F1: Verstappen mindent meg fog nyerni 2026-ig – Massa

H. L.H. L.
Vágólapra másolva!
2023.08.14. 17:52
null
Verstappen ötszörös bajnok lesz a mostani szabálykorszak végéig? (Fotó: AFP)
A korábbi Formula–1-es versenyző, Felipe Massa úgy érzi, a 2026-os nagy szabályváltoztatásig nem lehet megállítani a Red Bullt és Max Verstappent sem.

 

Az idén egyelőre veretlen Red Bull magabiztos előnnyel vezeti mindkét bajnoki összetettet, a csapat 2022 után szerezné meg újra a konstruktőri első helyet, míg Max Verstappen sorozatban a harmadszor érne fel a csúcsra. A „vörös bikák" fölényét látva nemegyszer szóba került, hogy a Formula–1-nek és a Nemzetközi Automobil-szövetségnek (FIA) be kellene-e avatkoznia, hogy az esetleges szabálymódosítások nyomán izgalmasabb küzdelem alakuljon ki az élen.

Többek között a Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff is úgy nyilatkozott, hogy tönkretenné a sportot, ha ilyen módon lassítanák a „vörös bikákat", de a korábbi F1-es pilóta, Felipe Massa meglátása szerint félő, hogy változtatás nélkül 2026-ig, vagyis a nagy szabálymódosításokig legyőzhetetlen lesz a Red Bull és Verstappen kettőse.

„Úgy hiszem, egészen 2026-ig, vagyis a szabályváltoztatásokig Verstappen mindent meg fog nyerni. Addig nem változnak a regulák, és a Red Bull, valamint Verstappen előnyben van. Szóval arra lehet számítani, hogy Verstappen 2026-ig minden évben bajnok lesz" – festett korántsem biztató képet a vetélytársak esélyeit illetően a Marcának adott nyilatkozatában.

A „vörös bikák' tizenkét nagydíjat követően 256 ponttal vezetik a csapatbajnoki tabellát a közvetlen rivális, a Mercedes előtt, míg Verstappen 125 ponttal, vagyis öt futamgyőzelemnyi előnnyel vezet a csapattársa, Sergio Pérez előtt.

Legfrissebb hírek

Leclerc tört az élre, de a két McLaren szorosan tapadt rá a második melbourne-i edzésen

F1
4 órája

Norris a leggyorsabb, Hamilton a top 10-en kívül a két piros zászlót is hozó melbourne-i nyitányon

F1
6 órája

„Meg fogtok lepődni, milyen gyors lesz a Ferrari ezen a hétvégén" – Norris nem gondolja, hogy előnyben van a McLaren

F1
17 órája

Marko szerint csak „B-kategóriás”, Alonso úgy véli, a legjobb újonc Bortoleto 2025-ben

F1
18 órája

„Sok hazai nagydíjra készülök" – Doohan nem foglalkozik a Colapintót érintő pletykákkal

F1
21 órája

Hajlékony szárnyak, monacói dupla kiállás, eltörölt pluszpont – így változnak a szabályok a 2025-ös idényre

F1
22 órája

Jöjjön a többcsapatos hajsza a világbajnoki címekért a Formula–1-ben!

F1
Tegnap, 6:35

Újabb izgalmas év várhat ránk – F1-es versenynaptár infografikán

Képes Sport
2025.03.12. 16:01
Ezek is érdekelhetik