Vívás: negyedik a női párbajtőrcsapat a vuhszi vk-viadalon

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
Vágólapra másolva!
2025.05.25. 11:39
null
Balról jobbra: Gnám Tamara, Dékány Kinga, Muhari Eszter, Nagy Blanka Virág (Fotó: Bizzi Team)
Negyedik helyen végzett a vuhszi világkupaversenyen a Dékány Kinga, Gnám Tamara, Muhari Eszter, Nagy Blanka Virág összetételű női párbajtőrcsapat.

A legfontosabb a nyolc közé jutás – jó ideje így, ezzel a jelszóval vág neki minden világkupa-viadalnak női párbajtőrcsapatunk, s nem véletlenül, hiszen az olimpiára nyolc válogatott kvalifikálhat, s ahhoz, hogy Los Angeles kapcsán legyenek reális esélyeink, minél előrébb kell kapaszkodnia négyesünknek a világranglistán. 

A nyolcas tábla mindenképpen sokat adhat e tekintetben, a négyes meg aztán még inkább: a Dékány Kinga, Gnám Tamara, Muhari Eszter, Nagy Blanka Virág összetételben pástra lépő csapatunk vasárnap a vuhszi vk-viadalon dobott egy nagyot, hiszen a negyeddöntőben megverte a világranglista-második dél-koreaiakat, s bár ezek után elveszítette a spanyolok ellen az elődöntőt, majd a bronzcsatában is alulmaradt az Egyesül Államok együttesével szemben, sokkal fontosabb maga a tény, hogy ez a csapat igenis képes a nagy eredményekre, és ez a negyedik hely reményeink szerint csak jót jelenthet a folytatást, s így az olimpiai kvalifikációt illetően is. 

VILÁGKUPAVERSENY, VUHSZI 

Párbajtőr. Nők. Csapat. Nyolcaddöntő: Magyarország–Kanada 45:22 (Nagy B. +10, Muhari +7, Dékány +6). Negyeddöntő: Magyarország–Dél-Korea 45:38 (Muhari +8, Nagy B. +5, Gnám –2, Dékány –4). Elődöntő: Spanyolország–Magyarország 42:38 (Dékány +2, Muhari –3, Nagy B. –3). A 3. helyért: Egyesült Államok–Magyarország  

 

Legfrissebb hírek

Bronzérmet nyert Pásztor Flóra a vívó Eb-n

Egyéb egyéni
3 perce

Dancsházy-Nagy Tamás: Ellenünk mindenki száztíz százalékkal küzd

Egyéb egyéni
11 órája

Gyász: 88 éves korában elhunyt Horváth Zoltán olimpiai és világbajnok kardvívó

Egyéb egyéni
2025.06.12. 20:33

Iliász Nikolász: Bárkit képes vagyok legyőzni

Egyéb egyéni
2025.06.12. 09:04

Boczkó Gábor: Nem lehet ugyanazzal a csapattal vívni éveken keresztül, mert az ellenfeleknek kiszámíthatóak leszünk

Egyéb egyéni
2025.06.11. 18:59

Vívó Eb: a férfi párbajtőrözőkkel teljessé vált a viadalon részt vevő magyar csapat

Egyéb egyéni
2025.06.05. 20:20

Vívás: 18 orosz semlegesként ott lehet az Eb-n és a vb-n

Egyéb egyéni
2025.06.05. 16:02

„Szilágyi Áron pusztító erővel tért vissza”

Egyéb egyéni
2025.06.04. 11:03
Ezek is érdekelhetik