WTCC: Micheliszé a pole pozíció az első futamon

2016.09.03. 09:47
A magyar pilóta tavaly az élről indulva második lett. Idén ismét ő rajtolhat az első helyről (Fotó: AFP, archív)
Michelisz Norbert a Honda gyári versenyzőjeként a tizedik helyen végzett a túraautó-világbajnokság (WTCC) japán állomásának időmérőjén. A magyar pilóta és csapata jól taktikázott: az első, fordított rajtrácsos futamon az élről indulhat.

Az összetettben élen álló José María López futotta a legjobb időt, a szezonban már hatodszor, pályafutása során huszadszor. Az időmérőt a Citroën uralta, Yvan Muller lett a második, Mehdi Bennani a harmadik.

A motegi versenyhétvégén vasárnap az első verseny magyar idő szerint 7.35-kor, a második 8.50-kor kezdődik (Tv: Eurosport1, M4 Sport).

A Honda 2014-ben és 2015-ben is nyert futamot Motegiben, sőt Michelisz Norbert három éve még a Zengő Motorsport színeiben szerezte meg a japán vállalat első hazai győzelmét. A magyar pilóta tavaly az élről indulva második lett. Mint arról korábban már beszámoltunk, nagyon nehéz lesz Michelisz és a Honda feladata: idén először maximális plusz súllyal versenyeznek.