Formula–1: Badoer volt a leggyorsabb a Ferrarival Jerezben

2005.12.08. 20:52
Jóllehet, Luca Badoer 13 megtett kör után összetörte az autóját, mégis a Ferrari olasz tesztpilótája volt a leggyorsabb a Formula1-es csapatok jerezi tesztsorozatának második napján.

Badoer nagy sebességgel csapódott bele a pályát övező korlátba, és utána elővigyázatosságból be is szállították a pálya orvosi központjába.

A jelentések szerint az olasz versenyzőt hamarosan kiengedték, és az ütközés okozta kisebb sokkon kívül nem történt baja.

Bemutatkozott a száguldó cirkuszban a Midland F1 Racing csapat belga versenyzője, Jeffrey van Hooydonk, aki tízhengeres motor hajtotta versenygépével tizenötödik lett. Van Hooydonk közel három másodperccel volt gyorsabb, mint a nyolchengeres motorral versenyző csapattársa, Tiago Monteiro.

A McLaren-Mercedes autóját tesztelő Gary Pafettnek is akadtak gondjai, a 2005-ös német túraautó-bajnokság győztesének fölrobbant a motorja, és meg kellett szakítani a tesztet.