UEFA-kupa: Gomez duplája döntött a Stuttgart javára

2008.09.18. 18:55
Mario Gomez duplájával egygólos hátrányból fordítva győzött 2–1-re a VfB Stuttgart a bolgár Cserno More ellen az UEFA-kupa 1. fordulójában.
Kis szerencse is kellett: a piros mezes Stuttgart Gomez duplájával nyert Szófiában
Fotó: Reuters

A Szófiában lejátszott meccsen (a Cserno More várnai pályája nem felel meg az UEFA előírásainak) a bolgárok kerültek előnybe: a 42. percben Petkov beadását az elbámuló Tasci mellől Djakov bólintotta a hálóba.

A svábok a semmiből egyenlítettek a 67. percben: Lanig lecsúszott lövése tökéletes helyzetben találta Gomezt, aki ki is használta a ziccert. A válogatott csatár a 81. percben Ludovic Magnin kiváló előkészítése után lőtte közvetlen közelről második gólját, és döntötte el ezzel a találkozót.

UEFA-KUPA

1. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
Cserno More Varna (bolgár)–VfB Stuttgart (német) 1–2 (Djakov 42., ill. Gomez 67., 81.)