkupa: Messi, Neymar és Ramos elintézte

2022.07.31. 22:06
Sergio Ramos a sarkazását ünnepli, mögötte a kétgólos Neymar (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 11. alkalommal is elhódította a francia labdarúgó-szuperkupát (Trophée des Champions), miután vasárnap este 4–0-ra legyőzte a Nantes-ot a két labdarúgócsapat Izraelben megrendezett mérkőzésén.

A francia bajnok és kupagyőztes tel-avivi mérkőzésén Lionel Messi szerezte az első gólt: a 22. percben Neymar labdája némi szerencsével, egy védőn megpattanva találta meg az argentint, aki a kapust kicselezve közelről a léc alá lőtt. 1–0. A GÓL ITT!

Az első félidő ráadásában Neymar következett: a brazil klasszis szabadrúgásból tekert szépen a kapu jobb oldalába, 2–0. A GÓL ITT!

Az 57. percben Verratti, Sarabia összjáték végén az utóbbi labdáját Alban Lafont védte, ám a kipattanót Sergio Ramos sarokkal a hálóba küldte, 3–0. A GÓL ITT!

S ezzel még nem volt vége: Jean-Charles Castelletto hajrábeli szabálytalansága nemcsak kiállítást, hanem tizenegyest is ért, és a sértett Neymar nem hibázta el a lehetőséget – a kapust megbabonázva kapu bal oldalába gurított, 4–0. A GÓL ITT!

Egy kis stat: Neymar 102 gólnál jár párizsi tétmérkőzésein, ezzel már egyedül áll a PSG-örökranglista ötödik helyén, megelőzve Dominique Rocheteau-t (100).

A párizsi siker elégtételt jelent a nyáron kinevezett vezetőedző, Christophe Galtier számára, aki a Nantes diadalával végződő tavaszi kupadöntőben még a vesztes Nice szakvezetője volt.

FRANCIA SZUPERKUPA
PSG–NANTES 4–0 (2–0)
Tel-Aviv,
Bloomfield Stadion. Vezette: Grinfeld (izraeli)
PSG: Donnarumma – S. Ramos, Marquinhos, Kimpembe – Hakimi (Mukiele, 68.), Verratti (Paredes, 78.), Vitinha (Danilo Pereira, 68.), N. Mendes (Bernat, 68.) – Sarabia (Kalimuendo, 84.), Messi, Neymar. Vezetőedző: Christophe Galtier
NANTES: Lafont – Coco (Moutoussamy, 64.), Castelletto, Girotto, Pallois, D. Appiah (Corchia, 78.) – Blas, M. Sissoko, Chirivella (Mohamed, 64.), M. Simon – Guessand (Fábio, 79.). Vezetőedző: Antoine Kombouaré
Gólszerző: Messi (22.), Neymar (45+5., 82. – a másodikat 11-esből), S. Ramos (57.)
Kiállítva: Castelletto (81.)