UEFA-kupa: vicces gólokkal nyert Bulgáriában az Aston Villa

2008.09.18. 18:55
Bár már korán egygólos hátrányba került, 3–1-es győzelmet aratott a bolgár Liteksz Lovecs otthonában az Aston Villa az UEFA-kupa 1. fordulójában.
Nagy volt a küzdelem: az Aston Villa játékosainak (bordóban) kilenc ember ellen sem volt könnyű dolguk
Fotó: Reuters

A bolgárok Ivelin Popov szép szabadrúgásával szereztek vezetést, sőt, a 45. percben megduplázhatták volna az előnyt, de Popov Friedel kicselezése után az oldalhálóba lőtt.

Második bolgár gól helyett egy borzalmas védelmi hiba után egyenlített a Villa: Golubovic, a házigazdák kapusa zúgó lyukat rúgott, védőjéről Reo-Coker elé került a labda, aki a hálóba lőtt.

A Villa az 58. percben Cambon kiállítása után emberelőnybe került, majd egy újabb elképesztő kavarodás után a 70. percben tizenegyest kapott – a gólvonalon kezező Venkovot még ki is állította a bíró… Barry higgadtan belőtte a büntetőt, majd az utolsó percben Sztilian Petrov kétgólosra növelte a birminghamiek vezetését, akik így biztos előnnyel utazhatnak haza.

UEFA-KUPA

1. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
Liteksz Lovecs (bolgár)–Aston Villa (angol) 1–3 (I. Popov 10., ill. Reo-Coker 45., Barry 72. –11-es, Sz. Petrov 90+2.)
Kiállítva: Cambon 60., Venkov 72.