Futás: több mint háromezren búcsúztatták az őszi szezont a Balatonnál

2023.11.18. 18:43
Fotó: Facebook/Balaton Maraton és Félmaraton
A hideg és szeles időjárás ellenére több mint háromezren búcsúztatták az őszi futószezont a 20. Balaton Maraton és félmaratonon.

A Budapest Sportiroda tájékoztatása szerint 500 településről összesen 3330 nevezés érkezett a szombati futóeseményre. A jelentkezők ötven százaléka a félmaratoni távot választotta, de a hatod-, a negyed- és a harmadmaratoni táv is népszerű volt, a maratont pedig több részletben lehetett teljesíteni.

A mezőnyben több élsportoló is rajthoz állt: Palkovits István, a 3000 méteres akadályfutás U23-as Európa-bajnoka nyerte a férfiak félmaratoniját, valamint Galambos Péter kétszeres Eb-győztes és világbajnoki ezüstérmes evezős a Spar Budapest Maraton után ezen az eseményen is megmérette magát.

A női versenyben Sárszegi Noémi nyerte meg a 21.1 kilométeres távot.