Formula-1: az Eau Rouge-ban nem lehet állítani a hátsó szárnyat

Vágólapra másolva!
2011.08.22. 18:51
Címkék
A hétvégi Belga Nagydíj előtt az FIA megtiltotta a pénteki szabadedzésre, illetve a szombati időmérő edzésre vonatkozólag a légellenállás-csökkentő rendszer (DRS) használatát a Formula–1 egyik legveszélyesebb kanyarjában.

A Formula–1-es pilóták által padlógázzal vett Eau Rouge a világ egyik leghíresebb kanyarja. Ez a görbület, illetve a kanyarkijárat és az utána következő Raidillon rengeteg óriási balesetnek volt már szemtanúja, 1993-ban Alex zanardi, 1999-ben Ricardo Zonta és Jacques Villeneuve bukott itt hatalmasat.

Ennek figyelembevételével az FIA az edzések alkalmával sem engedélyezi a légellenállás-csökkentő rendszer használatát a spái pálya kettes számú kanyarulatában. A DRS-zóna a versenyen a kanyarkombinációt követő hosszú egyenes szakaszon lesz.

Legfrissebb hírek

Magyar kosárlabda: félig tele a pohár az elmúlt idény legjobbjainál

Kosárlabda
15 perce

Jövőre augusztusban lesz a Hungarian Darts Trophy

Egyéb egyéni
30 perce

A Leicester és a Lyon korábbi, ANK-győztes csatára is a CFR-ben folytatja – hivatalos

Minden más foci
36 perce

A cudar időjárás ellenére körbefutotta privátban a Balatont 

Csupasport
58 perce

Mesésen indult, de egy kicsi azért maradt benne – portré Aron Pálmarssonról

Képes Sport
1 órája

A sovány vayuu indián, akit kiszúrt Valderrama – Luis Díaz-portré

Képes Sport
1 órája

„Kislánykoromban nem erről álmodtam” – ezért nem szerződött Győrbe Mie Höjlund

Kézilabda
1 órája

A Liverpool-szurkolók Szoboszlai gólját választották augusztus legszebb találatának

Angol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik